Sirje Lindoja: „Nõid on Baba-Jagaa, me oleme lihtsalt inimesed!”

27.01.2023 12:10
Margit Peterson
Kommentaarid
1
Foto:

Sirje Lindojaga kohtume sügiseses Pärnus pealelõunasel ajal, mil õues tibutab vihma ja naise optimistlik loomus muudab vihmase sügiskaamose talutavaks ja vastuvõetavaks.

„Kas kohvi või teed,“ pakub keskealine naine lahkelt ning vihjab ka laual olevale toidupoolisele. Lasen ennast kostitada kohviga ning artikli kirjutamise vahele näppan mandlipähkleid, millest saab mu organism kätte päevase kiudainete, süsivesikute ja taimsete rasvade varu.
Meie jutt tüürib otsemat teed tervise teemade peale, sest ka Sirje valdab seda ja juba aastaid tegeleb ta inimeste abistamisega omal moel, olgu tegu kasvõi oma keedetud salvide valmistamise ja tarvitamisega või isegi näohooldusega, mille kursused ta hiljuti lõpetas.
Lepime päevakangelasega kokku, et vestleme vaid temale sobivatel teemadel ning jätame kõrvale teemad, mis teda ei inspireeri ega sobi talle energeetiliselt. Jätan alati oma intervjueeritavatele selle võimaluse, sest olen kindel, et mitte ükski inimene ei soovi, et temast kirjutatakse ebasobiv artikkel, kus käsitletekse teemasid, mis mõjuvad negatiivselt. Sestap võtan minagi nägijat kuulda, jätan artiklist välja inimeste nimed ja kindlad asukohad, paigad, millest me vestleme. Empaatilise inimesena nõustub ka Sirje, et püsime ainult sobivates teemades ja lahkame ­ainult pisikest osa tema elust ja mitte eraelu, pigem hobisid.
Kirjatöö sekka heliseb tihti intervjueeritava telefon, sest nii mõnigi lähedane otsib temaga kontakti. Lisaks ootab võrokese juurtega naist veel üks üritus Pärnus, mille teemaks on jätkuvalt esoteerika, seda korraldab ennast nõiaks nimetav kohalik naine.
Esoteerikahuvilisena tõden üha enam, et see, mis läbi meediamulli täna Eestis toimub, pole kaugeltki usutav ega esteetiline, sest olgem ausad, nõidadeks ei õpita, nendeks sünnitakse. Siinkõneleja pole viimastel aastatel oma arvamust enam nõiasaate kohta meedias avaldanud, sest minu jaoks on see saade täiesti läbikukkunud ja ma olen teadlik, et minuga ühte meelt on nii mõnigi Eestimaa nägija. Siinkohal koputaks „Eesti selgeltnägijate tuleproovi“ saate tiimi südametunnistusele ja kaaluks, kas sellise formaadina on sünnis saadet jätkata või tuleks see palagan üldse ära lõpetada. Aga täna keskendun ma siiski Sirjele, kes osales saates ajal, mil saade oli veel vaadatav ja usutav.
Oled osalenud Eesti selgeltnägijate tuleproovis. Kuidas ja miks sa sinna saatesse sattusid?
Üks lähedane inimene pani mu nime kirja ja ma lihtsalt läksin kohale.

Millise probleemi või terviserikkega võib abivajaja sinu poole pöörduda?
Olen õppinud tegelikult üldse õmblejaks ja töötanud kokana. Olen õppinud ka massööriks ning saanud kaaniravi koolitust vene koolkonnas. Lisaks tegelen ka näohooldusega, vaatan läbi kaartide soovijate tulevikku. Lisaks teen ka Hiina meditsiinil põhinevat ravimassaaži ning valmistan ravikreeme ja salve.

Kas kasutad oma töös ka bio­enenergeetikat?
Jah. Tunnetan inimese energiaid käte all.

Millal ja kuidas avastasid nähtamatu maailma?
Olen lapsest saadik veidrik olnud. Nägema ja tajuma hakkasin pärast ühte rasket üleelamist umbes üheksa aasta eest, 2014. aastal.

Milles väljendusid su avanemisega seonduvad tajud?
Hakkasin asju ette nägema, tekkisid kummastavad maailmapildid. Läbi unenägude jõudsid minuni sõnumid, mida ma esialgu ei osanud tõlgendada. Nüüd ma julgen tõdeda ja tunnistada, et unenäod kõnelevad.

Kas oled sattunud vapustavasse olukorda elus ja läbi nägemuste selle lahendanud?
Neid olukordi on väga palju. Ja tagasiside on positiivne. Inimesed pöörduvad abipalumiseks minu poole suurel määral telefoni teel ja paluvad abi. Tihti annan ma suuna kätte, sest mulle näidatakse lahendust. Koostöö kliendiga peab olema mõlemapoolne, üksnes siis on tulemus positiivne. On tulnud ette nägemusi, mida olin enne välja öelnud, aga hiljem süvenenud, sest pildid tulevad otse.

Tegeled ka aktiivselt kaaniraviga. Milliste terviseprobleemide puhul võib abivajaja sinu poole pöörduda ja seda küsida ?
Kaaniravi on tõhus kõikide vereloomehaiguste puhul, ravib roospõletikku, südamevaeguseid, turseid, nahahaiguseid, ka lihase- ja liigesehaigusi. Kaanid soetan endale Leedust ning olgu mainitud, et kaane kasutan kliendil vaid ühekordselt.

Kuidas jõudsid salvide valmistamiseni?
Olen lapsest saati ravimtaimede sõber ja nende kasutamise usku, üks asi viis teiseni. Mäletan, et esimesena valmistasin võilillekreemi, mille suhtes sain positiivset tagasisidet ning see motiveeris edasi töötama.
Mõned mu salvid on sündinud unenäo baasil, ehk unes on ette näidatud kuidas, mida ja mille tarvis keeta.

Mida soovitad inimestele meie raskete energiatega ühiskonnas sellist, mida inimene ise oma heaks teha saab ja suudab?
Hingamine paika! Läbi hingamise saame ennast ise tervendada. Eranditult kõik. Erinevad raviteed on kohati tõhusamad kui ravimid.

Milline Eestimaa paik on sinu jaoks kõige parema energeetikaga? Miks?
Võrumaa ja Võru, kogu Lõuna-Eesti, sest seal on mu juured ja juurte juures tunnen ennast kõige paremini.

Milliseid situatsioone sa kindlasti eirad? Miks?
Surma- ja rahateemat ei puuduta. Halbade sõnumite toomine on halb ja ma pigem hoidun negatiivsete energiatega kokku puutumast, sest ka raha kuulub sinna alla. Raha pole õnnevalem! Õnn peitub tervises ja tervisega tuleb tegelda.

Mida soovitad inimesel teha, kes äsja on avastanud endas tajuja ja nägija?
Ta peab rahu säilitama, et ei tekiks ülemõtlemist. Üks asi korraga. Küll tulevad ükskord ka küsimustele vastused, kiiret ju ei ole, iga asi omal ajal.

Kas sa oled suutnud oma elus ka halba ära hoida?
Olematuks ei saa teha, pigem saab leevendada, sest saatus on kirja pandud, mis tuleb, see tulema peab! Ning ma ei vasta küsimustele, kas needus on peal, sest sõna mõjub ja mõjutab meid. Olen seda meelt, et mõttel ja sõnal on suur jõud.

Mida tähendab sinu jaoks sõna nõid? Kas iga esoteerikahuviline peaks seda tiitlit kandma ja ennast nõiaks nimetama?
Ei, sest kõik ei ole nõiad, esoteerika valdkond on suur ja lai. Kõik on igapäevases muutumises, me ei teagi täpselt, kes me oleme. Nõid on luuaga Baba-Jagaa ühest tuntud muinasjutust. Me kõik oleme lihtsalt inimesed.

Vaadatud 1690 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Pahatahtlikke, kiuslikke ja õelaid inimesi kutsutakse nõidadeks, heatahtlikke võluriteks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi