Kas inimkonda ootab ees kahanemine?

16.06.2019 15:10
Kairit Rebane Illustreeriv foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Meie koduplaneedi rahvastik on viimase sajandiga kasvanud pehmelt öeldes suurte hüpetega ning tänaseks on 7,1 miljardit elanikku ka päris paljude erinevate allikate hinnangul ületanud planeedi ökoloogilise taluvuspiiri.

Ootame kliimakatastroofi ja liikide, sealhulgas ka inimese, massilist väljasuremist. Kuid samas kostub ka mitmelt poolt hääli, mis kinnitavad, et inimesed on hakanud ka tegema valikuid, mis võivad viia meie populatsiooni kahanemisele ka vabatahtlikel alustel.

Sünnitamisstreikijad
Veebilehekülje Futurism ajakirjanik Kristin Houser teeb ühes oma artiklis juttu liikumisest, kes kutsuvad end „sünnitusstreikijaiks”. Kui kooliealiste kliimastreigid, mida veab Greta Thunberg, on saavutanud juba üleilmse tuntuse ja tunnustatuse, siis Blythe Pepino eestveetav sünnitusstreikijate liikumine veel sellist kuulsust pole saavutanud. Kuid nendegi eesmärk on sama – juhtida tähelepanu kliimamuredele ning seda – keeldudes järglasi saamast, kuna nood ei pruugi näha tulevikus muud, kui vaid kliimakatastroofi ängi ja hädasid.
Kuigi laste saamist peetakse arenenud riikides inimese isiklikuks otsuseks, siis sünnitusstreikijad ei kavatsegi oma loobumisotsust vaka all hoida, vaid on võtnud südameasjaks seda igal pool ka kuulutada, lootes sellega juhtida tähelepanu asjaolule, et suure tõenäosusega pärandame me järeltulevatele põlvedele vaid meie endi laastatud ja kliimakatastroofist räsitud planeedi. Oma tegevuse eesmärgiks loevadki nad teavitust ning hellitavad lootust, et nende meeleheitlik otsus paneb ehk ka mõned võimul olevad pead pisut kliimasõbralikumasse suunda pöörduma.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 406 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi