Vanga ennustas kolmandat maailmasõda

24.11.2022 11:10
Kadri Põlm
Kommentaarid
3
Foto:

1996. aastal 85-aastasena surnud pime naine tegi oma elu jooksul palju ennustusi. Sofia Ülikooli andmeil on neist koguni 85% täkkesse läinud.

Vanga, sünninimega Vangelija Pandeva Dimitrova, pärast abiellumist Vangelija Gušterova, oli pime bulgaaria müstik, selgeltnägija ja ennustaja, kel oli palju veendunud järgijaid.
Eriti kuulus on ta Venemaal allveelaeva „Kursk" katastroofi ennustamise tõttu. 1980. aastal ütles ta: „Sajandivahetusel, 1999. või 2000. aastal katab vesi Kurski ja kogu maailm nutab selle tõttu." 2000. aasta augustis uppus allveelaev „Kursk", viies Barentsi mere märga hauda 118 inimest.
Kuid isegi Hitler olevat külastanud Vangat, kui Bulgaaria sakslastega mesti heitis ja väidetavalt lahkus ta ennustaja juurest üsnagi mossis näoga. Vanga olevat talle öelnud: „Jäta Venemaa rahule! Sa kaotad selle sõja."
Venemaa kohta on ta veel 70ndatel öelnud: „Kõik sulab nagu jää. Ainult üks jääb püsima – Vladimiri kuulsus, Venemaa kuulsus... Keegi ei suuda Venemaad takistada." Küsimus on, millist Venemaa valitsejat ta mõtles: vürsti, kommunisti või Putinit.
Vahetult enne surma ennustas Vanga kolmanda maailmasõja algust ja hävingut Euroopale. „Sõda algab 2010. aasta novembris ja lõpeb 2014. aasta oktoobris. See algab nagu tavaline sõda, seejärel muutub tuuma- ja keemia­sõjaks." Selle aasta novembris toimusid teatavasti kokkupõrked Põhja- ja Lõuna-Korea vahel ning kuidas see olukord laheneb, on veel teadmata. 2011. aastal pidid Vanga ennustuse kohaselt kaduma põhjapoolkeralt radioaktiivsete sademete tõttu loomad ega taimed. Ning seejärel „moslemid ründavad keemiarelvadega eurooplasi, kes veel ellu on jäänud." 2016. aastaks on Euroopa tema sõnul jäätmaa, kus pole mingit elu. Nii see õnneks ei läinud, kui d polaarloomad on ohus ja terrori­rünnakud tulid ka.
Kuid Vanga ennustused ei piirdu kaasajaga, vaid lähevad välja aastasse 5079, mil saabub maailma lõpp. Ta ei öelnud, kuidas see juhtub, kuid tundub, nagu oleks see kuidagi seotud universumi piiride avastamisega kolm aastat varem ning otsusega tungida seejärel nende piiride taha.

Ennustused aastaks 2022
Selleks aastaks ennustas selgeltnägija Austraalia ja Lõuna-Aasia osades äärmuslikke üleujutusi. Tänavu veebruarist aprillini tabaski Austraaliat üks ajaloo suurimaid üleujutuskatastroofe. Üleujutused jätsid vee alla osa Kagu-Queenslandist, Wide Bay-Burnettist ja Uus-Lõuna-Walesist, Brisbane’ist.
Teisena ennustas Vanga, et mitmetes maailma suurlinnades tekib tõsine veepuudus. Tänavu teatasidki Portugali ja Itaalia valitsused, et kutsuvad oma kodanikke üles piirama oma veekasutust miinimumini, sest olukord on niivõrd drastiline. Itaalias on olukord eriti hull – nimelt on seal tegemist suurima veepõuaga alates 1950. aastast.
Kliimamuutuste tõttu tabab Vanga ennustuste kohaselt inimkonda ränk nälg ja eriti hull saab olukord olema Indias, kus temperatuurid tõusevad hullumeelsete kraadideni. Kõikidel kontinentidel toimuv sarnaneb õudusfilmis nähtule. Invasioon Aafrikast mõjutab teraviljasaaki ja toob kaasa elanikkonna nälja. See omakorda toob kaasa riikidevahelisi relvastatud konflikte.

Veidi infot Vanga kui isiku kohta
Vanga sündis Strumica linnas, mis kuulus 1911. aastal Osmanite riigi koosseisu. Tänapäeval asub linn Põhja-Makedoonia territooriumil. Kui Bulgaaria 1941. aastal piirkonna annekteeris, kolis Vanga Bulgaariasse Petriči linna. Vanga oli enneaegne laps. Esialgu arvati, et ta ei jää elama, ning seepärast ei pandud talle isegi nime.
Vanga jäi siiski elama ning sai kreekapärase nime Vangelija. Tema isa oli talupidaja ja ema suri varakult. Lapsepõlves oli Vanga tavaline tüdruk, kaasaegsete iseloomustuse järgi oli ta arukas siniste silmade ja heledate juustega laps.
12aastaselt jäi Vanga suure keeristormi kätte, mis paiskas ta mitmesaja meetri kaugusele. Tema silmadesse sattus rohkesti liiva ja tolmu ning ta kaotas nägemise. Sellest sai tema elu pöördepunkt.
1925. aastal asus Vanga elama ja õppima Zemuni linna pimedate majja Serbias, kus veetis kolm järgnevat aastat. Seal õppis ta lugema, klaverit mängima ja toitu valmistama. Kui Vanga võõrasema 1928. aastal suri, pöördus naine tagasi koju, et hoolitseda oma õdede ja vendade eest.
1939. aastal haigestus ta meningiiti. Arvati, et ta sureb, kuid Vanga paranes täielikult.
Teise maailmasõja ajal hakkas Vangat külastama palju inimesi, lootes saada teavet oma lähedaste kohta. 8. aprillil 1942. aastal külastas Vangat Bulgaaria tsaar Boris III.
10. mail 1942. aastal abiellus ta Dimitar Gušteroviga ja asus elama Petriči külla, kus sai peagi laialt tuntuks. Üsna pea abikaasa mobiliseeriti ja viidi Kreekasse aega teenima. Hiljem langes mees alkoholi küüsi ning suri 1. aprillil 1962. aastal.
Vanga suri 11. augustil 1996. aastal. Matustele kogunes suur rahvahulk, kelle seas oli palju prominentseid isikuid. Vastavalt Vanga testamendile avati tema Petriči majas 5. mail 2008. aastal muuseum.
Elame ja jälgime, mis tema ennustustest veel täitub.

Vaadatud 7094 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Kägu

Aga miks on Vanga ennustused alati tagantjärgi kirjutatud? Kas tõesti arvate, et inimesed nii puru rumalad on, et ei saa millist puru üritatakse inimestele silma ajada. Räägime siiski nii nagu asjalood tegelikult tõeselt on.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi