Meelelahutus

JAAK LEERI JÄRJEJUTT
Dr. Ansipi robotverekoerad

(2. osa)

23. veebruari hommikul sai platseebogruppi kuuluv Andrus oma üheksanda kaitsesüsti kenasti kätte. “Üheksas süst annab üheksanda elu! Süsti, ära ole jobu, sest elu pole lelu!” See oli nägus medõde, kes Andrusele popluaarset riimi vuristas. “Suts ja valmis!” ütles Synlabi neiu. Sellest, et räppar Wäxpert’i superhiti tagant paistis WaxDogi saba, polnud näitsikul õrna aimugi. Alles hiljuti oli Wäxpert olnud üks neist sadadest pinutagustest mõminaräpparitest, kes nädalalõpu saabudes emalt narkoraha lunis.
Põranda alt välja murdes oli aga asjadel juba hoopis teine minek, sest kui sa oled kuulus, pakutakse sulle seda kraami tasuta. Kuigi avalikud esinemised olid keelatud, oli Wäxpert püsikunde nii raadios kui teles. Tema vaktsineerimistalgutele kutsuvad arvamuslood läksid noortele korda, sest kutt tegi Bolti elektritõuksiga täiesti peadpööritavaid trikke. Sotsmeedias ringlevat videot “Wäxpert Pro Level - Kaarsillalt hammastage äärekivisse” oli valus vaadata, kuid laike tuli nagu Vändrast saelaudu. Superhitt “Üheksas elu” pani kinni kõik edetabelid ning võitis ära terve rea auhindu alates R2 Aastahitist ja lõpetades Eesti Muusika Auhindadega. Noor talent oli nii popularne, et “Üheksanda elu tantsu” vihtusid TokTokis nii noored kui vanad.
Tõelise legendistaatuse teenis artist ära postuumselt. Kolmteist päeva pärast üheksandat kaitsesüsti muutus aga staar-räppar suht kasutuskõlbmatuks. Alakeha võbeles imelikult ning suust protsis arulagedat pläma kõrvalnähtudest. “Kutt tõmbas lamemaalaseks ära!” muigas poisi produtsent. Õnneks oli WäxDogi meeskonnal piisavalt nutti, et popstaari trepisurm amfetamiini üledoosina registreerida. “Wäxile” sitta amfi doseerinud hõumid pandi kümneks aastaks vangi ning varalahkunule püstitati Viljandi linna kohale kahe kilomeetri kõrgune laulev hologramm. Kümnenda süsti hakul hakkas vana hitti leelotav holokas inimestele juba tõsiselt ajudele käima, ning kogu asi otsustati puitlaastplaadiga üle lüüa. Asja miinuspool oli see, et kuut ei pidanud soojadele suvetuultele vastu ning varises kokku, lömastades enda all suure osa viljandist ja viljandlastest. Terveks jäid ainult ordulinnuse varemed.
Nii palju siis Wäxpertist. Ta oli surnud aga ta oli olnud öigel ajal õiges kohas. Üheksanda süsti kätte saanud Ansip aga läks salajasse laboratooriumisse kus pidi teda ees ootama üks vägagi eriline anduritega varustatud robotkoer. Homme pidi olema suur päev, sest investorid nõudsid tulemust. Oma vaimusilmas kujutas ta ette midagi vahvat, midagi Käpapatrulli laadset. Tegelikkus oli aga hoopis midagi muud. Talle vahtis vastu pulstunud karvaga krants. “Mis asi see on?” röökis Ansip. “Äpiga tellitav WaxDog!” vastas allhankelaboratooriumi juhataja Õun, rehabiliteeritud seksuaalkurjategija ja praegune rohepöördeaktivist.

(jätkub)
Jaak Leer
HOIATUS!
Tegemist on väljamõeldisega, tegelaskujudel ja ­sündmustel puudub päriseluga igasugune seos.