Hiina meditsiini nippe 2021.aastaks

08.02.2021 13:05
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Uue aasta hakul antakse endale lubadusi olla parem, teha rohkem trenni, toituda tervislikumalt ja võtta kaalust alla. Neidan nõelravi arst Erki Ennok, kes on Hiina meditsiini asjatundja ja nõelravi spetsialist soovitab, millest võiks alustada.

Hiina meditsiin on õpetanud elama loodusega kooskõlas. Üks lihtne näide loodusega kooskõlas elamisest kõlab nii: öö on magamiseks, päev tegutsemiseks.
Iga asi, mida teeme olgu see töö, puhkus, toitumisharjumused, treening või suhtlemine, mõjutab meid, meie keha ja energiavälja.

1. Kuula keha. Hiina meditsiin õpetab ka oma keha ja organismi kuulamist. Proovi aru saada, mis sinus toimub, kui näiteks midagi sööd. Näiteks piimatooted toovad organismi palju niiskust. Kui palju piimatooteid süüa, siis tekib klomp kurku, on pidev köha, krooniline nohu ja erinevad nahaprobleemid. Organism ütleb teile kogu aeg midagi, osake seda vaid kuulata. See kuulamise oskus on meil kõigil olemas, aga see on meis elu jooksul taandarenenud, kui meile väikesest peale on ette öeldud, mida ja millal süüa või juua. Organism teab ise, mida ta vajab.

2. Treeni mõnuga. Hea, kui inimene teeb mingit sellist trenni, millega lisaks sellele, et tegevust antakse füüsilisele kehale, saab ka energia liikuma. Kui käime jooksmas või jõusaalis, siis see on füüsilisele kehale küll koormuseks ja mõjub hästi, aga energia osas jääb vajaka. Idamaistes võimlemisharjutustes ning võitluskunstides ja joogas pannakse lisaks füüsilisele kehale liikuma ka energia. Treeningukohta valides tasub kõigepealt rääkida inimestega, kes on seal juba käinud, ning seejärel minna ka ise kohale ja vaadata, kuidas sul endal tunne on. Oma sisetunnet tuleb uskuda. Kui tunnete, et midagi on valesti, siis pole mõtet seal jätkata, vaid tuleb leida mõni teine koht. Kindlasti tasub õpetaja käe all ära õppida qi gongi harjutused. Neid peaks õppima just õpetaja käe all, sest ise õppides võib neid teha valesti ning siis ei pruugi nad soovitud efekti anda. Jalutamine, jooksmine, ujumine ja muud spordialad on samuti kasulikud.  

3. Tasakaal. Vii oma igapäevaelus yin- ja yang-tegevused tasakaalu. Kui sul on vaimne töö, siis tee puhkuseks midagi füüsilist ja vastupidi.

4. Kõrvad tuliseks. Kõikidel organitel on kõrvadel punktid, nii et põhimõtteliselt võib kõrvu masseerides saada üldmassaaži. Kõrvu peaks mudima ja venitama igas suunas, kuni nad muutuvad soojaks. Siis hakkab energia kogu kehas liikuma. Vaimse töö tegijal tasub masseerida sõrmeotstega läbi kogu peanahk, see stimuleerib aju verevarustust. Kui kuskil kehas on valu, see tähendab, et energia on kinni.
5. Kõhuhingamine. Kõige parem stressi vastu on kõhuhingamine. Kui me oleme stressis, kipume hingama pinnapealselt ainult kopsude ülemise osaga. Proovi hingata kõhuga, siis läheb energia justkui alla tagasi, stressipinged õlgades ja turjas leevenevad. Kõhuhingamine on ka siseorganite massaaž.

6. Hõõru ja patsuta. Hõõru peopesad vastamisi soojaks ja masseeri nimetissõrmega nina külgesid. Nina masseerimine on Hiina meditsiini järgi ka külmetushaiguste profülaktikaks. Patsutamine aitab samuti, kui kuskilt valutab. Patsuta lõdva käega sealt kohast ja ka kogu keha. Hommikul ennast üleni patsutades hakkab samuti energia liikuma ja nii saab päevale hea stardi.

7. Võta puhkust. Talvel, kui kogu loodus on puhkeseisundis, peaks inimene rahulikumalt võtma. Kui talvel üle töötame, olemegi kevadeks väsinud. Samuti on tähtis ööpäeva rütm - öö on  magamiseks, päev tegutsemiseks.

Me võime päeval magada sama kaua kui öösel, aga see uni pole sama kvaliteediga. Iga unetund, mis on magatud enne kella 00:00, on kahe eest.

Vaadatud 940 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi