Meelelahutus

WIKILEAKS PALJASTAB: KRISTINA KALLASE TEGELIK PÖÖRDUMINE!

Head konkurendid!
Isamaa, Kesk, Reform, Ekre ja Vabaerakond!
Meil on probleem! Eesti 200 püstitas eile Tallinna kesklinna ühe plakati. Me reklaamime seal rahvusüleseid pelmeene! Te läksite poodi, ostsite, sõite aga nurisesite! A, mida siin nuriseda on? Visaku esimesena kivi see, kes ütleb, et need pelmeenid ei ole maitsvad? No aga miks te siis rohkem meie toodet ei osta? Statistika näitab, et tegite ainult ühe impulsiivostu ja vsjoo.
Vabandate, et teil on Erik Orgu äpp? Väidate, et jälgite, mida näost sisse ajate? Lubage naerda! Te olete lihtsalt eestlaslikult kadedad! Sina ka, Ladõnskaja! Teil on probleem! Te olete aru saanud, et keegi teist pole olnud suuteline oma valimiskampaaniat rahvusülestele pelmeenidele ehitama. Meie olime esimesed. Ma saan aru, et te kõik mõtlete, et “bljää”, miks me ise selle peale ei tulnud! Mingid suvalised “lohhid” tegid asja ära! Ei usu? Aga mul on selle tõestuseks Ratase ja Kõlvarti messengeri vestlus! Tahate, ma näitan? Ei, ma ei näita seda teile! Sellest saab seal samas trammipeatuses meie võiduka kampaania triumf!
Aga homme hommikul on üleval juba uued plakatid, kus reklaamime lõhet. Muide selle toote maskotiks on kala kostüümis mees ehk lõhestunud isik. Lõhestunud isiksust võite kohata trammis, turul, kus iganes. Ta räägib eesti keeles aga ropendab vene keeles. Milles on point? Väga lihtne! Sellise lingvistilise segatehnika - mida muuseas räägivad sajad tuhanded eestlased -  tunnistamine, on esimene samm uue riigikeele väljaarendamisel. Alles siis kui see töö tehtud, saame rääkida mingist ühisest narratiivist. On aeg oma pastlad ja kandled ERMi ära viia!

Olgem eurooplased aga saagem ka rustoonlasteks!
K. Kallas
(rustoonia keeles Kallašnikova)