Vene polkovnik: meie kaevikutes on kohutav elavate ja surijate puder!

17.08.2023 18:35
NT
Kommentaarid
1
Foto:

Vene armee polkovnik Pjotr Iljitš Šuvalov istub väidetavalt haavatuna haiglavoodis ja teeb hoolega postitusi. Ta kurdab oma Telegrami kanalis Ukrainlaste kassetlahingumoona efektiivsuse üle. Kogu oma kurtmise juures jätab ta mainimata parima lahenduse: minge Ukrainast ära, koju!

Polkovnik Šuvalovi tekst:
Ja veelkord kassettlahingumoona kohta. Mul on raske mõista, miks me peame statistikaga manipuleerima. Selline eputamine toob kaasa kolossaalsed, tõelised raskused!
Võimudeni jõudis nüüd täies mahus teave, et kõik pole hästi. Võimatu on jätta arvestamata tänapäeva lääne moodsa kassettlahingumoonaga – see niidab meid nii rindel kui tagalas!

Oleksime pidanud tegema jõupingutusi Ukrainale kassettlahingumoona tarnimise tõkestamiseks. Oli võimalus. Aga nad mängisid meiega, me langesime rõõmsalt lõksu ja ähvardasime vastu, et meil on kah kobarmoona, lademetes.
Jah, meil on seda palju. Otsige fotosid. Enamasti on see mittekasutatav, täielikult aegunud prügi või lihtsalt moraalselt ja tehniliselt vananenud.

Nüüd ei saa olukorda tagasi pöörata. Peastaap saab sellest juba aru, kuid lahendust pole. Meie võitlejad saavad samal ajal eesliinil pööraselt peksa. Meditsiiniprobleemide kontekstis lõppevad kassettlahingumoona tekitatud haavad sageli surmaga ning see on väga valus ja kohutav surm. Vaenlane on õppinud (jah, kujutage ette, nemadki õpivad!) suurtükiväega abivägede või vägede väljaviimise teid ära lõikama ja kobarmoonast ei päästa ka kaevikud. Sideme ega žgutiga end päästa ei saa, pärast kassettlahingumoona tabamust on ellujäämiseks vaja tõelist arstiabi.Nii moodustub praegu eesliini kaevikutes kohutav puder elavatest ja surijatest, keda on tihti täiesti võimatu aidata. Sellistel juhtudel ootab vaenlane metoodiliselt meie vägesid, kes tõttavad oma kaaslasi aitama. Nägin seda kõike Tšetšeenias, kui snaiper jättis haavatud mehe maha, et teisi tüüpe juurde meelitada. Seda juhtus üksikutel juhtudel. Kassettlahingumoona puhul on kõik sama, kuid kümneid ja sadu kordi rohkem.

Vajame oma patareidelt vastutuld, kuid seda pole. Meil on vaja palju asju, kuid kõigepealt peame lõpuks tunnistama probleemi olemasolu ja hakkama seda lahendama, mitte loopima sõnadega "me lööme teid puruks!".
Olukord on kohutav ja mis kõige hullem, probleemi üritatakse lihtsalt vaigistada. Olukord on nii kriitiline, et lahenduse leidmine käib üksikutele kindralitele ja komandöridele juba üle jõu.

Vaadatud 1032 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

imperialistlik venku sobib ainult tinakirstu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi