Rohkem ­puhkust ja ­vähem süüa

21.07.2020 14:20
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Neidan nõelravi arst Erki Ennok, kes on Hiina meditsiini ­asjatundja ja nõelravi spetsialist soovitab suvel rohkem puhata ja kergemalt süüa, siis tuleb talv viiruste- ja stressivaba.

Parim viis, kuidas stessi leevendada, on elada tervislikke eluviise järgides. Nõuanded, kuidas kadunud tasakaal tagasi saada, on tuhandeid. Mis töötab just sinu jaoks, selgub igaühe isikliku praktika käigus. Harjuta neid meetodeid, mis sind aitavad, kuni nad muutuvad harjumusteks.
Stressi leevendus harjutused keskenduvad sinu keha ja meele lõõgastumisele.
Nõelravi on kasutatud paljude stressiga seotud seisundite raviks nagu ärevus, krooniline väsimus, depressioon ja muud psüühilised häired. Samuti kasutatakse nõel­ravi sõltuvuste taandamisel ning see on tõhus eri valude raviks.
Nõelravi ehk akupunktuur on ravi­meetod, kus õhukeste nõelte abil mõjutatakse keha närvi­süsteemi sel kombel, et keha ise korrigeerib stressi ja haiguste tekitatud tasakaalutuse.
Närvisüsteemi osade mõjutamisel põhineb kaasaegne neuro­akupunktuur. Regulaarsed igakuised nõelraviseansid aitavad, toetavad ja tugevdavad immuunvastust tõstes veres valgeliblede arvu ning tugevdades ja moduleerides immuunsüsteemi.  
See annab immuunsusele võimaluse reageerida vajadusel tugevalt ja plastiliselt infektisooni põhjustajatele. Kolme tunni jooksul peale nõelravi vere valge­liblede hulk peaaegu kahekordistub ja nende hulk püsib kõrgena 7-8 tundi. Neutrofiilsete valgeliblede suhtarv tõuseb 23 protsendilt üle 50 protsendi ja püsib kõrgena 3-10 päeva. Neutrofiilsed valgelibled sisaldavad kaitsvaid valke, millel on seente, bakterite ja viirustevastane toime.
Lisaks nõelravile tasub pöörata tähelepanu ka toitumisele. Hoolikalt head kvaliteetset toitud valida ja söömisega mitte liialdada. Traditsiooniline hiina meditsiin õpetab, et inimese keha on terve siis, kui ta on harmoonias. Toit on samuti üks harmoonia saavutamise vahendeid.
Pigem tuleb süüa vähem, kuid mitmekesiselt. Toiduratsiooni olgu koostatud nii, et toidust on võimalik kätte saada kõik eluks vajalikud toitained. Läänepärane toiduainete töötlemine ja on üks põhjusi, miks toiteväärtus langeb, sest kaduma läheb suur osa vitamiinidest ja mineraalidest. Suvi on aeg, kus on hea süüa rohkelt värket ja kodumaist toitu, mis on vitaamiini­rikkam kui näiteks kaugelt ja kaua siia transporditud banaan.
Näiteks meie oma hea rabarberi­juur paneb soolestikus energia liikuma ja toimib ka diureetikumina. Rabarber aitab viia kuumuse soolestiku kaudu välja, seega on rabarberimahl või rabarberiga vesi hea kuuma ilma jook. Taim sobib nn kuuma tüüpi kõhukinnisuse korral, see tähendab, kui inimesel on nii-öelda palju tuld sees.
Ja veel üks soovitus, mis aitab hästi stressi ja pingete puhul on lihtsalt puhkus. Suvi on aeg, mil tasub puhata rohkem. Puhkamine, ja siinkohal on mõeldud just füüsiline puhkus ehk uni ja lihtsalt olemine või nii-öelda molutamine. Piisav kogus und mängib suurt rolli füüsilise ja vaimse heaolu juures. Puhanuna on sul vaimne ja füüsiline energia, et n-ö ärritajatega toime tulla. Puhkus on parim energia taastaja. Ka füüsiliste harjutuste tegemine ja looduses jalutamine on hea puhkus.Vaadatud 318 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi