Juhtkiri: Kes siis suvel lapsed lasteaeda saadab?

09.06.2019 16:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
1
Foto:

Suvi on juba kätte jõudnud, kõikjalt vaatavad vastu koolide lõpetamiste pildid, tööl algavad puhkused.

Puhkustega on aga nii, et mitte igaühel meist pole võimalik tervet suve puhata. Ilmselt koguni suuremal osal meist pole sellist luksust ette nähtud. Sestap ei saa kogu suve lasteaiast puhkust nautida ka lapsed, vähemalt mitte need, kellel pole maal pensionäridest vanavanemaid või sugulasi, kes neid enda juurde hoida saaksid võtta.
Seda kõike arvesse võttes tundub kummaline, et juba juuni alguses hakatakse lasteaias rühmasid kokku panema ja koostatakse kalendreid, kus tuleb märkida kohalkäimine nii juunis kui augustis (juulikuus on lasteaed täielikult suletud). Juuni keskel, ammugi lõpupoole ning augusti alguses ei toimu lasteaias midagi ning õigupoolest on segane, kus ja kellega laps oma päevad veedab. Kord pannakse kokku ühe rühmaga, siis teisega. See aga tekitab lastes segadust ja soovimatust lasteaeda minna.
Lisaks veel ühiskonnas valitsev: "Suvi on ju puhkamiseks, miks ta sul üldse lasteaias käib?" Ee... kus ta siis peaks olema, kui ise tööl, isa on tööl ja vanavanemad niisamuti? Juulikuu osas nagunii tuleb klapitada, et see kuu tervenisti ära katta. Huvitav oleks teada, kuidas on teised lasteaiaealiste vanemad oma suvekuud seadnud – kas tõesti saavad lapsed kolm kuud puhata?Vaadatud 663 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Maie

KUI MINA OMA LAPSI KASVATASIN,SIIS ÕNNEKS EI OLNUD KOLLEKTIIVSEID PUHKUSI LASTEASUTUSES.MUIDUGI KA LAPSED VÄSIVAD IGAPÄEVASEST KÄRAST LASTEAIAST.AEG-AJALT SAI LASTELE "VABU"PÄEVI ANTUD,KAS OLI ENDAL VABA PÄEV VÕI HOIDIS VANAEMA.EKS AEG OLI KA RAHULIKUM NING LASTE NÄRVISÜSTEEMI MITTE NII KOORMAV.MUL ON KAHJU TÄNAPÄEVA LASTEST JA NENDE VANEMATEST.SEST 2009 A.TÖÖLEPINGUSEADUS ON TÄIELIKULT TÖÖVÕTJA VAENULIK.MA NÄEN,KUIDAS MINU ÜKS LASTEST PEAB KOGU AEG KOMBINEERIMA OMA TÖÖAEGA ABIKAASAGA,KUI LAPS ON HAIGE.HEA MEELEGA AITAKSIN NEID,KUID MINU TERVIS ON VILETS,ET ÜLE 2 TUNNI EI PEA VASTU(LAPS ON VÕRRATU) ,AGA MINU SÜDA ON VÄGA NÕRK.SELLEST VASTUSEST EI OLE TEILE KINDLASTI MINGIT ABI.TEGELIKULT TULEKS VALITSUSELE TEHA ETTEPANEK TÜHISTADA VÕI LEEBEMAKS MUUTA 2009 A.TÖÖLEPINGUSEADUS,MIS ON TÄIESTI ORJASTAV TÖÖVÕTJATELE.AGA TEILE SOOVIN ÕIGEID JA SOODSAID LAHENDUSI,KA LAPSELE.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi