Kuhu kaob meie elujõud? Kuhu kaob meie eluenergia?

02.12.2021 11:10
Marta Roosipuu
Kommentaarid
0
Foto:

Elame ajastul, kus toimub palju muutusi ja tavalise inimese jaoks on seda kõike liiga palju. Surmanumbrite lugemine alates hommikusaadetest ja lõpetades õhtuste uudistega on juba tavaline päevakava. Internetikanalid aga toovad üha uusi ja uusi vandenõuteooriaid, süüdistusi, kahtlustusi, ülemaailmseid sensatsioone ja selgitusi, kuidas meid petetakse.

Meile tundub, et oleme sellega harjunud, aga tegelikult meie elujõud põleb ereda leegiga ja me laguneme seestpoolt. Hirmuga ei harju inimene tegelikult mitte kunagi.
Te olite alles hiljuti positiivselt meelestatud, suurepärases meeleolus ja äkki – väsimus, halb enesetunne, unisus, nutuhoog, minestus, käed värisevad ja süda puperdab. Te kukute jalapealt.
Hommikune ülestõusmine on kangelastegu ja tööle minna lihtsalt ei jaksa, tahaks koguaeg magada. Motivatsiooni pole, rõõmutunnet pole.
Mis toimub?
Meie elujõud on kulunud muutustega leppimisele ja me „langeme“. Meie ilma kütuseta keha ei jõua meid enam üleval hoida.
Kuhu kaob meie energia?
Kuidas ennast kaitsta?
Kuidas tagajärgi likvideerida ja  ennast taastada?
Kuidas ellu jääda pandeemia­kriisis olevas maailmas.
Need on meie igapäevased ­küsimused ja suhtlusteemad sõprade ja lähedaste ringis.
Vandenõuteooriad, süüdistused, kahtlused, fabritseeritud sensatsioonid jätavad meie hinge, meelde ja kehale parandamatuid jälgi. Aga me isegi ei märka seda, et meil ei ole enam teisi jututeemasid.
Küsimustele vastab parapsühholoogia professor Teresa Mängel.

Miks on hetkel olukord, kus inimesed on hirmu vangid ja vaevlevad elujõu puuduses?
Meie kõige suuremaks vaenlaseks on hirm. Hirm on info puudumine ja hirm paneb meid põgenema reaalsuse ja tegelikkuse eest. Me ei tahagi enam saada selgitusi vaid lepime vabandustega, mis paraku on reaalsest elust väga kaugel. Antud ajahetkel on niipalju muutusi, et meie teadvus ei tule sellega enam toime ja alalhoiuinstinkt püüab meid eluenergia säästmiseks  „välja lülitada“.
Meil kaob ära mativatsioon, ­õnnetunne, tahaks koguaeg magada ja puudub igasugune huvi midagi teha. Tööle minek tundub ületamatu probleemina.
Seega, kui omal enam elujõudu pole, kiputakse seda kuskilt hankima, sest kuidagi on ju vaja olla ja ellu jääda. Enamus inimesi teeb seda enesele teadmata, tihti tehakse seda just oma kõige lähemate inimestega.
Neid inimesi kutsutakse energiavampiirideks.

Kes on energiavampiirid?
Energiavampiirid on inimesed, kes vaevlevad energiapuuduses. Selleks, et ellu jääda, elus toimida ja ennast hästi tunda, peavad nad kasutama kellegi teise energiat. Energiavampiir on võtja, need on inimesed, kes ei suuda koguda ja hoida omaenda energiataset, sest see on seisma jäänud, ei voola, ei ringle ja universumist uut peale ei tule, maaühendust ei ole, maa energiat kasutada ei saa.
Energiavõtjaid on väga mitut liiki. Tihti on ka tegu inimestega, kellel on intelligentsi tase madal ja kes millegi saamiseks kasutavad võtmist, mitte aga andmist.  

Kuidas aru saada, et keegi meie elujõudu võtab?
Paljud meist on kogenud seda tunnet, äkiliselt tekkinud jõuetust, seletamatut meeleolulangust, arusaamatut nõrkust ja tühjusetunnet hinges, ahastust, jalgade all tühja tunnet – nagu maa kaoks, ootamatut nutupuhangut, mis ei allu kontrollile. Süda hakkab kloppima, käed värisevad, pisarad on silmas ja klomp kurgus.
Üldjuhul me ei mõista, mis toimus, mis meiega juhtus ja miks tunneme ennast nii pahasti?  Kõik oli nii turvaline, nii tavaline ja tasakaalukas, kuid järsku muutus kõik.

Tead sa võimalusi toimetulekuks?
Esimene on see, et teie elujõud on hirmu tulemusena ennast nii palju nõrgestanud, et lihtsalt ei jaksa enam olla. Meie keha ja meel on katki. Meie immuunsüsteem on maas ja ei kaitse meid. Meie seedimine ei tööta ja me ei saa toidust vajalikku kütust et edasi liikuda.
Selleks, et sellest välja tulla, on vaja terapeudi või nõustaja abi. Raskematel juhtudel, kui olukord on üle läinud sügavaks stressiks, paanikahoogudeks jne, on vaja juba ka meditsiini sekkumist.
Teiseks aga oleme langenud nii-öelda energiavampiiri ohvriks.

Mida teie soovitate oma klientidele, kes teie juurde nõustamisele tulevad?
Kõigepealt on vaja kindlaks teha, mis meiega toimub. Kas meie elujõu kallal käib keegi maiustamas või on meil keha ja meel katki.
Kliendi sümptomite kaudu saab sellele üsna ruttu jälile. Kui oleme kindlaks teinud elujõu languse põhjuse, koostame koos kliendiga vastavalt  võimaluste ja soovidele kava ja programmi kuidas sellest välja tulla.
Tähelapanu! Kõige olulisem moment.
Kui inimese elukvaliteet on langenud ja elujõud kadunud, siis taastumisperiood on keskmiselt 4-6 kuud. Ja kiiremini ei saa kuidagi, ei tasu ennast petta.
Sellepärast nimetatakse meie hetkel stressi tunnustega elujõu langust ka 21. sajandi katkuks. Me ei märka, kuidas langeb meie elujõud, kaob elukvaliteet, halvenevad suhted tööl ja kodus – kuni krahh on käes – ja sellest välja tulek võtab kaua aega.

Mida siis teha ja millele tähelepanu pöörata?
Tasub meeles pidada, et energiavampiirid on rohkemal või vähemal määral ka need, kes on parajasti haiged, tasakaalust väljast või kriisis – elu probleemide tõttu. Tavaliselt, kui probleem laheneb, siis kaob ka vajadus vampiiritseda, sest inimene taastub, saab juba ise talle vajamineva energia kätte. Ja tal pole vaja pingutada, et seda varastada.
Tasub ennast teadlikult jälgida, vaadelda, mis toimub suhetega, tööl, kodus lastega. Teadlikult hoiduda probleemidest.
Kindlalt ja tasakaalukalt peab jälgima oma toitumist ja tervise eripärasid, et jõuaks jaole õigel hetkel.

Kuidas sellega võidelda?
Stop! Võidelda polegi vaja, on vaja mõista, osata hoiduda ja teha teadlikke otsuseid. Luua oma elu nii, et sa ei ole ühelegi vampiirile saak ja ei ole ka ise vampiir teistele.
Kõige tähtsam on aru saada, kes teid ümbritsevate seast on selline „negatiivne inimene”. Tavaliselt tunneb nad ära käitumisest või jutust.
Ilmselgelt on vampiirid ka need inimesed, kes on vandenõuteooriate sügavas küüsis.
Elujõuline inimene oskab teha vahet reaalsusel ja pettusel. Haige ja elunõrk inimene näeb aga igal pool ohtu ja süüdistab kõiki teisi oma hädades ja selgituseks sobivad ka kõige absurdsemad vabandused.

Kuidas ära tunda ohtlikke olukordi ja inimesi?
Pöörake suhtlemise ajal tähelepanu järgmistele hoiatavatele sümptomitele:
rääkimise ajal tekib varjatud psühholoogilise rünnaku tunne, olete kaitsetu ja pinges, märkate ilma põhjuseta ilmunud kasvavat ärritust,
tunnetate, et energia sõna otsese mõttes lahkub teist – voolab välja, tunnete ennast haige ja väsinuna.
Jätke meelde- keegi ei saa teie energiat võtta – kui te ise seda vabatahtlikult ei anna.
Kindlasti olete näinud palju vampiiride ulmefilme, kus vampiir ei saa uksest sisse, teie koju, kui te ise ei kutsu.
Sama ka siin – seega kasutavad nad paljusid tehnikaid, et te neile kaasa tunneksite, haletseksite või patsutaksite ja nõustuksite nende jutuga – ja oletegi  need röövlid oma energiamaailma sisse lasknud.

Kuidas ära tunda, kas tegu on energiaröövliga või tegeliku hea inimesega, kes vajab lihtsalt abi.
Energiavõtjatel on kõigil  ühine näitaja, mille järgi ära tunda: Kui te pakute neile abi või lahendusi nende hädadele, siis nad ei võta seda vastu. Kõige tihedamini kostub, ma olen juba kõike proovinud, mitte miski ei toimi! Lisaks püütakse teis tekitada süütunnet – ja see on vampiiride magustoit. Kui inimesel on probleem ja ta tuleb sellest teile rääkima, siis ta otsib ja küsib lahendusi ja abi, et olukord lahendada.
Väga lihtsalt saavad energiaröövlid teile konksu taha telefonikõnega arvutis, eriti Faceebokis: Inimesed, kes saadavad teile ilma hoiatamata mingeid pilte või videosid, jagamiseks mõeldud keti-kirju… Jaga seda pilti või seda lauset ja siis saad teada palju sinust hoolitakse ja kas sul on sõpru jne.  
Tundes ära energiavampiiri, tundes tema nippe ja võtteid, võite õppida end kaitsma negatiivse energia eest ja hoidma oma elu­energiat.

Kuidas nendega suhelda ja nendest lahti saada?
Suhtlus energiavampiiriga peab olema ainult ühesuunaline, ehk teie poolt väljapoole – see tähendab et te ei tohi kasutada ühtegi sõna tema kohta, ühtegi süüdistust, et tema on loll või ärgu tema rääkigu lolli juttu, või tema ise on süüdi jne – siis tuleb sõda, draama, tüli, riid, süüdistamised, sest energiad lähevad siis konflikti, ei liigu teineteisest mööda, vaid põrkuvad kokku.

Vaja on kasutada lahendust: rääkida ainult endast.
Mulle hetkel ei sobi sinu jutt.
Mina ei ole sinu jutuga hetkel päri ja ma lahkun.
Mina ei taha sellist juttu hetkel kuulata.
Minu jaoks ei sobi....
Mulle ei ole see vastuvõetav......
Selline sõnade vorm paneb ukse vampiiri ees kinni.
Mitte ülbelt ega riieldes, vaid rahulikul ja sõbralikul toonil ning parim lahendus on selle inimese kõrvalt lahkuda.
Ilmselgelt vihastab iga näljane inimene, kui temalt soe söök nina alt minema viia. Nii ka vampiir ärritub, kui te tahate lahkuda just siis, kui tema on kõik oma trumbid välja visanud ja valmis energiat pumpama.
Need momendid on ebameeldivad ja need vaja üle elada.  Alguses on kolm-neli korda raske, kuid kui te olete järjepidev, siis vampiir mõistab, et ta teilt toitu ei saa, siis ta väsib teie provotseerimisest ja otsib ohvreid mujalt.
Tasapisi kaovad need inimesed teie elust, või muutuvad teile lihtsalt sõbraks. Nad ei näe teis enam „sööki”, vaid lihtsalt inimest. Aga valves tuleb ikka olla ja mitte lasta ennast juhusega taas murda.

Mida vaja veel teada, et minu elujõud mulle jääks?
Parim rohi inimese kvaliteetseks eluks on inimese enesekindlus, enese väärtustamine ja tugev enesehinnang – need on just need energiad, mida vampiirid ei söö.
Kui te elate oma elu, olete oma soovides ja iseendas kindlad, vastutate ise enda tegude eest, teate mida tahate, ei süüdista teisi ega maailma enda ümber, ei lähe haletsuse ja vingumisega kaasa.., siis vampiirid teid ei taha.
Teie elujõud jääb teile endale ja see on koguaeg olemas, ei ole vaja kuskilt hankida ega kellelegi ära anda.
Siis saad sa saad palju oma elus ära teha ja enda jaoks kvaliteetselt elada.

Kas on olemas teatud reegleid, millega võiks antud eluetappidel arvestada või harjutusi, millega ennast taastada?
Kui otse öelda, siis internetis on väga palju erinevaid harjutusi, kuidas elujõudu taastada, ennast hoida ja hulgaliselt nippe, kuidas hakkama saada. Küll aga selles vir- varris on neid raske üles leida.
Taevas ja Maa keskusel on selliseid kavasid ja programme mitmeid. Vampiirse käitumise ja negatiivse energiaga inimestega suhtlemisel, on olemas kümme  energia ülesannet, ehk energiakanalit, mida saame iseenda jaoks kasutada, et jääda puutumata sellest laastavast energiast, ennast hoida ja vajadusel taastada. Öömeditatsioonid ja harjutused.

Vanarahva tarkused ja laialtlevinud nipid
- väldi energiavampiiriga otsest silmsidet;
- hoia sõrmed risti ja istudes jalad risti ja käed rinnal lukus, nii ei pääse energia liikuma;
- püüa mitte suhelda hädapunnide ja kaeblejatega;
- kujuta ette et sinu ees on peegel ja vampiiri jutt ja tegevus peegeldub talle tagasi;
- kujuta ennast ette suures ja säravas valguses, mis lahustab negatiivi, millest vampiirid toituvad;
- kujuta ette ennast kuldses ja violetses energias, see toidab ja annab elujõudu.

Ka energiavampiir tuleb sinu ellu mingil kindlal eesmärgil, et õpiksid ennast armastama, kaitsma või hindama. Vaata mida nad tulevad sulle näitama ja püüa sellest saada juurde endale jõudu ja teadmisi.
Aitäh, et kuulasite mind.
Palju päikest ja rõõmu teie päevadesse.Vaadatud 1077 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi