Kas aastal 2050 saabub inimkonna lõpp?

15.07.2019 21:25
Kairit Rebane
Kommentaarid
0
Foto:

Kliimateemat sajab sisse nii uksest kui aknast ning halvad uudised lähevad aina hullemaks. Futurismi ajakirjanik Victor Tangermann jagab meiega masendavat uudist, mis saabus ­Austraalia teadlaste töölaualt.

Nimelt on uute arvutuste järgi maailma lõppu oodata aastaks 2050. Ning neid tulemusi ei saadud, mitte krüptilisi sõnumeid uurides, vaid lihtsalt teaduslikke andmeid põhjalikust põhjalikumalt läbi kalkuleerides.
Kui me ähvardava kliimaohu ees kohe midagi tõhusat ette ei võta, siis ootab meid just selle aja peale tõsine apokalüpsise oht. Teadlaste analüüsist selgub, et kliimamuutusest on saanud rahvaste kestmajäämise oht number üks. „On oht, et leiab aset Maa-põhise intelligentse elu varane väljasuremine ning seniste tulevikuootuste drastiline häving,” kirjutavad teadlased. Teisisõnu – oleme teel inimtsivilisatsiooni ja tänapäevase ühiskonna hukule.

Viimane pöördepunkt
Aastaks 2050 oleme jõudnud viimasesse pöördepunkti, pärast mida ei ole enam lootustki midagi päästa ja „käivitub väljavaade valdavas osas asustamiskõlbmatule Maale, mis toob kaasa rahvaste ja rahvusvahelise korra kokkuvarisemise.”
Seega kutsuvad teadlased inimesi üles „ühiskondlikule koostööle ja erakorralisele jõudude koondamisele”, mida nad võrdlevad „Teise Maailmasõja mobilisatsiooniga”.
Töö autorite sõnul peaks jõud koondama otsekohe ning tegemist peaks olema „otsustava plaaniga null-süsinikuemissiooni saavutamiseks energiatootmises ning süsinikuvaba tööstuse loomises”.
Plaani eesmärgiks peaks olema piirata globaalne soojenemine vaid 1,5° C võrra, mitte 3° C võrra, nagu varasemad prognoosid seda lubasid.
„Isegi soojenemine pelgalt 2° C võrra tähendaks, et miljardid inimesed vajavad ümberasustamist ning selle olukorra kriitilisemad stsenaariumid ning sellega kaasnev häving ja kahju on mõõtmeis, mida meie ei ole suutelised adekvaatselt ette ennustama ega mudeleisse paigutama,” kurdavad teadlased, lisades, et „tõenäoliselt saab olema tegu inimtsivilisatsiooni lõpuga.”Vaadatud 615 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi