Kuidas ma lotovõitu ette nägin

12.08.2018 19:25
Jaan Laur
Kommentaarid
0
Foto:

Paljud ilmselt unistavad lotovõidust ja suurest rahast, mis lihtsalt sülle kukub. Mina ei ole mingi nõid või selgeltnägija ega pole ka väga mõelnud, et võiksin midagi võita.

Olen lihtne aus mees, kes on alati oma kätega tööd teinud ja leiba teeninud. See oli veel nõuka-aeg, kui autosid sai osta vaid tõendiga ja need maksid mitu kuupalka. Ma isegi ei unistanud autost, kuigi vahel jah, mõtlesin, et mis oleks kui ma ka kunagi saaks autoomanikuks. Sinnapaika see mõte tavaliselt jäi.
Vene aeg just lõppes ja piirid läksid lahti, hakati tooma igasugu romusid Soomest ja Saksamaalt. Siis mulle juba hakkas tunduma, et täitsa võiksin endale ühe auto soetada. Kuid kuna ma pole üldse tehnilise taibuga, siis ma muudkui lükkasin seda mõtet edasi, et ehk õnnestub raha koguda ja osta ikkagi uuem ja korralikum, mis käes kohe juppideks ei laguneks.
Ühes ööl mitmeid aastaid hiljem nägin unes, et ma istun uhiuue auto roolis. Hommikul ärgates oli ikka imelik tunne küll. Naisele ei julgenud sellest iitsatadagi. Mõtlesin, et kui saatus mulle sellise võimaluse annab, siis teen talle üllatuse.
Igatahes, järgmisel ööl nägin unes, et ma võidan lotoga auto raha. See oli üüratu summa. 50 000 eurot.
Hommikul ärgates seadsin sammud otsejoones autosalongi, valisin sobiva auto välja, mis maksis täpselt 50 000, tegin lepingu, tellisin auto, mille eest tuli mul tasuda auto kättesaamisel ehk siis nädala pärast. Kuna mul ju veel raha ei olnud, siis läksin poodi ja ostsin lotopileti. Võtsin sellise tavalise, millel oli vaja oma võit välja kraapida. Mõtlesin veel, et oleks ikka pidanud bingo ostma, aga kraapisin sendi äärega ja oma imestuseks oli seal reas kolm korda 50 000 mis tähendas, et just selle summa ma võitsin.
Võtsin oma võidupileti ja läksin raha nõudma. Paraku öeldi sealt, et raha laekub mu arvele kuu aja pärast.
Nüüd oli mul jama. Läksin uuesti autosalongi, sest ma ei saa raha kätte enne järgmist kuud. Kutsuti juhataja, sest ta pidi lepingu uuesti üle vaatama kuna seal oli selge sõnaga kirjas, et kui ma nädala pärast rahapakiga auto järele ei tule, ootab mind ees trahvimaksmine.
Ma palusin juhatajat, et ta pikendaks tähtaega. Mees vaatas mind väga kahtleva pilguga justkui hinnates, kas mul üldse mingit raha on. Tõmbasin lotopileti ja tõendi taskust välja ja näitasin talle, et vaadaku ise, et mul on tulemas see summa. Mees vaatas ja siis venis ta nägu veel pikemaks. Ta küsis, et siin midagi ei klapi, olete ju lepingu teinud mitu päeva varem kui te üldse selle lotovõidu saite. Ma siis pidin selgitama oma unenägu ja selle peale hakkas mees naerma ning tegi lepingu ümber. Nii kummalisi autoostjaid pole tal salongis kunagi käinud. Hiljem ostsin ma sealt salongist veel kaks autot. Saatuse mängud on ikka kummalised.Vaadatud 807 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi