Unejooga paneb aju töötama teetalainetel

05.05.2022 11:05
Kaire Kenk-Jokinen
Kommentaarid
0
Foto:

Yoga Nidra ehk Unejooga pole tavaline jooga ega üldse füüsiline jooga. See on müstiline tervendavate helidega mentaalne jooga, ütleb Unejooga juhendaja RasmusHeil. "Yoga Nidras tehtud taotlused lähevad elus täide!" kinnitab ta.

Unejooga teraapias vabanevad igapäevasest elust tulenevad mentaalsed, füüsilised ja vaimsed pinged ning kinni jäänud või hoitud emotsioonid, väsimus ja ka pikalt alateadvuses olnud mustrid, hirmud ja takistused, ütleb Rasmus. Unejooga kasvatab hetkes teadlikkust enesest ja elust. Pool tundi pühendatud teadlikku unejooga praktikat võrdub neljatunnise unega.

Alateadvus puhtaks
"Unejooga kõige olulisemaks osaks on juhendaja hääl," ütleb Rasmus, kes on ka heliterapeudist energiatervendaja, alateadvuse mustrite puhastaja ning ümberprogrammeerija. "Teie olete rahulikult pikali ja kuulate minu häält. Ma juhatan teid une-elsesse seisundisse, mil teie aju töötab teetalainetel. Siis on reaalsuse loomise jõud kõige tugevam ja otsesem inimese elule. See tähendab, et iga inimene saab igal unejooga rännakul teha tõesti maagiliselt võimsa taotluse," kirjeldab juhendaja. Millise taotluse? "Taotluse teete endale ise rännaku ajal vastavalt sellele, mis vajab teie elus lahendust, muutust või väestamist kordaminekuks. Yoga Nidras tehtud taotlused lähevad elus täide!” on Rasmus veendunud, tuginedes oma kogemustele.
Selleks, et unejooga tooks parima võimaliku tulemuse, viib ta enne seanssi läbi lühikese teadliku liikumise, eneseväljenduse ja vabastava hingamise praktika. "Teadlik kehaline liikumine aitab panna inimeste füüsilises ja energeetilises kehas alustuseks liikuma energiad, et lihastest saaksid hakata vabanema pinged ja keha lõdvestuks. Läbi häälega eneseväljenduse ja vabastava süvahingamise praktika paneme liikuma energiad emotsionaalkeha tasandil, et saaksid hakata vabanema pinged, stress jm blokeeringud  alateadvuses,"  ütleb ta. Kõike seda saadavad taustaks tervendavad helid.
"Mul on kasutan erinevaid instrumente. Tiibeti helikausse, gonge, shamaanitrummi, ookeanitrummi, koshi kelli, vihmapilli, öökulli vilet jpm. Iga instrument annab välja erineva helivibratsiooni, mis pakub inimese füüsilisele, mentaalsele ja vaimsele kehale vibroakustilist massaaži, mis aitab vabaneda stressist, pingetest, tõstab eluenergiat, taastab immuunsüsteemi. Ühtlasi hakkab sel rännaku hetkel tekkima ühendus alateadvusega, kus istuvad kinni kõik mured, raskused, hirmud ja mustrid." Rasmus usub, et unejooga rännak saab olema tõesti müstiline ja võimas iga osaleja jaoks, igale inimesele erinevatel tasanditel. "Kes saab puhtalt füüsilise keha tasandil kogemuse, mõne teise jaoks on see aga mentaalne või hoopis täiesti maaväline, kosmiline rännak. Unejooga tund on alati individuaalne kogemus ja võib olla igal korral täiesti erinev," kinnitab Unejooga juhendaja. Seepärast palubki ta tulla unejooga helirännakule n-ö puhta lehena. "Palun kõiki enne tundi, et nad ei looks iseendale ega toimuvale ootusi, tulles sellele rännakule. Sellisel juhul saavad neis toimuda palju suuremad muutused iga korraga," kinnitab Rasmus. Rännak aitab tõsta elujõu taset, mis toetab rahu ja õnnetunde saavutamist ning käivitab keha enesetervenduse.

Kuidas Unejooga Rasmusega välja näeb?
Rännaku kogemiseks on Rasmus loonud õdusa ja müstilise õhkkonna. Esimene osa rännakust on vabastav süvahingamine, mis ­aitab sügavamal tasandil vabastada pingeid, kurbust, valu (füüsilist ja vaimset), viha ja tõsta rõõmu ning neutraalse rahulolu taset. Süvahingamine aitab tasakaalustada energeetilist-emotsionaalset seisundit, isegi paremat unekvaliteeti.
Intensiivne süvahingamine aitab vabastada alateadvusest ebavajalikud hirmud, pinged ja kõik vana, ka toksiinid, mis inimest edasi ei vii, vaid hoopis tagasi hoiab. "Süvahingamine on intensiivne ning annab võimsa kehaliste aistingute kogemuse, võib juhtuda, et ­mõnikord hakkavad käed ja nägu või jalad surisema ja pisarad voolama,” rõhutab Rasmus.
Teadliku liikumise ja vabastava hingamise järel algab unejooga, kus toimub alateadvuse ümberprogrammeerimine edule, uuendustele, õnnele, rahule, tasakaalule, küllusele, armastusele, sõltuvustest või hirmudest vabanemisele. Vastavalt iga inimese isiklikule taotlusele ehk "sankalpale" rännaku ajal.
Kokku kestab unejooga seanss koos helirännakuga kaks tundi. Rasmus tegutseb Teadvusteraapia Keskuse stuudios, kus on kohapeal olemas igaühe jaoks matid, tekid ja joogivesi. "Kohale peaks tulema mugavas riietuses ning vastuvõtlikus meeleolus," palub ta.

Unejooga ravib nii ärevust kui unehäireid
Unejooga aitab järjepideva praktiseerimisega vabaneda ka unetusest, depressiivsusesse kaldumisest, ärevusest, stressist, nii mentaalsetest kui ka füüsilistest pingetest.
"Suuresti tänu sellele, et olen oma Unejoogat välja töötades suurt rõhku pannud ka vabastavale hingamisele ja helirännakule. Need aitavad suuresti luua korda ja tasakaalu inimese energeetilises kehas ning vabastada pingeid, blokke ja  stressi.
Kõik need tegurid võivad põhjustada unetust. Unetud, ärevusega ja depressiivsete kalduvustega inimesed on abi saanud, kuid seansside arvu pole ma kindlaks määranud. See on igal inimesel erinev. Mõni saab leevendust juba esimese seansiga, kuid jäädavaks tulemuseks tuleks joogat teha järjepidevalt. Ka minu tundides osaleb inimesi mitu korda nädalas."
Rasmus teeb oma unejoogat korra nädalas ka veebis. "Kõik minu üritused, rännakud ja muu info ning kontakt andmed leiab Facebooki lehelt Unejooga Rasmusega. Sealhulgas nii veebis kui ka keskuses kohapeal rännakud."

Vaadatud 1331 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi