Juhtkiri: Loom on vastutus muidugi, aga…

04.08.2019 20:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
0
Foto:

Kuueaastaselt sain endale merisea, kelle puuri puhastamise ja toitmisega sain ise hakkama, hiljem lisandus koer, kellega jalutamine oli samuti minu ülesanne.

Olin nendega tegelemise üle ainult uhke ja tegin kõike rõõmuga – minu loomad ju! Teismeeas lisandus veel üks koer, mitu rotti ja merisiga. Minu tuba oli nagu väike loomaaed.
Paljud vanemad ei luba lastele loomi põhjusel, et nagunii ei viitsita hoolitseda, tüdinetakse ära ning lemmikud jäävad täiskasvanute kaela peale. See on täiesti reaalne stsenaarium. Loomade kergekäeliselt võtmine ja siis ära andmine ei ole absoluutselt normaalne. Kuid samas tahaks lapsevanematele natuke südamele koputada ja resoluutse keelamise asemel siiski pakkuda oma lapsele vähemalt võimalus ennast tõestada. Lugesin ühest lasteraamatust, kuidas isa käskis koera soovivatel lastel nädal aega tund aega varem tõusta ja tiir õues teha, mõistmaks kas nood on valmis eluks koeraga või mitte. Võimalusi on mitmeid, näiteks saab ka varjupaikades abiks käia, koertega jalutada ja tegeleda. Või võtta ehk mõneks ajaks „laenuks“ mõne tuttava koer või kass? Sest võib-olla ei ole teie laps sugugi see tuulepea, kes kohustustest kohe tüdineb ja lemmiku vanemate kaela jätab. Tegelikult õpetab loom lapsele väga palju, eriti vastutus- ja kohusetunnet ning sõprus lemmikloomaga on midagi sellist, mida paljud meist täiskasvanuna heldimusega meenutavad.Vaadatud 451 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi