Kadrioru lossis valiti misse ja missiseid

28.05.2023 22:00
Ülo Külm Fotod: A. Pärtel
Kommentaarid
5
Foto:

Pühapäeval valiti Kadrioru lossis kolm ühes (esindus)kaunitaride pakett. Ühendiludusvõistluse käigus anti välja kolm valdkonna põhitiitlit pluss Teinimissi oma. Eesti Iluduskuninganna 2023, Missis Estonia 2023 ja Missis Classic Estonia 2023.

Tõenäoliselt selle aasta üks arvestatavamaid missikaid. Väga pidulik ja ilus sündmus. Suurejooneline, glamuurne.
Loomulikult mängisid olulist rolli siin ka rikkalikud kogemused. Tiina Jantson on erinevaid missivõistlusi korraldanud juba kolmkümmend kolm aastat!

Eestis misse valitud juba sada aastat
Asja erakordsusest. „Väga pidulik ja ilus sündmus. Täna 100 aastat tagasi valiti esmakordselt Eestis misse!”, andis Jantson kohaletulnud rohkearvulisele publikule teada.
Kolmikühendmissikas. Eesti Iluduskuningannat valiti juba üheteistkümnendat korda, Missis Estoniat on ühtekokku peetud koguni kolmkümmend üks korda!
Kolm kategooriat, kokku koguni 24 finalisti. Misside osas kaheksa (vanuses 16-22), missiste osas kümme (vanuses 22-40) ja missis classicu osas kuus (49-60).
Põnev ja hästi lahendatud finaal vältas kokku kolme tunni kanti, selle n.ö. peaproov toimus päev varem Tallinna Kanuti aia huvikoolis.
Finaali erinevad voorud olid omavahel kenasti kokku sobitatud. Lühidalt öeldes.
Vahepalade näol esines Sixtina showgrupp Sir N Eghert-Sören Nõmme eestvedamisel ja kaks muljetavaldavalt võimsa häälega ooperilauljannat. Neist üks eriti tuntud Eesti soprano ooperilaulja Maria Veretenina.

Liiga pidulik koht bikiinivooru läbiviimiseks
Esmane tutvustamisvoor, moevoor, talendivooru parimad ja õhtukleitide voor. Kuna üritus toimus seekord Kadrioru lossis, siis visati paljude poolt eriti oodatud misside bikiinivoor üldse välja, ei pidavat sobima nii pidulikku ja nooblisse keskkonda.
Vahepõikena. Eesti Iluduskuninganna ja Missis Estonia põhikriteeriumid on üldiselt samaks jäänud. Hindamisel võetakse arvesse sharmi/esinemist, liikumist, välimust/kehailu.
Uuendustest. Finaalis jagati esmakordselt punkte (igas kategoorias) vaid kolmele paremale, vastavalt 10, 5 ja 3.

Põhikategooriate võitjad selgusid žürii ja rahvahääletuse tulemuste kokkuliitmisel
Seda ilu on siin niipalju ja seda hinnata on väga väga raske. Õige tõdemus. Ning nagu Eurovisioonilgi, lõpptulemus selgus žürii ja rahvahääletuse koondtulemusena. Žürii lemmik, rahva lemmik.
Žüriisse kuulus kusagil paarkümmend liiget. Nende seas teenekas skulptor Tauno Kangro ja üle kolmekümne aasta erinevate missivõistluste žüriis olnud Raivo Raidam.
Töö kujunes žüriile eriti raskeks just missiste osas. Eranditult kõik missised väärisid põhimõtteliselt põhitiitlit omas kategoorias.
Kõik osalejad said vastava lindi ja uhke krooni
Nagu vähemalt viimastel aastatel heaks kombeks kujunenud, siis erinevate tiitlitega ei koonerdatud seegi kord. See tähendas seda, et iga osaleja sai mingi eritunnustusega lindi selga ja krooni pähe.
Siinkohal märgiks ära need neli kõige olulisemat tiitlit.
Miss Teini 2023 ja seitsmeteistkümneaastane Elisabeth Ilves. Tema sai ka Miss Foto tiitli.
Missis Estonia 2023 ja kolmekümne neljane Mari-Ann Usperg. Tema kohta on teada, et kuulub teatri näitegruppi ja teeb nädalas paar korda jõusaalis trenni.
Missis Classic Estonia 2023 ja viiekümnene Birgit Mardi. Töötab tennisetreenerina ja teda kõnetab südamlikkus. Talendivoorus mängis klaveri puudumisel sünteesaatorit.
Eesti Iluduskuninganna 2023 ja kahekümne kahene Sofia Werman. Lisaks tiitel Miss Glam Estonia 2023. Sofia on praegu arstiteaduse neljanda kuruse tudeng, kes organiseerib ka Eesti kultuuri tutvustavaid üritusi. Tema salajaseks unistuseks on saada piloodiload.Vaadatud 1020 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Melantiine Mäda

Kadriorgia ei taha kuidagi lõppeda.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi