Sahin: Kaitsepolitseil tuleb hakata multikaid vaatama

24.04.2022 22:35
Nelli Teataja
Kommentaarid
2
Foto:

Multifilm “Muinasjutt Vanjast ja Mõkolast” on allegooriline lugu Venemaa ja Ukraina suhetest, mille eesmärk on seletada lastele, miks oli Venemaal vaja Ukrainas läbi viia “sõjalist erioperatsiooni”.

Multika peategelased on kaks sõpra, Vanja ja Kolja. Lastele seletatakse, et Vanja (Venemaa) on alati kaitsnud Koljat (Ukrainat) teiste kiusamise eest, sest Vanja on „suurem ja tugevam.“
Koolis laseb Kolja end aga üle viia teise klassi, saab uued sõbrad (Ameerika Ühendriigid) ja tahab, et teda kutsutaks Mõkolaks. Aja möödudes hakkab ta kaikaga lööma ja solvama oma endisi klassikaaslasi, ehkki Vanja keelab tal seda teha. Riigid on ära tuntavad neid kehastavate laste kampsunite järgi, mis järgivad riigilippude värve ja sümboolikat.
Lõpuks, kui „Vanja kannatus katkeb“, otsustab ta Mõkolalt kaika ära võtta, kuid teised lapsed (USA ja Belgia) tõttavad „agressorit“ kaitsma, sest Mõkola „karjus valjusti, et teda lüüakse“. “Aga miks te siis vaikiste, kui Mõkola teisi kiusas?” küsib Vanja.
Multika lõpus seletatakse lastele, et just nii juhtus ka Venemaa ja Ukrainaga – Venemaa tahtis võtta Ukrainalt relva, et see ei saaks pommitada Donetskit ja Luhanskit. Lõpuks kinnitatakse lastele, et Venemaa on alati valmis „lahendama konflikti rääkimisega“.
Kommentaarid YouTubes ei ole pakutud stsenaariumiga rahul ja pakuvad multikale täiendusi. „Mõkolale õppetunni andmiseks põletas Vanja maha ta maja ja tappis perekonna“, „Kus on see osa, kus Vanja toob kooli isa püssi ja ähvardab kõik maha lasta, kuid teda ei usuta?“
Propagandamultika taga on Venemaa oligarh Konstantin Malofejevile kuuluv Tsargrad Media Group, mis propageerib Venemaa traditsionalismi ja kristlikke väärtusi. Kapo aastaraamatu andmetel on Malofejev rahastanud nii Ida-Ukraina ­separatistide kui ka Euroopa paremäärmuslaste tegevust.Vaadatud 710 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Erinevat

Erinevat muinasjutt-propagandat on tehtud ja tehakse edaspidigi ja mitte ainult Venemaal vaid mujalgi. Seetõttu ei olegi soovitatav n.n. rahvaste rändamine. Tuleb omas riigis elada ja seal hakkama saada, tuleb piiridest lugu pidada, vastasel juhul lõpeb erimeelsuste lahendamine varem või hiljem sõjaga. Ukraina puhul tuli Venemaa sinna enda meelest n.ö. omasid päästma. Kulmineeruda võib see jutumärkides päästeoperatsioon aga enesehävitusliku maailmasõjaga, kus pole oluline enam riik ega rahvus vaid domineerimisvajadus. Oluline osa sõja puhkemisel oli kindlasti ka liigne alkoholi tarbimine (ja seda mitte ainult Venemaal, vaid ka Ukrainas), milline oli osalt põhjustatud koroonaepideemiast. Alkohol võtab mõistuse, teeb inimesed ülbeks ja julmaks ja lõpuks on sõjad paratamatud.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi