Hauataguse elu võima­likkusest

13.11.2019 22:30
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Populaarne kirjanik Anny Kagan kirjutab oma raamatus, mida tema vend Billy talle hauatagusest elust peale surma õpetas.

Kagan kirjutab, et kui ta vend teda kolm nädalat peale oma surma "äratas" ja kirjeldas, mis temaga hauataguses elus toimub, arvas ta, et on natuke hulluks läinud. Kuidas sai mu "pahapoisist" vend, kes suri traagilisse surma, olles terve elu sõltlane, kes ei elanud tavainimeste standardite järgi "edukat elu", kuidas sai ta jagada mulle saladusi, paljastada elu suurimat müsteeriumi teisest dimensioonist? Aga mida aeg edasi, seda enam hakkasin uskuma, et venna saadetud läkitused hauatagusest elust on tõepoolest õiged. Venna sõnumeid jagav kirjanik usub, et Uskuda või mitte?

1. Osaks saab õndsus
Kohe pärast seda kui sa sured, tõmmatakse su keha erilisse "ravikambrisse". Valgus selles kambris kustutab kõik halva (psüühilise, vaimse, emotsionaalse), mida sa oma elu jooksul oled pidanud põdema. Alla nanosekundi on kõik su valud läinud.

2. Jääd iseendaks
Isegi siis kui sul ei ole enam su keha, tunned end endiselt isiksusena. Tegelikult tunned end isegi rohkem iseendana, kui sa seda tundsid oma elu jooksul. Elus avaldavad teised sulle nii palju mõju, et sa ei saagi olla sina ise.
3. Valgus elab
Hauataguses elus on valgusel omadused, nagu tarkus, lahkus, kaastunne ja intelligents. See valgus toob kõik nähtavale, mis maa peal oli nähtamatu, ülima kõikides asjades.4. Patt ja karistus on
inimeste poolt loodud
Sellest, mis sind hauataguses elus ees ootab, on maal palju versioone. Elus vigade tegemine on osa elus olemisest. Kui meil oleks ideaalne taevas, ei pääseks keegi sinna.

5. Viimset päeva
peale surma ei ole
Kui sa oma elu üle mõtled, siis näed valikud, mida sa tegid ja millised sa tegemata jätsid. Sa näed, kus sul läks hästi ja kus sul oleks võinud paremini minna, aga sa ei tunne, et sa peaksid neid valikuid hindama. Isegi siis, kui see sulle praegu arusaamatuks jääb, mõistad sa peale surma, et sul oli hea elu, isegi need raskemad katsumused.

6. Elu maal ei ole karistus
Muidugi, elus on palju valu, aga mitte selle pärast, et sa oleksid selle ära teeninud. Valu on osaks inimeseks olemisest, sama loomulik kui hingamine või veri su veenides.

7. Näed välja nagu sina ise
Sa ei muretse oma välimuse pärast, ei ole mingit ilu standardit. Sa lihtsalt kiirgad, mis on loomulik.

8. Armastus on
Sind ei armastata mitte selle pärast, mida sa teed, kuidas sa välja näed, kui kuulus sa oled või kui palju sa teenid. Ei ole nii, et eile ma sind armastasin, aga täna enam mitte. Armastus on tõesti tingimusteta.
Kõige vastuolulisem on selle juures, et hauataguses elus pole vahet, kuidas sa Maa peal elasid, sind ikkagi armastatakse.

Vaadatud 596 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi