Juhtkiri: Võimalusel võiks sõja tõttu reisiplaane mitte tühistada

01.05.2022 22:10
Birgit Padur
Kommentaarid
0
Foto:

Kaks aastat kestnud koroonapandeemia pani korraliku põntsu turismisektorile ja kõik oodasid kriisi lõppu. Ka Ukraina sõda ei mõju ringireisimisele just eriti hästi.

Mul endal oli eelmise aasta lõpus sõpradega mõte külastada selle aasta kevadel Moldovat ning lennata sinna läbi Odessa ja teepeal külastada ka Transnistriat. Ukrainas, täpsemalt Kiievis, olen korra varem käinud, aga alati on olnud huvi külastada Musta mere pärli Odessat. Nüüd jääb see reisiplaan ootama helgemaid tuleviku­aegu. Seda teevad näiteks ka mitmed lennufirmad, kes on oma Ukraina liinid praegu külmutanud, aga mitte tühistanud, sest mõelda tuleb ka riigi taas ülesehitamise peale. Seni saab külastada teisi riike, mis samuti pandeemia järgselt majanduse elavndamiseks turiste ootavad.
Selle taustal jäi mul see nädal silma kaks uudist.  Esimeseks see, et Tallinn valiti üheks Euroopa parimaks linnapuhkuse sihtpaigaks, täpsemalt sai Eesti pealinn 50 linna seas kümnenda koha. Teiseks see, et EAS turismi elavdamiseks Eesti turvalisusele rõhuvat kampaaniat ei plaani. Esimese puhul on tegemist toreda uudisega, sest Tallinnas ja Eestis on tõesti mõnus turist olla. Teise uudise puhul on aga selge, et eriti väljaspoolt Euroopat inimesele tundub Eesti Ukrainale lähedal, rääkimata sellest, et oleme Venemaa naaberriik. Tühistatud on mitmeid paketikruiise, sest need, mis Tallinnast läbi käisid, läksid ka Peterburgi ja kuna viimane jäi sihtkohana ära, tühistati terve pakett. Lihavõtte nädalavahetusel oli aga Tallinna-Helsingi liinil juba esimest korda pärast koroonapandeemia algust väljumisi, kus pardal oli maksimaalne reisijate arv. Püüame siiski võtta päeva korraga ja teha seda, mis plaanitud.Vaadatud 201 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi