Juhtkiri: Kas Eestis on töö või tööjõu puudus?

26.07.2020 21:10
Birgit Padur
Kommentaarid
5
Foto:

Erinevaid uudiste­kanaleid jälgides jääb arusaamatuks, millest siis Eestis ikkagi puudu on. Kõigepealt ilmus uudis sellest, kuidas sellel suvel on noortel väga raske leida hooajatööd. Samas tervitasid tööandjad teisipäeval Tallinna lennujaamas 170 võõrtöölist, eriti oli neid oodanud põllu­majandusettevõtted.

Huvitav on ka, et antud töötajad peavad nüüd kaks nädalat karantiinis veetma, kuid sellegipoolest hüvitati nende lennupiletid ja elamis­kulud, sest olenemata tööandjate pingutustest ja suurest tähelepanust heaolule, ei soovi keegi kohalikest nende juurde tööle minna. Aga eks ole ka räägitud, et tegemist on raske tööga ja palk ei vasta siinsetele ootusele.
Huvitava seisukoha on kujundanud ka Töötukassa. Prognoositakse sügisest suurt koondamislainet ja pankrotistuvaid ettevõtteid ning seda ennekõike Tallinnas. Praegu on pealinna majutus- ja toitlustusettevõtetel elu sees, siin käivad nii kohalikud kui ka välisturistid, kuid hooaja lõppedes läheb neil jälle raskeks. Keegi ei taha mõeldagi, mis saab siis, kui peaks tulema ka koroonaviiruse teine laine. Vaadates Töötukassa praegust statistikat, on 20. juuli seisuga registreeritud töötuse määr 7,9% ja ennast töötuna arvele võtnud 50 891 inimest. CV-Keskuses on hetkel pisut alla 15 000 tööpakkumise.Vaadatud 793 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Juuni 1940

Meie patriootidel ja talumeestel kulub aeg ikka poetaga ära põhiliselt.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi