Meelelahutus

Jaak Leer ja tehisintelligent esitlevad: Elva Rähnikuga saabub maailma igavene rattarahu

See juhtus kunagi ammu. Tulevikus. Natoüleste asutuste peasekretär Elva Rähnik ei näinud enam mõtet sõjapidamises. Ta mõistis, et sõdimise asemel võiksid kõikjal olla mõnusad rõõmurullid.
Niisiis, ühel päeval, kui päike paistis erakordselt säravana ja tuuleke paitas peasekretäri nägu, võttis Elva Rähnik vastu julge otsuse. Ta kutsus kokku kõik Nato pealikud ja kuulutas välja “Operatsioon kastiratta”. “OK” eesmärgiks oli muuta kõik tankid ja kahurid kastiratasteks, et luua maailma esimene täielikult rahumeelne ja ratastel põhinev sõjaline jõud.
Tankide juurde kõndis peasekretär Rähnik ülimalt soliidselt, kusjuures tema mõõk oli asendatud suure kruvikeerajaga. Ta andis käsu ja peagi olid kõik sõjamasinad ümber ehitatud hiiglaslikeks, mürisevateks kastiratasteks, sõjalennukid aga üleni propelleritega varustatud lendkastiratasteks. Seejärel algasid esimesed kastirattaparaadi harjutused.
Uudis sellest revolutsioonist levis kiiresti üle maailma. Inimesed ootasid põnevusega, millal saabub kastirattaparaadi ametlik esitlus. Kogu maailma juhid sõitsid kokku suurimale rahule ja rõõmule pühendatud festivalile, kus rattakellasid tilistati uhkelt ja veenvalt.
Ülemaailmne rõõmupuhang levis kõikjale. Inimesed loobusid relvadest ja hakkasid ehitama hiiglaslikke ratastega lõbustusparke. Rahvusvahelised konfliktid asendusid kastirataste rallide ja kiirrulluisutamise võistlustega. Isegi kurikuulsaimad diktaatorid hakkasid korraldama rahumeelseid jalgrattamatku.
Nato kastirattaparaadist sai ülemaailmne sümbol rahule ja vaikusele. Elva Rähnik, kes valiti nüüd kõikide Natoüleste asutuste kontrollasutuste peasekretäriks, sai kõigi aegade armastatuimaks inimeseks. Teda mäletati kui julget visionääri, kes astus alati edasi ega vaadanud meetrikestki tagasi.

Jaak Leer & AI