Juhtkiri: Põllumehed lolli sekkumist ei vaja

10.05.2020 20:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
1
Foto:

Maaeluminister Arvo Aller kujunes suurepäraseks kriisileevendajaks. Tema idee saata noored põllule appi tekitas palju vastukaja ja jututeemasid, mille suurim pluss oli, et need polnud koroonaga seotud.

Arvamusi oli igasuguseid. Kes arvas, et noorte põllule saatmine on ebademokraatlik ja põhiseaduse vastane – peaaegu Põhja-Korea. Kes meenutas heldinult lõkkekartulite maitset ning kolhoosiööde romantikat.
Karantiinist tüdinud noorte jaoks muutus maaeluminister sama tähtsaks nagu jõuluvana. Kuskilt koitis vabadus! Ainus pettumus, et põhikooliõpilased ei saagi. Lasteaialaps teatas asjalikult, et tema tunneb kartuli ära küll ja jaksab korjata ka.
Kahjuks pole minister Aller tööl laste hea tuju ministrina. Sihtrühm ehk põllumehed polnud tema ideest põrmugi vaimustatud. Aeg on nimelt edasi liikunud ning põllumajanduslik tootmine eeldab sageli jõuliste lihaste ning maatööga määrdunud käte asemel kaasaegseid IT-teadmisi. Moodsamad traktorid sõidavad juba juhita. Paljud olulised operatsioonid tehakse põllumehe ja tehisintellekti koostöös. Katse „rõõmsaid piimakärsse” appi suunata mõjub nagu vanainimese üle tee aitamine, kui see minna ei taha.
Arvo Alleri vahvas idees jäi selgusetuks ka plaani juriidiline ja maksunduslik külg. Kes neid noori juhendab? Ja kes nad töötamise registris arvele võtab?Vaadatud 866 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ll

lihtsam ongi neil lasta ise valida mitte kampaaniat teha elu paneb ise asjad paika

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi