Hiina meditsiini nõuanded

21.12.2020 17:00
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Neidan nõelravi arst Erki Ennok, kes on Hiina meditsiini ­asjatundja ja nõelravi spetsialist, soovitab: talvine jook on karkade ehk hibiskuse tee.

Tänuväärsete omadustega rubiinpunase tee ehk karkade tee valmistatakse hibiskuse kroonlehtedest. Karkadest valmistatud jook on aromaatne, hapukas ja puuviljamaitseline.
Hiina meditsiinis on teda aegade vältel kasutatud kõrge vererõhu ja maksahädade korral.
Hiinas on tehtud ka kliinilisi katseid, tõestamaks taime võimalikku abistavat rolli südamehaiguste ennetamiseks (takistamaks „paha” kolesterooli depositsiooni ehk ladestumist).
Sajandeid on seda teed kasutatud ka araabia rahvameditsiinis, et leevendada spasme. Toimib ka antibakteriaalse vahendina. Oma raviomaduste poolest ei leidu sellele joogile võrdset – ta tugevdab kapillaare, aitab sõltuvalt olukorrast kas alandada või kergitada vererõhku, alandab kolesterooli taset, on antibakteriaalse toimega, mõjutab soodsalt maksa ja kõhunäärme talitlust, omab allergiavastast toimet, kaitseb alkoholi toksilise mõju eest. Jooki soovitatakse kõikidele vanusegruppidele, sest ta kustutab janu, reguleerib söögiisu ja parandab seedimist.
On täheldatud, et külm jook alandab, kuum jook aga kergitab vererõhku. Karkade koostisesse kuuluvad puuviljahapped, asendamatud aminohapped, mikroelemendid, kompleksvitamiinid, sealhulgas vitamiin C, biflavonoidid. Hibiskuses sisalduv kvertsitiin parandab nägemist, võtab silmadelt väsimuse, aitab organismil puhastuda, väljutades mittevajalikud ainevahetusjäägid. Tee stimuleerib sapi tootmist, suurendab maksa kaitsevõimet ebasoodsatele mõjudele, parandab ja parandab ainevahetust. Hibiskuse koostisesse kuuluvad vitamiinid ja mikroelemendid täidavad organismi elujõu ja toonusega, suurendades selle vastupanuvõimet nakkushaiguste suhtes.
Hibiskus on vastunäidustatud neeruhaigetele, sest sisaldab oblikhapet.
Karkade tee valmistamise kolm erinevat viisi:
1 spl karkadet valada üle tassitäie kuuma veega, lasta tõmmata 2-3 minutit. Kasutades seda meetodit, säilitate võimalikult palju kasulikke aineid.
Peotäis teed keedetakse 2-2,5 liitris vees 3-10 minutit.  
Külm tee suviseks joogiks: leota peotäis õisi 2-2,5 liitris külmas vees 2 päeva. Ära keeda! Kurna ja joo.Vaadatud 416 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi