Usutlus: Epp Kärsin julgustab seksi armastama

19.06.2022 23:15
Ülo Külm
Kommentaarid
11
Foto:

Kogemuskoolitaja Epp Kärsin oskab taas kokku viia paarid, kes pikkade kooseluaastate jooksul on teineteisest eemale kasvanud. Aga mitte sinna, kus nad kord alustasid, vaid läheduse uuele, palju intiimsemale tasandile.

Kui Epp Kärsin alustas seksikoolitustega ning hakkas rääkima puudutuste tervendavast mõjust nii vaimule kui kehale, lendas tema populaarsus taevasse kiiremini kui Elon Muski rakett. Korraga rääkisid temast kõik!
Umbes 25 000 koolitusel käinud inimese järel pole Epu ­populaarsus langenud. Tema koolituspäevad on pikad ja mitmekülgsed. Meie vestluspäeval tuleb ta Tartust, ülikooliperet koolitamast. “Akadeemilises hariduses ei käsitleta seksuaalseid teemasid nii nagu mina seda enda loengutes. Ka ülikool vajab uuendusi ja seksuaalharidusreformi,” märgib koolitaja.
Tema juurde tullakse kollektiivide kaupa. Nii mehed-naised koos kui ka eraldi. Nii loengule kui massaažikoolitusele. “Juhid on aru saanud, et kui inimestel on hea pereelu, siis on ka nende töötulemused head,” rõhutab Epp.

Kadunud läheduse otsinguil
Tullakse ka üksinda või koos partneriga. Paaride jaoks on romantikapakett – koos ollakse ning teineteisele naudingute pakkumist harjutatakse reedest pühapäevani. “Tulevad kaua koos olnud paarid... ja armuvad nende päevade jooksul teineteisesse uuesti,” on romantikalooja kogenud.
Muide, samu teemasid lahkab ka Epp Kärsini ja Mihkel Raua ühine vestlusõhtu “Kuhu kaob armastus?”, kus mõlemad avameelselt oma elu tipp- ja langusaegu jagavad.
Aga ega siis ainult vanem põlvkond... Kärsinile kirjutavad ka koolilapsed ja kutsuvad esinema. Epp kirjutab vastu, et nii ta tulla ei saa, kool peab kutsuma. Tihti koolid ka kutsuvad. Ning vaatamata sellele, et inimeseõpetuse tunnis on anatoomiast räägitud, on õpilaste teadmised lünklikud. Kiire pilk suguelundite peatükile põhikooli õpikus annab kinnitust – naise omad on kirjas emakast tupeni, kuid sealt väljapool ei tundu midagi olevat. “Õpikust ei leia isegi kliitorit,” ohkab Epp Kärsin.
Sellest aga, kui palju meeldivat füüsiline lähedus pakub, ei tea lisaks õpilastele sageli ka nende õpetajad. “Mäletan enda kooliajast õpetajaid, kes olid päikeseliselt säravad ja ka neid, kes olid mossis, kibestunud ja isegi õelad. Läbi oma koolitajakogemuse  oskan täna tõmmata paralleele õpetaja õnneliku suhte või õnnetu suhte ja seksuaalse rahulolu või rahuldamatuse vahel, see avaldab otsest mõju, milline on õpetaja energeetika ja kui hästi või kui negatiivselt ta klassi mõjutab,” arutleb Epp.

“Me pole litsid, kui seks meeldib...”
Epp Kärsin meenutab, et kui ta koolitusi tegema hakkas, rõhutas ta üha ja üha, et naised, kellele seks meeldib, ei ole litsid.
“Me ei pea seda häbenema, et me tahame seksuaalset rahuldust, et meile seks meeldib. Me pole sellepärast litsid,” hakkas ta oma koolitajatee alguses rääkima. Ta on kogenud, et seksuaalsuse omaksvõtt muudab inimeste elu.
“Seks on suur kingitus elult, see on lähedus number üks. Seks on vaimne ja materiaalne korraga, seks on küllus...” räägib ta ning lisab, et tihtipeale ei saa inimesed, kes pole temaga kunagi ühes ruumis viibinud, isegi aru, mida ta sellega mõtleb.

Pikemat intervjuud Epp Kärsiniga saab lugeda juunikuu ajakirjast “Müstilised Lood”.

Vaadatud 5592 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ülo Poolsoe

Kärssani mutt paneb nii, et kondoomad löövad leegitsema. Rauda Muhkel rääkis.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi