Meelelahutus

Aaviksoo: Vilepuhuja näidishukkamine on osa innovatsioonist

Rahvusreporter Carl Robert Jackson räägib rektor Aaviksooga erinevatest uuenduslikest hukkamismeetoditest.

Rektor Aaviksoo! TalTech on alati olnud eesrindlik teadusasutus. Kust tuli selline geniaalne idee.
Ütleme kohe ära, et tegelikult on avalikke hukkamisi teostatud aastatuhandeid. Küll aga on need meetodid olnud alati üsnagi algelised. Siinkohal tulebki mängu TalTech.

Nagu ma aru saa, siis on Taltech teinud terve rea edasiarendusi?
Tõesti, nii see on. Uus on unustatud vana ning selle edasiarendus.

Okei, võtame giljotiini. Tegemist on ikkagi vägagi innovaatilise leiutisega. Kas tõesti suudab TalTech sellele midagi vastu panna?
Terad on tülikad ja neid peab pidevalt teritama. Meie tudengid tulid lagedale ideega, et pea lõikab maha laser. Laser on hetkel veel aeglane ja nõrk, ning seepärast peab hukkamisprotsessi juures viibima veeämbriga varustatud laborant, kes siis vilepuhujale vett peale valab, et see elusast peast ei süttiks. Kui valu läheb suureks, on hukataval võimalik küsida valuvaigistit. Seda annab spetsiaalne soomest tellitud robot KIPU-MAX 500 (hind ainult 100 miljonit eurot)!
Olgu veel öeldud, et me ei ole vilepuhujatevaenulik seltskond. Sugugi mitte! TalTechi katselaboris katsetatakse pea maha lõikamist vaesemate tudengite peal, kes kõhutäie nimel on nõus ohverdama juppe oma kehadest. Kusjuures kõik üle jäävad organid annetatakse MTÜ-le Suur Seapõleti.

Aga üks väga oluline nüanss on veel…
Jah, selleks on koht. Kõik hukkamised toimuvad vabadusristi sees. Kui hukatav on liiga paks, siis Vabaduristi ees.

Räägiks nüüd rattale tõmbamisest!!
Tegime suure tšehhi kristallist Jüri Ratase. 128m kõrge ja jube libe. Tõmbame patustaja sinna üles. Ise vaadaku, kuidas alla saab. Hahahahahahaha!

Aitäh!
Peatsete näidishukkamisteni!

CRJ