Tagurpidi liikuv Merkuur muudab aasta alguse keeruliseks

27.01.2023 12:05
Helen Mandel Illustreeriv foto
Kommentaarid
0
Foto:

See ei ole hea aeg armusuhte alustamiseks, suurte plaanide ellu­­viimiseks ega oluliste lepingute sõlmimiseks. Kui Murphy seadused peaks tõepoolest kehtima, siis kehtivad nad just praegu – Merkuuri tagurpidikäigu ajal lähevad paljud asjad tõenäoliselt untsu.

Uut aastat tervita(si)me kahe tagurpidi liikuva planeedi saatel – vähikäiku tegid nii Marss kui ka Merkuur. Viimane jätkab ret­rograadi kuni 18. jaanuarini, kuid selle mõjutusi on tunda veel vähemalt veebruari alguseni.
Tegelikult liigub Merkuur ikka õigetpidi – vastupäeva ehk läänest itta, kuid Maa pealt vaadates tundub, et ta liigub tagurpidi. Illusioon tekib sellest, et Maa tiirleb ümber Päikese teistest planeetidest erineva kiirusega. Retrograadis liiguvad kõik planeedid, Neptuun näiteks käib tagurpidi peaaegu poole ajast.
Samas hindab astroloog Igor Mang, et jaanuarikuu esimene pool tuleb küllalt rahulik. Lisaks Merkuurile avaldavad oma mõju Veenus ja Marss, mis liiguvad Veevalajas ning tänu millele on see aeg meeldivalt intellektuaalne. Rahutumaks muutub Mangi hinnangul aga kuu kolmas dekaad, mille kohta vanameister kasutab väljendit „on tunda halbade eelaimuste suurenemist”.

Suhtlemine ja reisimine
Kuid Merkuuri retrograad näib elule kõige tajutavamat mõju avaldavat – võib-olla sellepärast, et retrograadis liikudes on ta Maale lähemal kui tavaliselt. Merkuur liigub tagurpidi kolm korda aastas (vahel ka neli) ja see periood kestab keskeltläbi kolm nädalat.
See tähekaardi seis teeb meid natuke ärevamaks ja natuke tormakamaks. Aga just praegu ei tasu sündmusi tagant kiirustada ega uute ettevõtmistega alustada, pigem katsu venima jäänud asjad ära lõpetada.
Üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Merkuuri retrograadi ajal tasuks seda vanarahvatarkust eriti tõsiselt võtta. Plaani pidamiseks on praegu hea aeg – analüüsida läbi võimalikke variante, nende plusse ja miinuseid –, kuid ideede teokstegemisega tuleks oodata kuni retrograadiperiood läbi saab. Vastasel korral võid leida end olukorras, kus tore plaan ja suur töö lendab vastu taevast ning asja tuleb taas otsast alustada. Merkuuri tagurpidikäigu ajal võib tulla takistusi ja viivitusi, mida pole võimalik ette näha.
Eriti tavalised on igasugused nutiseadmete ja infovahetusega seotud hädad. On juhtunud isegi seda, et tehnoloogia võtab juhtimise üle ja näiteks telefon hakkab ise kõnesid tegema.
Ka olulised tehingud ja lepingusõlmimised tasuks ajastada Merkuuri retrograadist väljapoole. Või – kui asja kuidagi edasi lükata ei saa – lugeda tähelepanelikult läbi kõik peenes kirjas lisad, et vältida võimalikku pettasaamist.
Sama kehtib ka sõiduplaanide kohta – enda teada justkui ollakse kõik täpselt läbi lugenud ja aru saanud, ent sõidule minnes leitakse end tühjast ootesaalist. Midagi oli siiski teisiti...

Romantika ja armastus
Merkuuri retrograadne mõju tekitab inimestes pettumust ja stressi, eriti seetõttu, et need perioodid kipuvad meie tavapäraseid äriasju ja meie armuelu sassi ajama.
Parem on sel ajal mitte teha suuri otsuseid ja see hõlmab ka romantiliste suhete loomist. Kuna Merkuur juhib suhtlust, võib see põhjustada probleeme just üksteise mõistmisega, mis võib potentsiaalselt rikkuda tärkava romantika. Vaatamata võimalikele väljakutsetele ei tähenda see, et peaksite uue suhte peatama. See tähendab lihtsalt, et peaksite olema teadlik võimalike probleemide osas.
Tasub meeles pidada, et teatud sodiaagimärgid on rohkem mõjutatud - eriti Neitsi ja Kaksikud, kuna Merkuur on nende valitsev planeet. Kuid Merkuuri retrograadsus võib mõjutada ka emotsionaalsemaid märke, nagu Kalad, Vähk, Skorpion ja Kaalud. Need märgid võivad avastada, et nende emotsioonid on "paigast ära" või lihtsalt äärmustesse kalduvad.

Vaadatud 1356 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi