VIDEO: Eesti metsavendade terav tervitus jõudis Ukraina eesliinile

24.01.2024 09:55
NT
Kommentaarid
3
Foto:

Hakkajad eesti mehed panid metsavendade nimel pühale üritusele õla alla ning juba täna sajab Ukrainas okupantidele kaela sinimustvalgeid tervitussõnumeid. Tekst miinil: "Tervitusi metsavendadelt!"

“Partii on valmis. Anname need meie võitlejatele edasi. Suur tänu teile!” ütleb moonutatud häälega mees videos.

Läinud sajandi esimesed originaalsed metsavennad olid need taibukad Eesti vabariigi ohvitserid ja nende alluvad, kes esimese Nõukogude okupatsiooni ajal metsast varju otsisid. See otsus päästis nad 1941. aastal toimunud üle-eestilisest ohvitseride arreteerimisest. Pealikke võeti kinni väeosades, kodudes, tänavatel ja raudteejaamades. Ees ootasid Siber ja surm mahalaskmise läbi või vangistuses.

Mehed metsas aga hakkasid venelaste vägivallale edukalt vastu ning 1941. aasta Suvesõja käigus anti tibladele ja tiblameelsetele ehk küüditajatele ja mõrvaritele tuld nii et vatijopede tükke lendas. Toona löödi veriste kätega venelased lõpuks riigist välja. Metsavendade võitlus jätkus teise Nõukogude okupatsiooni ajal. On kõnekas fakt, et viimane vastupanuvõitleja, August Sabbe, langes alles 1978. aastal. Mees võitles lõpuni. Metsavendluse vaim aga elab edasi.

Vaadatud 1127 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
kalev

vestlesin just ühe ukraina mehega ,kes ei taha sõdida ...ta ütles, et suurem enamus ukrainlastest seda ei taha ! ainult ukraina juhtkond tahab. tahab sõja arvelt rikastuda...suguvendade vere arvelt.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi