Südantlõhestavad kaadrid: venelaste sihilik rünnak tappis Ukraina päästja isa

05.04.2024 10:45
Karol Sepik
Kommentaarid
3
Foto:

4. aprilli öösel toimus rindelähedases Ukraina linnas Harkivis rünnak, mis oli sihilikult mõeldud inimelusid päästma tulnud teenistujate tapmiseks. Sõjakuriteona liigitatud rünnak tabas seekord kahjuks sihtmärki – surma sai noore tuletõrjuja isa, kes oli samuti päästja.

Isa Vladislav (52) ja poeg Vladimir olid Ukraina päästeteenistuse andmeil ühed esimesed, kes droonirünnakus kannatada saanud elumajade juurde jõudsid. Isa ja poega lahutas vaid mõnikümmend meetrit kui toimus võimas plahvatus. Poeg sai koheselt aru, et see tabas tema isa. Võib vaid ette kujutada, mida ta tundis esimesena oma isa elutu keha juurde jõudes.

 

„Päästjad on vaenlasel eriliselt sihikul, neid ei huvita et tegu on sõjakuriteoga. Hoolimata kõigist raskustest, uskumatutest kannatustest täidavad Harkivi tuletõrjujad oma ametikohustusi, sest alla andes poleks ju kedagi, kes seda teeks. Päästmine ja aitamine on nende elu motoks saanud,” kirjeldab Levtšenko.

Ukraina päästjad ei oota tihtilugu pärast rünnakut turvalist hetke.„Paned killuvesti selga ja lähed päästma, inimesed on ju põlevates majades, rusude all. Sinu oma kogukonna inimesed. Kuidas sa siis ei lähe?” sõnas möödunud suvel üks Ukraina päästja kui nende valmisseatud killuveste uurisime.

Aitame koos Harkivi päästjaid

Levtšenko: „Harkivi päästjate ekstreemse olukorra tõttu kulub kõik kiiresti ja puudus on kõigest. Samas jõuab meieni väga vähe abi, sest see viiakse üldiselt Lvivi või Kiievisse."

Sõja algusest saadik Ukraina päästjatega kontaktis olnud ja neile abi otsinud ja saatnud Karol Sepik, tahab koos teiste vabatahtlike aitajatega Harkivi päästjatele kohale viia. Saadetise on kokku pannud omakorda Soome vabatahtlikud päästjad, kes on üle riigi abi kokku kogunud. See sisaldab turvavarustust, päästetehnikat, meditsiinitehnikat ja -vahendeid ning erinevaid akutööriistu. Saadetise väärtus küündib üle 70 000 euro ning suurus nõuab transpordiks veoautot.

Hetkel on puudu ressurss, et teha kolm tegu:

  1. Kaup Soomest ära tuua.
  2. Kaup komandodele ära sorteerida.
  3. Harkivisse sõita.

Hinnanguliselt kulub kogu ettevõtmise teostamiseks 6000 eurot. Kes saab kogumises kaasa lüüa, saab annetada ülekandega (märksõna „Harkiv”): EE251010002058268002 Karol Sepik või Paypali kaudu: http://tiny.cc/ukrainajaoks Loomulikult on oodatud ka mitterahalised annetused, sest puudus on kõigest, selleks helista 5290227 või kirjuta karol.sepik@gmail.com.

Vaadatud 614 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Oli ette teada

Enamus riike ootab kannatamatult, kuidas nii demkraatliku Venemaaga saaks äri ajada.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi