Igor Mang – legend juba eluajal

14.04.2023 14:10
Helen Mandel Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Astroloog Igor Mangi nime mainides tuleb igaühel silme ette suurt kasvu, kogukas mees imposantse habemega. Tema kõueliselt kõmisev hääl ja aukartust äratav hoiak annavad märku, et tegemist on kõike muud kui tavalise mehega.

Nii algab üks Igor Mangiga tehtud intervjuu ning on küllalt tüüpiline, et kes seda meest tunnevad, on sellise iseloomustusega nõus.
Erinevalt loendamatutest esoteerikatähekestest, keda iga päev esile kerkib, oli Igor Mang astroloogina tuntud juba sügaval nõukogude ajal, mil sellistest asjadest justkui ei räägitudki – kui sa just tõeline korüfee polnud. Ja Igor seda vaieldamatult oli!
Tore on juba Igor Mangi sünnilugugi. Kaksikvennana Kaksikute päikesemärgis sündinud poisslaps ja hetk enne teda sündinud õeke said nime Georg Otsa laulude järgi – Ots laulis nii Sirjest kui ka vürst Igori aariat.

Maaelu sai lapsena armsaks
Lapsena armastas Igor Mang üle kõige maaelu ning ta unistas, et kui suureks saab, hakkab tallimeheks. Seda ta päris ei teinud, aga mesinikuks õppis küll – ning maa ja loodus on tema jaoks senimaani ülimalt olulised teemad.
Astroloogiaga hakkas Igor Mang tasapisi tegelema juba nõukogude mereväes teenides. Ta on meenutanud, et seal talle üldse ei meeldinud. Küll aga sobis talle hästi tema esimene töökoht Draamateatri valgustajana, kust ta hiljem liikus edasi sama töö peale Estoniasse.
Oma esimese astroloogiaõpetajana on Igor Mang toonud välja Veera Savendi, kellest ta ka aastakümneid hiljem väga lugu peab. Tema kujunemisele astroloogiks aitasid nii nõu kui ka jõuga kaasa nii Enn Vetemaa kui ka Jüri Arrak.

Astroloog juba 80ndatest
N-ö ametlik karjäär astroloogina sai alguse sellest, kui toonane tuntuim psühholoog Tõnu Ots (tuntud ka kui dr Noormann), kutsus teda aastal 1981 perekonnanõuandlasse esinema. Oli sügavalt punane aeg.
Viis aastat hiljem aga hakkas Mangi tegevuse vastu huvi tundma toonane julgeolek ehk KGB, sest tolleks ajaks juba tunnustatud loengupidajaks tõusnud mees käis ka ­ARSis kunstnikele astroloogiatarkusi jagamas. Ehkki talle anti käsk astroloogiaga ainult oma kodus tegeleda, jätkas ta ühing Teadus lektorina ning käis ka poliitikuid nõustamas.
Kui Eesti vabaks sai, alustas Igor Mang täiemahulist karjääri astroloogina ning teeb seda edukalt senimaani.
Lisaks loeb astroloogiaguru end täiel määral usklikuks. Olles ka ise veidi aega Usuteaduste Instituudis õppinud, on ta alati valmis abivajajaid ka kiriku suunas liikuma julgustama. „Astroloogia pole religioon, see on esoteeriline teadus,” on Igor Mang seda ise põhjendanud.

Vaadatud 2007 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi