Tallinnas on Euroopa parim jõuluturg!

01.12.2019 20:15
Aivar Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Tänavu ehib Raekoja platsis asuvat Tallinna jõuluturgu eriline sära, kuna turg kannab tiitlit Euroopa parim jõuluturg 2019. See tiitel saadi Tallinna turismiedendusele keskendunud agentuurilt European Best Destinations.

Tõsi, jõuluturgude võistlusel osalesid vaid linnad, mis olid kajastust ostnud – hinnakirja järgi aastase tasuga umbes 1000 eurot. Tallinna jõuluturg pakub ka tänavu traditsioonilist jõulukaupa: maiustusi ja toekamat kõhutäit, käsitööd ja nipsasjakesi. Kaubavalikus on eelistatud kodumaine toodang. Uue müügikohana avab sel aastal oma uksed Hiiumaa väiketootjate majake, kus pakutakse põnevaid ja ehedaid Hiiumaa tooteid, nagu kalašokolaad, käsitööleib mustsõstraga, lambakints, mesi ja palju muud.
Jõuluturul on ka meelelahutusprogramm, mida juhib Jõuluvana, nädalavahetuseti esinevad laval tantsijad, lauljad ja muusikud.
Igal advendipühapäeval süüdatakse advendiküünal, esimesel advendipühapäeval süütavad selle Tallinna praost ja Tallinna linnapea kiriku ühendkooride laulu saatel.
Lastele pakuvad meelelahutust karussellid, alates 1. advendist on avatud Jõuluvana majake, kus Jõuluvana parematele salmiütlejatele maiustusi jagab. Uusaastaööl on eriprogramm.

Vaadatud 1408 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
sümbol

Kas see neiu ja jõuluvana on satanistid? Miks te kasutate käemärke kui ei tea selle tegelikku tähendust. Ah, et kihvt on... Tuhlake natuke internetis ja veendute selles ise, mida edendate selliselt.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi