Hiina meditsiini järgi on emotsionaalne trauma kõikide haiguste põhjuseks

20.04.2020 14:05
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Iga päev tuleb inimestel ette stressi ja negatiivseid emotsioone tekitavaid olukordi. Kõik see kuhjub ja ladestub sisemistesse organitesse ja närvisüsteemi.

Lõpuks need tagasihoitud tunded ja emotsioonid väljenduvad kõige sagedamini läbi haiguste, mida kutsutakse psühhosomaatilisteks haigusteks.
Need emotsioonid saastavad inimese keha ja meelt ning vallandavad erinevate organite düsfunktsioneerimist. Stressi tekitavaid olukordi on võimatu vältida. Selleks, et neid ületada, kasutavad inimesed strateegiaid, mille eesmärk on probleeme lahendada või õppida oma emotsioone tagajärgede leevendamiseks paremini kontrollima. Probleemide vältimine on halb strateegia, sest pikemas perspektiivis tõstab see hoopis stressi taset ja kiirendab haiguse kulgu.
Uurimused on näidanud, et stress omab püsivat, kuid mõõdukat seost tervisega ja on üks paljudest faktoritest, mis soodustab haiguse arengut.
Suurt emotsionaalset pinget põhjustavad elusündmused. Näiteks töökohast ilmajäämine või lähedase inimese kaotus tõstavad oluliselt riski haigestuda kehalistesse haigustesse ning kutsuvad sageli esile hingeelu häireid. Oled kindlasti kuulnud öeldavat kellegi kohta, et ta suri murest ja hingevalust.
Stressori toimel käivitub organismis hormonaalsete muutuste ahel, mille tulemusel vallanduvad stressihormoonid, mis mõjustavad praktiliselt kõiki elundeid. Väga tundlikud stressihormoonide toimele on süda ja vereringesüsteem, mille tõttu pulsi sagedus ja vererõhu muutused peegeldavad stressi tugevust paremini.
Teaduski kinnitab, et südames on peen lühi- ja pikaajalise mäluga neuronite võrgustik. Ka on mõõdetud, et südame elektromagnetväli ulatub inimese füüsilisest kehast tunduvalt kaugemale ning õppides muutma oma emotsioone, saame me muuta südame poolt väljasaadetud võngetes olevat infot. Epigeneetika eesotsas rakubioloog Bruce Liptoniga kinnitab, et geenidel ja DNA-l ei ole meie üle kontrolli, nagu seni usutud ja arvatud. Pigem kontrollivad DNA-d hoopis väljaspool rakku olevad signaalid, mille hulka kuuluvad ka meie mõtete võnked. Rohkem ja üksikasjalikumalt saab lugeda inglise keeles siit ja sealt.
Teaduski kinnitab, et südames on peen lühi- ja pikaajalise mäluga neuronite võrgustik. Ka on mõõdetud, et südame elektromagnetväli ulatub inimese füüsilisest kehast tunduvalt kaugemale ning õppides muutma oma emotsioone, saame me muuta südame poolt väljasaadetud võngetes olevat infot. Epigeneetika eesotsas rakubioloog Bruce Liptoniga kinnitab, et geenidel ja DNA-l ei ole meie üle kontrolli, nagu seni usutud ja arvatud. Pigem kontrollivad DNA-d hoopis väljaspool rakku olevad signaalid, mille hulka kuuluvad ka meie mõtete võnked.  
Seega on need negatiivsed emotsioonid ja mõtted, mis vallandavad haigusi. Ja igal organil on oma emotsioon. Hiina meditsiini järgi kutsutakse seda energiat Chi'ks, mis sõltub suurel määral verest. Hiina meditsiinid väidavad, et veri on energia ema ja energia on jällegi vere isand.
Haigused on sõnumid, mis viitavad selgelt emotsionaalsele või energeetilisele tasakaalutusele.
Hiina meditsiini järgi võib välja tuua näiteks mõned enamlevinud emotsioonid ja nende kahjutegurid:
Kurbus puudutab kopsude tööd –  hingamisraskused viitavad probleemidele mõningate isikute, situatsioonide või sündmustega, mis sind lämmatavad.
Hirm puudutab neere – neerud on esindatud kui yin ja yang alusbaasiks. Seega on nad kogu keha kõige olulisemad energiakeskused. Neere seostatakse skeletisüsteemi, kuulmise ja hirmuga. Neerude ravi puudutab kõiki teisi süsteeme.
Viha koguneb jälle maksa– maks filtreerib verd. Maks tagab energiavoolu kogu kehas ja kontrollib mõtete voolu. Maks töötab korralikult ilma stressi ja pingeteta. Sügelemine, peavalud ja pearinglus on märguanneteks maksa töö häiretest. Märgid, mis näitavad, et maksa töö on häiritud, on emotsionaalsed ja füüsilised. Emotsionaalsed märgid on viha, ärritatavus, kangekaelsus, ängistus, kibestumus ja vägivald. Füüsilisteks märkideks on menstruaalprobleemid, väsimus, pinged ja allergiad.
Süda – seos emotsionaalse eluga. Enne suurt kohtumist tuksub süda ruttu. On tõsi, et armastus ja kannatused käivad läbi südame. Teisi organeid aga võivad puudutada hingelised probleemid. Teisisõnu, piinatud ja masenduses hing puudutab mingil määral südame tervist, hingemisteid ja seedeelundeid. Samuti on hingeprobleeme näha keha pealt: rinnapealselt nahalt, seljalt ja kätelt.
Selg – tugevad seljavalud ja pinged selja piirkonnas annavad teada, et sa kannad kogu maailma valu oma seljas ja turjal.
Seedeorganid – organite probleemid nagu gastriit või maohaavandid on põhjustatud suhtlemisprobleemidest.
Nahk – sügelused, akne, laigud on märgiks, et inimene ei tunne end hästi.

Jätkub ajakirjas...

Vaadatud 957 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi