Maag Geit Eero: "Nähtamatu maailm avas oma uksed mulle varajases nooruses"

12.02.2020 15:30
Hillar Kohv Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Maag Geit kaotas napilt Eesti Selgeltnägijate tuleproovi karika ja ­tunnistab, et eks ta proovis võita ja selle tõttu on siiani sees teatav ­rahulolematus. "Kuid usaldan ennast ja tean, et mõne aja pärast olen rõõmus, sest tähtis polnud võit, vaid kogemus," ütleb ta.

Mis on müstika ja müstiline maailm ning kui noorelt, millal ja kuidas sa selle enda jaoks avastasid?
Nähtamatu maailm avas oma uksed minule varajases nooruses. Esimesed tajulised kogemused tekitasid palju segadust ja arusaamatust. Kuid ajapikku olen õppinud seda mõistma ja leidnud seletusi maailma toimemehhanismile. Elu on justkui nutitelefon, enamus meist ei tea, kuidas ta töötab, kuid peaagu kõik kasutavad. Maagia ja müstika on valdkond, mis üritab seletada ja mõtestada maailma protsesse, mis toimuvad ekraani taga.

Kuidas sattusid "Eesti selgeltnägijate tuleproovi" saatesse?
Saates olin teistkordselt, osalesin ka esimeses hooajas. Mõlemad korrad osalesin tänu oma õpetajale, Hannes Vanakülale.

Kas ja kuidas sa näed ja millal võimed avaldusid?
Võimed avaldusid nooruses, kuid aktiivne areng hakkas toimuma 12 aastat tagasi, kui liitusin Hannes Vanaküla kambaga. Kool on olnud karm, kuid tugev. Olen omadustelt tajuja, tunnetan kohtades ja objektides sisalduvat energeetilist informatsiooni. Kasutan ka sarnast tehnikat inimese probleemi välja selgitamisel, otsida minevikust olevikus eksisteeriva probleemi põhjus.Mida sa arvad eesti nõidadest, maagidest ja ennustajatest. Kas neid on nii palju vaja?
Ma ei oska kommenteerida seda, kui palju Eestis on nõidu ja maage. Ei ole numbreid näinud ja enda tutvusringkonnas on neid pigem vähe. Kuid näib, et probleem on kvaliteedis, mitte kvantiteedis.

Milliste muredega võib sinu poole pöörduda?
Aitan inimesi, kes on oma eluga jooksnud ummikusse ja pakun ka vaimset nõustamist ja sensitiivset konsultatsiooni.

Kuidas juhtus, et jäid oma töökohast ilma peale saates osalemist? Milles oli asi?
Olen väga tänulik oma endisele ülemusele, kes kannatas ära kõik minu saatega seotud töölt puudumised. Kuid pärast finaali filmimist käitusin ise ebaviisakalt ja ette teatamata puudusin mitu päeva. Oleksin ma olnud ise ülemus, oleksin teinud sama. Olen talle väga tänulik, et sain õppida tootmises töötamist ja ka paar elulist mõttetera, mis ta rääkis. Aitäh :)

Kui sa lahendasid ülesandeid telesaate finaalis, siis kas oli tunda ka mõne kolleegi ehk teise selgeltnägija poolt pahatahtlikkust sinu suhtes?
Kollektiiv oli väga ühtehoidev, meid sidus hirm ja teadmatus tulevaste ülesannete ees. Lühidalt vastates, ei tundnud, endaga tuli tegeleda.

Kas plaanid osaleda ka edaspidi "Eesti selgeltnägijate tuleproovi" saates?
Hetkel olen toibumas ja kohanemas muutustega, mida tõi saade minu ellu. Hetkel ei tea, pole otsustanud.

Mis oli saates see, mis väga meeldis ja kas oli ka midagi sellist, mis väga vastu hakkas?
Saate juures meeldisid paljud ülesanded ja katsumused. Sain palju õpetlikke kogemusi, mida endaga elus kaasas kanda. Ei meeldinud pikad bussisõidud, kuid see võib olla ka isiklik probleem.

Soovid ehk ka midagi südamelt ära öelda?
Sooviksin tänada kõiki, kes elasid kaasa minu teekonnale tuleproovis. Suur kummardus ja aitüma. Kuid arvestage, see oli minu uue teekonna algus. Kannan endas soovi tõsta Eesti vaimset taset ja võimekust. Nüüd on aeg tööle asuda.

Vaadatud 722 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi