Miks peaks ripptool olema su järgmine ost?

28.06.2022 17:45
Kommentaarid
0
Foto:

Sisustusmaailma muutuvad trendid toovad meie kodudesse uusi värve, mustreid ja materjale. Aga ka uusi mööbliesemeid nagu ripptool, nurgadiivan või reguleeritava kõrgusega laud. Neist kolmest esimene on üks uuemaid lahendusi, mida esmalt nägime filmides, sarjades ja reklaamides aga nüüd aina rohkem kodudes. Täiesti õigustatud on küsimus, miks üks mööbliese on järsku sellisel kiirusel populaarsust kogunud.

Traditsiooniline algus

Paljudes maailmanurkades, kus kliima on märkimisväärselt palavam, on erinevaid rippasemeid – sh siisvõrkkiik või ripptool – kasutatud meie jaoks tavaliste toolide ja voodite asendusena. Algul tundub see veider, ent kui võrrelda kahe variandi mugavust, lihtsust liigutamisel ja mis seal salata, ka hinda, on see kohe palju loogilisem. Just neil põhjustel on ripplahendused levinud üle maailma ja jõudnud ka meieni.

Traditsiooniline ripptool on valmistatud puuvillasest materjalist, mis on tingimata ka erksates värvides. Teine traditsiooniline lahendus on punutud ripptool. Kes eelistabki klassikalisema disainiga mudelit, siis Hansapost ning Kaup24 e-poodides on piisavalt suur valik. Klassikaliselt on ripptool mõeldud ühele inimesele, ent leiab ka ruumikamaid ja suurema kandevõimega mudeleid. See tuleb aga hoolikalt ise järgi kontrollida.

Ripptool kas õue või tuppa?

Peamiselt siseruumides kasutamiseks mõeldud ripptooli materjalide ilmastikukindlusele ei ole vaja nii palju tähelepanu pöörata. Aga ka neid võib ajutiselt õue viia, peaasi on need puhastada, kuivatada ning tagasi varju alla tõsta. Õueoludesse mõeldud ripptoolide valmistamisel kasutatakse tavaliselt kunstmaterjale. Lisaks pikale kasutuseale, kuivavad need kiiresti.

Samamoodi on õues kasutamiseks mõeldud polsterdused ja istepadjad materjalidest, mis tulevad vähemalt tavapärase vihmasabinaga ilma probleemita toime. Muidugi, kui ei taha oodata pehmenduse kuivamist, tasuks need vihmapilvede saabudes toolilt eemaldada ja varju alla tõsta. 

Päris püsivalt ei tasu aga ka õues kasutamiseks mõeldud ripptoole ilmastiku meelevalda jätta. Vihm ja niiskus on mööbli suurimad vaenlased ja võivad mõjutada nii kiigetooli materjali kui konstruktsiooni. Metallist, roostevabast terasest või plastmassist raamid on muidugi vastupidavamad ning kui ripptool on mõeldud välioludesse, on selle järgi valitud ka kangamaterjalid.

Tea, kuhu võid ripptooli paigaldada

Ripptoolil on üks kinnituspunkt, kas puuoks, lagi või spetsiaalne alus. Puuoksa külge kinnitatav rippkiik on muidugi vaid väljas kasutatav. Õnneks on olemas võimalus sama mudelit ka toas kasutada, ent siin on vaja väga hoolega valida, kuhu ripptool pannakse. Mitte kõik laed, kruvid ja mutrid pole mõeldud kiige ning inimese raskuse kandmiseks! Parimal juhul saab kiiges istuja ebamugava üllatuse osaliseks, kui end põrandalt leiab. Halvimal juhul tuleb ette võtta korralik remont, et lagi ära parandada.

Seetõttu on levinud valik spetsiaalse aluse peale paigaldatud ripptool. See ei nõua rohkemat puurimist-kruvimist ega nuputamist. Pane vaid alus kokku, aseta soovitud kohale ning ripptool ongi kasutamisvalmis. Tugev konstruktsioon tagab turvalise kasutuse. Alusega ripptooli ringitõstmine võib olla veidike keerulisem, sest alus ise on raske, ent siiski kergem kui iga kord tooli liigutades lakke uue augu puurimine.

Vaadatud 854 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi