Juhtkiri: Kui vaid tahta, jõuab kõike

12.06.2022 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
0
Foto:

Küllap on kõik töötavad inimesed ja ennekõike lapsevanemad puutunud kokku sellega, et aega on vähe. Vahel tundub, et samahästi kui polekski.

Kui siia juurde lisada veel näiteks õpingud, siis näib mõnikord, et ööpäeva kahekümne neljast tunnist tuleb vägisi puudus kätte. Millal kõige muu kõrvalt veel leida aega perega ajaveetmiseks ja kas tasub üldse mõelda, et endalegi võiks mõni hobi olla? Või tasub töötaval-õppival lapsevanemal need täielikult ära unustada?
Mina olen seda meelt, et ei peaks unustama. Kui on tõsine soov millegagi tegeleda, siis selle aja näpistab kusagilt ikka. Näiteks olen sageli kuulnud inimesi rääkimas, et vanasti armastasid nad väga lugeda, aga nüüd ei jää selleks aega. Kõlab igati usutavalt, aga tegelikult on ju lugeda võimalik igal pool. Mina olen avastanud, kui tore on lugeda rongis, kuid kuna raamat on igal pool kaasas, siis saab lugeda ka kõikjal mujal, kus natukegi aega parajaks on vaja teha – bussis, pargipingil, arsti ooteruumis, last trennist oodates… Enamasti annab ikka kuidagi korraldada ka seda võimalust, et käia näiteks paar korda nädalas trennis või laulukooris või kirjutada mõni luuletus või mis tahes muu asi see on, mis just endale rõõmu valmistab ja väikest eneseteostust võimaldab. Julgustan kindlasti vähemalt proovima! Kui elu on pingeline ja pöörane, siis seda tähtsam on teha vahel asju ka ainult iseenda rõõmuks.Vaadatud 324 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi