Jõulukuuse maagia ja rituaalid

23.12.2019 14:30
Müstilised Lood
Kommentaarid
0
Foto:

Kuigi juba oktoobri lõpust on kaubanduskeskused jõulunodi täis, siis vanarahval oli kindlasti talvisest pööripäevast ja toomapäevast alates maailm maagiat ja märke täis. Neid tuleb osata ainult näha!

Jõulude, nagu ka aastavahetuse juurde kuuluvad lahkunud esivanemate mälestamine, sugulaste ja sõprade õnnitlemine kaartidega ja kingituste tegemine, jõulupuu. Kuna pühade ajal vanasti tööd teha ei tohtinud, pidi kuidagi meelt lahutama.
Enamasti mängiti igasuguseid jõu- ja osavusmänge, nagu vägikaika-, sõrme-, kaelkooguvedamist. Olulisel kohal olid pähklimängud ehk tuli ära arvata, mitu pähklit on teisel peos või laual topsi all. Neid mänge mängiti ka ubade või hernestega.
Lahutamatult kuulus vanasti jõulude juurde mõistatamine ja jutustamine. Neid tegevusi peeti maagiliseks ja kasu toovaks. Talvevaimu austamise kombest sai alguse jõulukuuse tuppa toomine. Uskuti, et vaimud elasid puude sees, eriti kuuskedes ja et häid vaime enda lähedale tuua, riputati kuuse okstele ande.
Hiljem hakati kuuski kodudesse tooma ja neid ehtima. Kuusevanikud ukse kohal on jõulude ajal tavaline nähtus, aga sellel on ka oma kindel eesmärki. Oled kindlasti tähele pannud, et uksel asetsevad vanikud ja pärjad on alati kaunistatud punase lindiga. Seda tehti kindla eesmärgiga, kaitseks halbade inimeste ning negatiivse energia eest.
Kuusk on ikka omanud kaitsvat võimet. Seda tänu tema igirohelistele „nõeltele“, okkalisusele ja vaigulõhnale.
Kuuske on kaitse eesmärgil kasutatud erinevates tseremooniates ning rituaalides. On arvatud, et kuusk suudab peletada kurje vaime ning muud paha energiat. Kuusk ise ja tema nõela moodi okkad on samas kui antennid, mille kaudu soove taeva poole saata. Seepärast läheb kuusikus jalutades olemine alati paremaks.

Jõulukuusega seotud rituaalid, mida kodus teha saab:

Kuusk tahab enne ehtimist puhata
Ei peeta heaks, kui kuuske hakatakse kohe kaunistama. Kuusk peab saama peale teekonda puhata, harjuda uue kohaga, selle koha energiaga.
Parem on kuusk kaunistada teisel päeval peale toomist. Enne, kui hakkate kuuske kaunistama, puudutage parema käega kuuse latva ja öelge kolm korda: „Olid perenaine paksus metsas, nüüd minu kodule perenaiseks saa. Et majas oleks palju rõõmu…“ jne.
Kuuske tuleks kaunistada kogu perega.

Täht ladvikusse
Kui panna kuuse latva täht, siis see justkui valgustaks inimeste elu järgmisel aasta, toob küllust ja kaitseb õnne. Täht tuleb panna esimesena ja võtta maha viimasena.Kaunistuseks kerakujulised ehted
Kõige parem olevat kaunistada kuusk kerakujuliste ehetega. See sümbol toob uuel aastal kaasa rahuliku õhkkonna kodus, ilma vapustusteta ning ebameeldivusteta. Iga kerakujulise ehte riputamisele võiks eelneda ehte käte vahel hoidmine koos kindla sooviga. Kui juhtub, et see ehe kukub katki, tähendab, et see soov täitub.
Vanasti kaunistati jõulupuu tihti just erinevate puuviljadega, olgu need siis värsked või kuivatatud.
Kui ka sina tahad oma puu kaunistamisel kasutada värskeid või kuivatatud vilju, siis pane need kuusele kindlasti enne kunstehteid.
Kasutada soovitatakse alati omamaiseid puuvilju, sest need sobivad meie energeetikaga kõige paremini. Kõige parem on veel see, et pärast puult ehete mahavõtmist võib need ära süüa.

Pereõnn ja küllus
Arvatakse, et kui kuusk kenasti kommide, käbide ja läikivate kuulikestega ära kaunistada, siis toob see saagiõnne, pereõnne ning küllust.

Killud toovad õnne
Juhuslikult katki läinud kuuseehe ei too endaga mingit halba kaasa. Killud toovad õnne, võivad täita soove. Soovi peale tuleb mõelda sel hetkel, kui katkiläinud ehe minema visatakse.

Kingid puu alla
Kingitused pannakse kuuse alla, et need saaksid laetud positiivse energiaga.

Viimane mahavõetud ehe amuletiks
Viimase ehte võib pärast mahavõtmist panna hoopis välisukse kohale. Selleks, et ei tuleks koju pahatahtlikud inimesed. Võib ka mujale koju panna. Toimib amuletina.

Kuuse positiivse energia kasutamine
Sellel kohal, kus oli seisnud kuusk, säilub positiivne energia veel terve ööpäeva. Kui panna sinna kohta tool ja istuda sellel 15-20 minutit , kaovad sel inimesel väiksemad tervisehäired.

Kuuse tänamine
Kui kuuske hakatakse välja viskama (veel parem, kui visatakse tulle), siis tänada kuuske rõõmu eest ning paluda kuusepuult andeks. Seda eriti siis, kui otsustate alles jätta peotäie okkaid või oksakese.

Vaadatud 214 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi