FOTOD: väljamüüdud Helsingi festivalil möllas 27 tuhat külastajat

20.06.2024 11:05
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
0
Foto:

Möödunud nädalalõpul toimus Helsingis Bolt Arenal ja selle ümbruse jalgpalliväljakul mastaapne vabaõhu muusikafestival Helsinki City Festival. Huvi ürituse vastu oli tohutu, festivali esimene päev oli täiesti väljamüüdud ja teinegi päev tõi rahvamassid kohale.

Rahvusvaheline seltskond, nooremad ja vanemad muusikahuvilised kenasti koos ja hoogsalt pidutsemas.

Kõigepealt rasketest valikutest. 14. juunil, festivali avapäeval, oli tegelikult Tallinnaski kaks üritust, mida oleks kindlasti näha tahtnud.

Bruce Dickinson ja Eesti Iluduskuninganna finaalist tuli loobuda

Bruce Dickinsoni (Iron Maideni laulja) kontsert ning Eesti Iluduskuninganna 2024 valimise uhkeldav finaal. Kuid soomlaste tippfestival kaalus kuidagi ikka need asjad natuke üle ning just Haloo Helsinki! oli täiesti kohustuslik jälle ära näha!

Kuidas kellelegi, kuid avapäeva tõeliseks pärliks, suureks tõmbenumbriks oligi soomlaste endi kollektiiv Haloo Helsinki! Bänd oli ka täies hoos, esitades nii vanemat tuntud materjali, kui ka täiesti uusi vähemtuntud lugusid. Üks värskeimatest leiab lauljanna-bassisti Elli Haloo sõnul ilmselt tee ka nende järgmisel aastal ilmuvale plaadile. Pürotehnikat oli nende seekordses show vähem kui aastate eest Tallinnas Saku Suurhallis toimunul etteastel, kuid leegid ja sädemefontäänid lahvatasid aeg-ajalt siingi.

Haloo Helsinki! täielik eliit

Mis puudutab otseselt Haloo Helsinki! showd, siis selgi korral parasjagu pürotehnikat ja igati paigas taustadekoratsioonid. Rahvas muide tundus teadvat enamiku Haloo Helsinki! lugude lüürikat, sageli ja innukalt lauldi kaasa.

Mõnevõrra hämmastas Haloo Helsniki! Puhul asjaolu, et nad alustasid oma natuke rohkem kui tunniajast esinemist juba küllaltki varasel ajal, kolmveerand seitse. Võinuks aga täiesti vabalt Nylon Beati asemel olla õhtu peaesinejaks!

Nylon Beat kaasas suured taustajõud

Nylon Beat ise naasis lavale pärast kuueaastast vaheaega. Miks nad Soomes nii populaarsed on, pole ehk üheselt arusaadav. Okei, show oli neil igatahes värvikas ja suurte taustajõududega (taustatantsijad ja taustabänd) ning laulutekstid keskmisest kindlasti paremad. Meelde jäid laulud, mis rääkisid “kaheteistkümnest ahvist” ja “sajaka laenamisest”.

Pluss muidugi see nende luuseri laul (“Ma Armastan Luuserit”), mille Eestis laulis kuulsaks Best B4.

Las Ketchup oluliselt parem kui kunagi Tallinnas

Teistes nähtud esinejatest märgiks kindlasti ära hispaanlannade trio Las Ketchup, kes võrgutasid publikut väiksemal tantsulaval ning seksikas Natasha Hamilton, brittide tuntud popansambli Atomic Kitteni liige.

Teine päeva üheks suurimaks üllatajaks ehk oli hiphoppar Mikael Gabriel. Kelle koos nubluga esitatavat lugu “Universum” teavad vist kõik (kindlasti nooremad) muusikahuvilised. Oma etteastega ja küllaltki heade lugudega tõmbas ta igatahes publiku koheselt juba päeva alguses käima.

Sekspoodki festivalil oma vallatu kraamiga kohal

Mis aga omamoodi naljakas avastus, muusikafestivalilt ei puudunud isegi sex shop! Seal pakuti pesu, seksikaid kostüüme, isegi vibraatoreid, dildosid ja ilmselt ka kumminukke! Vähemalt täispuhutud sellised olid boksi nähtavalt üles pandud. Sekstoodete kõrval “pesitses” tätoveeringute värk.

Bändisärke, esinenud artistide särke millegipärast silma ei hakanud, küll aga boks, kus müütati erinevaid Pornhubi mütse (15 eurot) ja erinevaid Pornhubi T-särke (25 eurot).

Turvakontroll. Põhjalik ja tõhus. Kuna Helsinki City Festival oli alla 18-aastasetele keelatud, siis muide väravas/sissepääsul kontrolliti kahtluse korral isegi vastava isiku ID-kaarti või passi.

Narikka ehk garderoobimaks. Kes olid festivalile kaugemalt tulnud, said/pidid oma suuremad kotid riietehoiu punkti jätma. Maks oli päris jõhker, viis eurot.

Vaadatud 1313 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi