KÜSITLUS: Jaanipäeval saia ja juustu? Loe, mida meie kuulsused pühade ajal söövad!

21.06.2024 15:50
Hillar Kohv
Kommentaarid
10
Foto:

Jaanipäeval kaetakse lauad looka ja läheb pidu lahti nagu ennemuiste! Mida täpsemalt tolle laua pealt meie avaliku elu tegelased haukavad? Uurisime järgi!

Pille Pürg: Kuna olen siis tavaliselt esinemas või külas ,siis naudin kõike head,mida pakutakse .Eks mõnus grill ,suvised smuutid ,puuviljad -see on minule mokkamööda. Alkohol minu jaoks jaanidega ei sobi,kui ,siis hea koduõlu.

Katrin Toome: Jaanipäev on ilus püha mida perega koos veeta. Saab grillitud nii liha, vorste kui köögivilju, juurde klassikalist tomati-kurgi hapukooresalatit rohke rohelise sibula ja värske tilliga, lauale saab hakitud ka kartulisalat, kindlasti ka juustu, mida lihtsalt näksida. Magusat sööme väga vähe, piirdume ilmselt puuviljadega. Suured alkoholisõbrad me ei ole, õlut ei joo meil keegi, aga pudel valget veini, võib olla ka vahuvein on laual ikka.

Liisa Pakosta: Tänavu olen jaanipäevanädalal tööl, toetamas Indrek Saare valimist Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee peasekretäriks. Prantsusmaal, kus valimised toimuvad, niisugust jaanipäeva ei peeta. Prantsusmaal on hea toidukord väga soodne - pikk sai baguette, kõrvale juustu, viinamarja ja tomatit ning ongi tehtud! Lihtne ning nautida saab seda piknikutoitu ka kasvõi hotellitoas või pargis pärast tööpäeva lõppu.

Einar Ellermaa: Ma ise ei tee midagi, aga tõenäoliselt pakutakse erinevaid šašlõkke ja salateid. Kui ilm on soe, siis eelistaksin juua õlut, 15kraadise ilmaga on aga eelistatum olnud jook, mis seest soojemaks teeb.

Kevade-Arno ehk Arno Liiver: Söön ikka head ja paremat, näiteks šašlõkki ning joon jaanipäevaks sobilikke jooke.

Vaido Neigaus- Lindström: Jaanipäev on plaanis veeta perega suvilas ja igaüks toob midagi, mida siis niiöelda üles soojendada seal. Ma plaanin teha salati, kus kartul on ahjus küpsetatud. Maitsestan selle soola ja rosmariiniga. Lisan sinna veel feta juustu ja ka redist ning valmis ta ongi.

Marco Tasane: Ei pea jaane ....söön nagu tavaliselt.....

Rita Kaljus: Lõhe ahju ja Taara õlu kõrvale ... Ikka lõkke ääres olles.

Heiki Hainsalu: Liha grillile ja paar külma õlut. Tavaliselt olen tööl sellel õhtul ja see on vaid unistus..

Joonas Kolostov: Loodetavasti ei tirita mind jaanipäeva tähistama.

Tiiu Silves: Jaanipäeval söön mina saslõkki .kerget salatit ja joon ilmselt mingit mahla.

Märt Sults: Ikka grillitud sealiha kombinatsioonid ja hirmsas koguses Coca-Cola originaali.

Gunnar Loho: Põdrakanepi teed.

Viktor Vassiljev: Ikka Eesti rahvuskombe kohaselt šašlõkki ja õlut, mõistuse piires muidugi.

Marko Kaldur: Jaanipäeval korraldan giidina automatka mööda Eesti jaanitulesid, seega mingit eestlastele tüüpilist sööma- ega joomaorgiat ei tule. Öösel telklaagrisse jõudes vast veidi Vikker vahuveini ning kõrvale kerged snäkid kuni uni murrab.

Helle Kullerkupp: Oleneb, kus sel ajal viibin.

 

 

Vaadatud 2868 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Füüsiline töö on tema hirm!

Kohv oma Youtube videos kurtis, kuidas metsades pole marju. Mis tal neist marjadest? Ta niikuinii ei viitsi talveks marju korjata.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi