Kui kõik petmised on üle elatud, tuli armastus tagasi

07.07.2019 18:30
Mariina Rein
Kommentaarid
2
Foto:

Tiia kohtas mõni nädal tagasi Tallinnas oma kunagist töökaaslast Annelit, kellega ta kunagi väikelinnas elades koos töötas, aga keda ta üle kümne aasta polnud näinud ega temast midagi kuulnud.

Anneli oli koos mehe Hannesega. Nad paistsid õnnelikud ja oma eluga rahul olevat. Olid suures linnas lastel külas käinud. Kutsusid Tiiat oma koju külla ja Tiia lubas minna.

Minevik tuli tagasi
Tiia jaoks ei olnud kõige suurem üllatus mitte nende kohtamine, vaid nende koos kohtamine. Kui tema Anneli ja Hannese lähedusest ära pealinna kolis, siis oli nende abielus seis niisugune, et Annelil oli jäänud kannatada abielus ära veel üle kahe aasta, kuni tütar gümnaasiumi lõpetab. Niimoodi oli Anneli ise öelnud Tiiale ja ilmselt ka mitmele teisele sõbrannale.
Nad elasid väikelinnas. Kui inimesed elavad ja ka töötavad väikeses ühiskonnas, ega siis saladusi palju jää, kui need saladused ei asu just kaugel. Nii ei jäänudki saladuseks, et Anneli mehel Hannesel oli ka teisi naisi.
Väikelinnas on püsiarmukest raske pidada, kui kõik asjaosalised just selle olukorraga ei lepi. Aga lühemaid kirglikke seiklusi võttis Hannes ikka ette, kuigi ka need said mingi aja pärast Annelile teatavaks. Ilmselt mitte siiski kõik.
Tiia mäletab, kuidas Anneli nuttis, kui esimesi kordi mehe truudusetusest teada sai, kuidas ta põdes ja südant valutas, kuidas ta meest anus ja ähvardas koos lastega kodust ära minna. Aga kuhu ta oleks läinud, küsis ta endalt. Siis mingist päevast või nädalast alates lõi Anneli mehe truudusetusele käega ja otsustas, et kannatab selle abielu välja laste nimel. Aga kui lapsed kodust läinud, siis on kõik.

Naine võrdsustas seisu
Siis mingil ajal hakkas Anneli ise seiklusi otsima ja muidugi leidis mehi. Tema oli küll ettevaatlikum kui Hannes, aga ikka juhtus talle vahel partner, kes oli küll abielus, aga kohutavalt jutukas ja tahtis oma vallutusega kiidelda. Siis sai Hannes tema seiklusest teada ja ta oli meeletult armukade.
Eks neil oli kodus tülisid ka kõrvalhüpete pärast, seda oli nii näha kui ka kuulda. Tiia sai aru, et see on selge mõistusabielu laste nimel, et lastel oleks mõlemad vanemad.
Anneli rääkis, et kui mõlemad lapsed on kooli ära lõpetanud, siis temale aitab ja ta alustab uut elu. Tiia uskus väga tema pihtimuse siirust.
Kui Tiia ära Tallinna kolis, lubasid nad Anneliga küll suhelda, aga uus elu haaras Tiia endasse ja ta kaotas Anneli silmist. Vahel, kui Anneli talle meelde tuli ja ta naise peale mõtles, oli ta täiesti kindel, et Anneli jättiski mehe maha, kui tütar gümnaasiumi lõpetas. Lapsed oli ainus põhjus, miks Anneli oma elu peale varem ei läinud.Kõik läks täiesti teisiti
Aga Tiia eksis. Anneli ja Hannes jalutasid talle vastu nagu noored armunud. Rääkisid, et elavad juba kaheksa aastat kahekesi, lastel läheb pealinnas hästi ja tütrel on juba kaks last ka. Kutsusid külla. Tiia lubas minna.
Tiia helistas pärast n-ö noorpaarist lahkumist oma kunagisele kooliõele, kes oli mehest lahku läinud, aga väikelinna elama ja töötama jäänud.
Kooliõde ütles, et jaa, nad alustasid uut elu ja käituvad nagu oleks äsja pulmad teinud. Ühesõnaga, kurameerivad juba aastaid.
Kooliõde teadis, et Hannes oli kunagi purjus peaga pihtinud ka tema heale tuttavale, et seikluseks on paljud naised head, aga partneriks väga vähesed. Enamik pöörab kohe selja, kui sul on raske ja sa ei ole reibas ning edukas.
Muidugi ei saanud Tiia imetlemata jätta mõlema abikaasa andestamise võimet. Just selle taha, et kogu aeg tuuakse vanad patud esile, takerdubki sageli uue lehekülje keeramine abielus.

Vaadatud 2002 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Sulo

Ei noh, tuleb tõdeda, et kui koos sobib olla, siis mõningased kõrvale kalded on mõistlik andestada. Ega iga uus suhe on uus risk...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi