Mis on "kolmas silm" ja kuidas seda aktiveerida

14.04.2019 20:15
Kaire Kenk Jokinen
Kommentaarid
0
Foto:

Iga inimese „kolmanda silma” ehk käbinäärme saab aktiveerida suuremale vaimsele aktiivsusele, mis teravdab meelt ja tajumisvõimet. Eduka harjutamise ja iidsete meetoditega on füüsilises maailmas võimalik isegi inimeste mõtteid ja tegevusi kontrollida.

Meditatsiooniharjutuste või jooga abil "kolmanda silma” sobivale sagedusele häälestamine võimaldab reisida teistesse dimensioonidesse, millest tuntuim on ehk astraalrännak.
Kogu loodus on ümbritsetud energiamustritega. Igal puul, taimel ja loomal on oma energiamustrid, samuti inimestel. Inimese keha ümbritseb energiaväli, elektromagnetiline väli, mida nimetatakse sageli “auraks”. Auraväljas asuvad energiakeskused, mida tuntakse tšakratena. Sanskriti keeles tähendab see “valguse ratast”. Inimese auras on seitse põhitšakrat ja umbes sada kakskümmend väiksemat tšakrat. Kõik tšakrad on aura ja vaimse keha kaudu seotud füüsilise keha teatud osadega. Need väga kõrge võnkesagedusega energiakeskused paiknevad keha kohal ja ümber.

Hormoonide kontrollija
Põhitšakrad on seotud sümpaatilise ja kesknärvisüsteemi kaudu ka sisenõrenäärmetega. Need tšakrad asuvad nii keha üla- kui ka alaosas, peast kuni genitaalideni. Sümpaatiline ja kesknärvisüsteem saavad energiat ehk võnkeid seitsmelt põhitšakralt ja suunavad need edasi sisenõrenäärmetesse. Võnked jõuavad ka teistesse organitesse ja kehaosadesse.
Väljendiga “kolmas silm” viidatakse kuuendale ehk kolmanda silma tšakrale, mis asub lauba keskel. Kolmanda silma tšakra on tihedalt seotud käbinäärmega. Ajus paiknev käbinääre on jäänud arstiteadusele mõistatuseks. Kuid teadlased on siiski ühel nõul, et käbinääre töötab kui sisemine kell ja et seda mõjutab valgus. Käbinääre toodab melatoniini aktiviseeritud keemilise sõnumikandja serotoniini abil. Pimeduse saabudes hakkab käbinääre tootma seda hormooni, päevavalguses hormooni tootmine lakkab. Käbinääre (käbikeha, pineaalkeha) asub inimese kahe ajupoolkera vahel ja on männikäbisarnane. Käbinääret kutsutakse idamaades kolmandaks silmaks. Ta on vaimse energia kanal, mis reguleerib mõttevoolu. Käbinäärme talitlus stimuleerib ka ajuripatsit. Käbinääre kuulub sisenõrenäärmete ehk endokriinnäärmete hulka. Kreekakeelne sõna endo tähendab “sees” või “sisemine” ja sõna krinein “eralduma”. Sisenõrenäärmed, mida vahel nimetatakse “viimajuhadeta näärmeteks”, vabastavad hormoone otse vereringesse. Kõik sisenõrenäärmed töötavad üksteisega kooskõlas.
Melatoniin mõjutab magamise ja ärkveloleku vaheldumist ja perioodilist funktsioneerimist. Melatoniin tugevdab keha immuunsüsteemi. Kõrge käbinäärme- sekretsiooniga inimeste tõenäosus isegi näiteks vähki haigestuda on väiksem. Suur melatoniinitootlikkus tõstab energia, vastupidavuse ja füüsilise taluvuse taset, ning on otseselt seotud unemudeliga, lastes südamel ja veresoonkonnal keha parajalt reguleerida. Melatoniin on keha võimsaim ja mõjusam antioksüdant, avaldades toimet nii vaimse kui ka füüsilise vananemise vastu.

Jätkub ajakirjas...

Vaadatud 1510 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi