Politseimaja ees tehti tapmisähvardus

05.01.2020 18:20
Helen Mandel Illustreeriv foto: Delfi
Kommentaarid
5
Foto:

„Bussitäis ukrainlasi tuli räuskama ja üks lubas mu suisa kasti lüüa. Politsei ei teinud midagi,” jutustab jahmunud mees.

Tallinlasest Peeter läks vahetult enne jõulupühi Tallinnas asuvasse politsei- ja piirivalveameti esindusse dokumente uuendama. Kuna ta teadis, et seal võivad olla pikad järjekorrad, läks ta kohale juba hommikul pisut enne kella kaheksat, et uste avamise ajaks kindlalt kohal olla.
Ootamatult aga ilmus välja terve seltskond valjuhäälseid ukrainlasi, kes kinnitasid, et nemad on seal juba hommikul kella viiest – maganud oma bussis ja oodanud ametiasutuse uste avanemist.
Peetril oli tööle jõudmisega päris kiire ning ta ei tahtnud kuidagi oma järjekorda suurele seltskonnale loovutada. Mees teadis väga hästi, et nende kõigiga läheb seal palju rohkem aega kui temal üksinda – liiatigi polnud ta tulles mingeid „järjekorras ootavaid” mehi näinud.
Ukrainlaste lärm võttis üha suuremad mõõtmed ja seda otse politseimaja ukse ees. Üks neist, kõige valjuhäälsem, trügis Peetrit valvekaamera alt kaugemale ning lubas selgesõnaliselt, et lööb mehe kasti, kui too oma järjekorda neile ei loovuta.
„Inimesi käis mööda, aga mitte keegi ei reageerinud. Isegi pilk pöörati mujale,” ütleb Peeter mõtlikult.
Tema õnneks tuli siiski üks noor politseinik, kes ukrainlastele selgitas, et kui nad tahavad Eestis elada ja töötada, tuleb neil siin korrektselt käituda. Peetri arvates oli see abiks, aga natuke liiga vähene ja tagasihoidlik, arvestades seda, et tema sai kõvasti sõimata ja ära tappa lubati ka.Vaadatud 838 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
taimar

pole ise selliseid kohanud,meil tehases on nad ikka viisakad

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi