Mees elukaaslasele: "Kas te räägite mind taga?"

27.10.2019 21:35
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
2
Foto:

48aastane Reijo elas ­pikka aega Soomes, ­lapsed kasvasid suureks, ­lahkusid kodust ja siis tuli ka lahutus, sest ­polnud äkki enam naisega millestki rääkida ega kusagil käia.

Vähemalt nii rääkis mees Tallinnas oma uuele elukaaslasele.
Reijol on Helsingis väike ettevõte, kus ta ei pea iga päev hommikust õhtuni kohal olema, vaid saab ka eemalt asju juhtida.
Kuna ta käis sageli Tallinnas, otsustas ta kolm aastat tagasi Tallinnasse korteri osta – milleks kogu aeg suuri summasid hotellide peale kulutada, kui Soome lahe lõunakaldal võiks olla üks päris oma paik, oma külmkapp ja oma teler.

Kumbki rääkis oma keeles
Reijol kujunes välja niisugune elurütm, et nädala esimese poole elas ta Soomes, teise poole Eestis.
Tallinnas käis ta nädalavahetustel ka pidutsemas ja ühel õhtul sai tuttavaks endast viis aastat noorema Nataljaga ehk lühemalt Nadjaga. Too oli ka täitsa vaba naine, kelle laps ise juba tööealine.
Kuna Reijo ei oska sõnagi vene keelt ja Nadja ei oska sõnagi soome keelt, siis ei olnud neil võimalik pikki jutte ajada. Nadja katsetas vahel eesti keelega, aga Reijo ei saanud ka enamikust eestikeelsetest sõnadest aru.
Üldiselt rääkisidki nad oma keeles, aga vastastikune tõmme oli kõva ja peagi kolis Nadja Reijo korterisse elama.
Reijo elu oli nüüd ilus. Tallinna tulles ootas teda armastav naine ja maitsvad road. Nädalavahetustel käisid nad endiselt lõbutsemas, aga siis suhtles Reijo soomlaste seltskonnaga ja Nadja vene seltskonnaga.

Elu hakkab ­argipäevasemaks muutuma
Kui n-ö mesinädalate aeg mööda sai, märkas Reijo, et nad saavad endiselt väga vähe omavahel rääkida. Samas hakkasid Nadjat Reijo korteris külastama naise sõbrannad. Vahel, kui Reijo kodus oli, rääkis Nadja terve õhtu oma sõbrannaga. Reijol oli igav.
Iga kord, kui Reijo kuulis oma nime, küsis ta, kas naised räägivad teda taga. Selle lause oli ta oma elukaaslasele kehakeeles ja žestide abil selgeks teinud, nii et sellest küsimusest sai Nadja soome keeles aru. Naine vastas alati, et ei. Ükskord käis neil külas Reijo Eesti äripartner. Tema oskas piisavalt nii soome kui ka vene keelt ja jäi pikemalt Nadjaga vestlema. Mingil hetkel katkestas Reijo jutu ja küsis: “Kas te räägite mind taga?”
Äripartner vaatas Reijot nagu hullu. Nad olid Nadjaga rääkinud Tallinna turgudest. Sel õhtul üritas äripartner edaspidi mõlemaga võrdsel määral rääkida.Elu kolmekesi
Aga muutused Reijo ja Nadja suhtes toimusid kiiremini, kui nad teineteise keeli jõudsid õppida. Ükskord, kui Reijo jälle Tallinna saabus, oli korteris lisaks Nadjale veel üks naine ja Nadja selgitas, et see on tema sõbranna Narvast, kes jääb siia ajutiselt elama, kuna ta sai ühe tööotsa.
Reijol polnud sõbranna seal elamise vastu tegelikult midagi, aga üsna pea sai ta aru, et ta on täitsa mängust väljas. Ta helistas ühel õhtul kurvana oma Eesti äripartnerile, et naised räägivad õhtud läbi vene keeles ja tema ei saa sõnagi aru. Kui ta istub nende juurde ja ütleb Nadjale, et tema tahab ka vestluses osaleda, siis ütleb Nadja ühe soomekeelse lause ja edasi räägib jälle sõbrannaga vene keeles.
Reijo kahtlustab, et naised muudkui räägivad teda taga ja veel tema korteris! Nadja kinnitab, et nad ei räägi teda taga, aga Reijoga ka ei räägi. Tegelikult ta ei suudagi rohkem rääkida, sest ta ju ei oska soome keelt. Reijole tundub, et naised on nagu mingi temavastase klubi loonud. Ka ühiselt väljakäies räägivad naised muudkui omavahel.

Vaadatud 1182 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
anita

ise oled süüdi varsti jääd võib olla korterist ilma. pead midagi ette võtma.aga vana sõna ütleb ära tee teistele seda ,mida sa ei taha et sulle tehakse.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi