Viimane info: Ramzan Kadõrov on surnud

17.09.2023 16:00
NT
Kommentaarid
1
Foto:

Erinevate infoallikate seas valitseb hetkel paras segadus. Nimelt ei saada aru, kas Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov on surnud või mitte.

Algselt teatasid erinevad kanalid, et "Kadõrovi elujäämise määravad järgmised 72 tundi", mees olla Venemaa haiglas koomas ja kriitilises seisus. Viimast kinnitas ka Ukraina sõjaväeluure. "On andmeid, et sõjakurjategija Kadõrov on raskes seisundis – tema olemasolevad haigused on ägenenud ja põhjustanud kriitilise seisu," ütles sõjaväeluure pressiesindaja Andri Jusov reedel.
Ukraina siseministeeriumi nõuniku Anton Heraštšenko sõnul usuvad osad Vene Telegrami-allikad Kadõrovi surma, osad tema koomas viibimist ja osad mürgituse ohvriks langemist.

Mõne tunni eest avaldati Kadõrovi enda Telegrami kanalis vieo, kus peategelane kõnnib vihma käes ja kinnitab enda elus olemist. Kohe tuli ka teateid, et video on varem salvestatud.

Pool tundi hiljem teatas Tšetšeenia inimõiguste eest võitlev jurist Abubakar Jangulbajev oma Telegrami kanalis, et Kadõrov on siiski surnud. See on hetkel viimane info. Kui see peaks tõeks osutuma, on analüütikute sõnul kolmanda Tšetšeenia sõja puhkemise oht vägagi tõenäoline.

Vaadatud 1829 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Hohmu

Miks ta ää suri, miks möni teine äi surnd. Näituseks puutin. Kas nad jöid koos teed?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi