Kas virtuaalreaalsus on kasiinomängude tulevik?

08.09.2020 11:05
Kommentaarid
0
Foto:

Kasiinomängude kvaliteet on ainuüksi viimase 10 aasta jooksul meeletult paranenud. Enam ei tähenda kasiinoslotikate mängimine seda, et pead keerutama koleda välimusega puuviljasümboleid ühevärvilise taustaga ruudustikul. Nüüd leiab online kasiinodest mänge, mis on niivõrd keeruka graafika ja funktsionaalsusega, et kohati meenutavad need videomänge.

Viimase mõne aasta jooksul on aga kasiinodesse imbunud uus mängunišš: virtuaalne reaalsus. See sõnapaar ei ole enam paljude jaoks üllatus, kuid tegemist on siiski täiesti uue mängumaaga, millest on paljud lihtsalt midagi kuulnud, kuid vähesed on seda reaalselt proovinud. Nüüdseks on aga paljud kasiinomängude tootjad mõistnud, et virtuaalreaalsus on nende tulevik

Esimesed virtuaalreaalsusega kasiinomängud on juba olemas
Kui Eestis on veel virtuaalreaalsus lapsekingades, siis mujal maailmas on esimesed nö VR-kasiinod juba täiesti olemas.
2014. aastal Maltal registreeritud Slots Million on maailma esimene 3D kasiino, mille virtuaalreaalsuses loodud kasiino meenutabki reaalset kasiinosaali. Mängijad saavad kasiinos ringi jalutada, just nagu nad viibiksid ehtsas kasiinos – sa saad istuda mänguautomaadi taha, näha teisi mängijaid ja teha kõike muud, mida ühes tavakasiinos saab teha. Seda kõike aga ilma kodust lahkumata.
Mängutootjad on samuti agaralt tööd teinud selleks, et oma vanad lemmikslotikad kohandada ümber VR tehnoloogia jaoks. Üks maailma tuntumaid slotitootjaid Net Entertainment, kelle sulest on pärit paljud parimad online kasiino mängud, on tänaseks juba andnud välja VR-versiooni mitmetest oma mängudest, nende hulgas näiteks Starburst, Gonzo’s Quest ja Jack and the Beanstalk.
NetEnti VR-mängud on eriti tähelepanuväärsed, kuna paljudele tuntud slotimängud on muudetud niivõrd tõetruuks, et unustad täiesti ära, kus sa parasjagu viibid. Slotimängudel pole enam rullikuid, vaid selle asemel keerlevad sümbolid sinu ees. Kui sa peaksid võitma, hakkavad mängu peategelased sinu ees tantsima – just nagu sa oleksid parasjagu nendega samas ruumis.
Lisaks slotikatele on tänaseks juba saadaval ka VR-lauamängud nagu rulett või blackjack. Virtuaalreaalsuses on rulett hoopis tõetruum kui live-kasiino oma, kuna sul on võimalus reaalselt žetoone tõsta ja teha muid toiminguid, mis tavalise mängulaua taga tehakse.
Mida aeg edasi, seda rohkem uusi VR-mänge on ka saadaval. Kuigi paljud VR-kasiinomängud ei ole veel nii vinge graafikaga kui videomängud, võib uskuda, et aasta-aastalt muutub ka graafika aina paremaks.

Kas VR ongi kasiinode tulevik?
Online kasiinode suur probleem on mõnda aega olnud fakt, et inimesed on sunnitud mängima üksi kodus, olles teistest inimestest isoleeritud. Vanasti käidi kasiinos puhtalt sotsialiseerumise tõttu, kuid ilmselgelt ei ole see online kasiinos võimalik, välja arvatud live-kasiino sektsioonis (kuid sedagi üsna nigelalt).
VR-tehnoloogia eestvedajad loodavad, et taolised kasiinomängud aitavad inimesi jälle üksteisele lähemale tuua. Näteks on Slots Million kasiinos võimalik teisi mängijaid näha (kuigi hetkel ei saa nendega suhelda). Küll aga on VR-tehnoloogiat kasutavad ettevõtted võtnud endale suunaks muuta VR-mängud sotsiaalsemaks. Slots Million kasiino üks juhtidest on isegi öelnud, et kõige olulisem on tuua inimesi kokku.
Inimesed on ilmselgelt tüdinud mehhaanilistest mängudest ja lihtsalt oma telefoni jõllitamisest. Virtuaalreaalsusega kasiinomängud aga üritavad seda muuta. Eksperdid usuvad, et virtuaalreaalsus on igas mõttes tulevik ning sealhulgas ka kasiinomaailma tulevik.Virtuaalreaalsuse nõrkused
Virtuaalreaalsusega kasiinomängudel on hetkel üks peamine nõrkus: tehnoloogia maksumus.
VR-mängude mängimiseks on vaja spetsiaalset varustust, kõige tuntumalt sobib selleks Oculus Rift. Kui tavakasiinos mängimiseks pole vaja midagi peale raha, siis virtuaalreaalsuse kasutamiseks on vaja kulutada mitusada eurot VR-tehnika hankimisele.
Enamike inimeste jaoks käib VR-tehnika hetkel üle jõu, eriti, kuna kulutused võivad väga kiirelt kasvada isegi tuhande euroni. See on aga ilmselgelt väga suur summa, mida kulutada lihtsalt selleks, et kasiinomänge mängida.
Isegi, kui raha ei ole probleem, siis teine VR-mängude nõrkus on nende graafika, mis on paljude testijate sõnul pehmelt öeldes primitiivne, meenutades pigem retrostiilis mänge. Tehnoloogia on aga pidevalt arenemas, seega graafika ei tohiks varsti enam olla oluline probleem. NetEnti Gonzo’s Quest on näiteks saanud palju kiita oma laheda VR-animatsioonistiili tõttu.
Eksperdid on mure avaldanud ka VR-mängude olemuse üle. Virtuaalreaalsus võib muuta piiri mängude ja reaalse elu vahel liiga häguseks, mistõttu kardetakse, et hasartmängud tekitavad senisest veel rohkem sõltuvust, kui need on saadaval virtuaalreaalsuses.
Samuti kardetakse, et kuna virtuaalreaalsusega kasiinomängudes on lihtne kaotada ajataju, võivad inimesed kogemata kulutada liiga palju aega kasiinos.
Mis puudutab sõltuvusprobleeme, siis tegelikult ei pruugi need hirmud olla niivõrd asjakohased. Mitmed Eesti kohalikud uuringud ja küsitlused on näidanud, et hoolimata online kasiinode lihtsast kättesaadavusest, ei ole enamus sõltuvusprobleeme sugugi internetikasiinodega seotud. Selle asemel on peamine probleemkoht endiselt kihlveokontorite külastamine ja füüsilised kasiinosaalid, mitte virtuaalsed mängukohad.

Millal hakkavad Eestis VR-kasiinomängud levima?
Virtuaalreaalsuse tehnoloogia on Eestis veel väga uus. Kuigi Slots Million, maailma esimene VR-kasiino, on registreeritud Maltal ja seega EL-is, ei ole tänaseks veel see kasiino näidanud üles huvi Eesti turu vastu. Kuna kasiinol puudub Eesti tegevusluba, pole see mängukoht ka eestlastele hetkel saadaval.
Hetkel ei ole ka veel väga palju virtuaalreaalsusega kasiinomänge saadaval, kuid praegused trendid viitavad selgelt ühele asjaolule: peatselt on kõik kasiinod täis VR-põhiseid kasiinomänge.
On raske öelda, millal VR-kasiinomängud eestlastele avanevad, kuid on selge, et mida rohkem aeg edasi, seda suurem on tõenäosus, et peatselt saame me kõik nautida virtuaalreaalsusega kasiinosid. VR-tehnoloogia on maailma tulevik, kuid on ka selge, et läheb veel mitmeid aastaid enne, kui sellest saab kasiinomaailma uus reaalsus.

Vaadatud 913 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi