Alanud on katsumusterohke ja keeruline aasta

05.04.2021 15:10
Kalev Kuusik
Kommentaarid
0
Foto:

Üks olulisemaid transiite, mis järgnevatel aastatel ja aastakümnetel kogu inimkonda mõjutab on Jupiteri-Saturni ühenduse liikumine maamärgist õhumärki. Täpne aspekt leidis aset juba möödunud aastal, täpsemalt mullu 21. detsembril.

Ning alates sellest ühendusest kuni 2159 aastani toimuvadki need kohtumised õhumärkides. 2021. aasta saab olema edukas eeskätt kõrgtehnoloogilistele ettevõtetele, lennunduse ja IT-valdkonnale, rääkisid aasta viimasel webinaril Eesti tuntuimad finantsastroloogid Karin ja Urmas Rehkalt (www.astroloogiaabi.ee)
Seda meie päikesesüsteemi kahe hiiglase- Jupiteri ja Saturni ühinemist nimetatakse astroloogias Kuninglikuks Konjunktsiooniks, mis kordub iga 20 aasta tagant.Kui need kaks planeeti kohtuvad, järgneb majandusele ebasoodus aeg kriiside, seniste struktuuride lagunemise näol. Kuninglik konjuktsioon toob välja senise süsteemi nõrgad kohad, lagundab need.
Jupiter esindab uut tuleviku­visiooni ning õiglust ja seadust ning Saturn ühiskonna traditsioone ja struktuuri. Seega viitab see aspekt suurtele tulevikku suunatud ühiskondlikele muutustele. Algab uus tsükkel, mis puudutab majandust, haridust, välissuhteid, sise- ning välispoliitikat, kujunevad uued ideed ning  ka inimeste arusaamad õigusest ja õiglusest muutuvad.
Eriliseks teeb selle sündmuse just tähemärk, kus Jupiter ja Saturn kohtuvad. Kuna iga kahekümne aasta tagant toimub Jupiteri ja Saturni konjunktsioon erinevas tähemärgis siis annab see meie ühiskonnale alati uue suuna. Nii materiaalses kui ka ühiskondlikus mõttes. Seekord on tähemärgiks Veevalaja.

Õhu elemen möllab
Tegemist on Õhu elemendi ja fikseeritud omadusega tähemärgiga ning õhu elemendis pole Saturn ja Jupiter kohtunud alates aastast 1980. Veevalaja (ja ka Jupiter ning Saturn) on meile siin suunanäitajaks, meie väärtushinnangute kujundajaks ning  materiaalse maailma edukuse alusepanijaks järgmiseks kahekümneks aastaks. Selle transiidi tulemusel keskenduvad inimesed rohkem intellektuaalsetele teemadele. Uuritakse põhjalikumalt valdkondi, mis on otseselt vajalikud elus edasi jõudmiseks. Keskendutakse konkreetsematele valdkondadele, mille kohta ka infot hangitakse.
Ees on ootamas maailmamajanduse languse aastad. Me liigume eemale kapitalistlikust ühiskonnast, samas saab see liikumine olema riigiti hästi erinev. Hiina vabaneb kommunistlikust taagast, Hispaania muutub sotsialistlikumaks, suurkorporatsioonide võimu hakatakse piirama.
Me hakkame nägema innovatsiooni ja ulmelisi arenguid, kõiges, mis puudutab digitaalset innovatsiooni, robootikat, kosmoseturismi, geeniteadust jpm. Siiski on tulemas kahanevate kvadraatide aasta, mis on palju raskemini üle-elatav kui kasvavate kvadraatide aasta. Me seisame silmitsi suurte probleemidega.  Aastad 1975-1977 olid eelmised kahanevate kvadraatide aastad, neist võiks meenutada näiteks rahva usalduse kaotanud USA presidendi Richard Nixoni tagasiastumist- korrelatsioonid 2021. aastaga on täiesti olemas. 2021. kui raske ja probleemne aasta on omalaadseks peegelpildiks ka 2000. aastale, mida mäletame dot.com mulli lõhkemise aastana.
Aastal 2021 kohtuvad planeedid Jupiter, Saturn ja Uraan kolmel korral – 17. veebruaril, 14. juunil ning 24. detsembril. 17. veebruar on eriti märkimisväärne kuupäev ka seetõttu, et siis on Kuu ühenduses Uraaniga ja lisaks ka Merkuur retrograadne. 2021. aasta septembris-oktoobris võivad meid tabada suured looduskatastroofid. Brexiti kokkulepet ilmselt ei tule.  Ka laiemas plaanis ei taha aastal 2021 riikidevahelised kokkulepped sujuda, esineb palju logistilisi probleeme. Nii näiteks on valitsused hädas koroonavaktsiinide kohaletoimetamisega jne.

Digimuundumine on vältimatu
Tulemas on digitaalse identiteedi ajastu: kogu info meie kohta saab olema seotud kaardi või kiibiga. Tehisintellekti arendamine, robootika, biotehnoloogia – kõik need valdkonnad teevad järgnevatel aastatel suuri edusamme.
Koroonakriis on seotud Jupiteri-Pluuto aspektiga. Olukord laheneb veebruaris-märtsis, mil teine laine hakkab taanduma. Samas näitavad tähed, et sügisel tabab meid kolmas laine. Õnneks pole see nii ulatuslik ja globaalne. Uued ohu märgid on õhus: aastad 2026-2027 on sarnased 2020, kuid me ei tea veel, mis on tulemas – kas üleujutused või mõni muteerunud viirus.
Järgmise aasta läbivaks teemaks on ka Saturni-Uraani kvadraat. Tegemist on 45-aastase tsükliga, mis toob esile ja materialiseerib Uraani ekstsentrilised ja ebatavalised ideed. Kutsub esile kriise, selleks et välja tuua olemasoleva süsteemi nõrgad kohad. Vana ja iganenud tuleb nüüd välja vahetada. Oodata on massimeeleavaldusi ja lausa revolutsioone senise võimu ja korra vastu. Halvimal juhul ka mässud, rahutused ja konfliktid. Seda kõike selleks, et muuta riigi- või lausa maailmakorda. Majanduses on see tsükkel alati olnud väga pingeline.
Käimasolev Saturni-Uraani tsükkel algas 13. veebruaril 1988. ja kestab kuni 2032 aastani. Sellesse ajajärku langes näiteks nn. 19 oktoobril. 1987. aastal  black monday, mil aktsiaturg kukkus ühe päevaga 22.6%. Algas perestroika, millele järgnesid meeleavaldused, rahutused ja lõpuks ka NSVL lagunemine. Jagaksin neid ajastuid kolmeks: 1999-2001 - esimene kvadraat - Dot com buum ja mulli lõhkemine , seejärel 2007-2011 - vastasseis - globaalne finantskriis ning lõpuks praegune majanduskriis: 2020-2022 - teine kvadraat. Millised valdkonnad kannatavad enim? Pangandus ja rahandus teevad ilmselt läbi suuri struktuurseid muudatusi. Lisaksin veel ka toitlustuse, just restoranid jne. Näguripäevi tuleb näha ka puhkuse ja lastekaupadega tegelevatel sektoritel. Löögi alla satub just luksuskaupade tööstus ja luksuslikud turismireisid. Kannatavad ka teatrid, kinod ja muu meelelahutussektor.

2021 – eriti oluline aasta Vähkidele
Igale inimesele mõjub Jupiteri-Saturni transiit veidi erinevalt, sõltuvalt tema isiklikust astroloogilisest sünnikaardist. Eriti oluline saab aasta 2021 olema Vähkidele- just see päikesemärk peab õppima, kuidas raske aasta enda kasuks tööle panna. Oma päikesemärgi teadmisest tihtipeale aga ei piisagi, hea on teada ka oma kuu- ja tõusumärki ja tunda oma astroloogilist sünnikaarti. Sünnikaardist saab alati lugeda välja sobiva ajahetke, mida tähed soosivad valdkondade kaupa parajasti ette võtta ja kuidas üks või teine ajahetk enda kasuks pöörata, kasvõi mõnele ametikohale kandideerides. Sodiaagimärkide kaupa vaadeldes on 2021. aasta kõige keerulisem Vähkidele. Nemad peaksid tänavu kindlasti oma investeeringud üle vaatama ja mis veelgi olulisem – õppima raha enda kasuks tööle panema. Ka võiksid nad teha tutvust nende jaoks uudsete teraapiate ja muude sügavuti uurivate valdkondadega. “Loobun kõigest, mis mind enam ei teeni,” võiks olla Vähkide tänavune moto.
Teine päikesemärk, kes alanud aastal oma elus suuri muudatusi üle elama hakkab, on Veevalaja. Nende jaoks on alanud väga uuendusterohke aasta. Mitte tingimata ülitore ja nauditav, sest nad võivad kogeda palju piiranguid või venitamist. Veevalajal tuleks olla kannatlik. Samas on Jupiter liikumas just Veevalaja märki ja näitab talle tõde. Veevalaja on uuel aastal valmis minema oma teed ning tal vajadust olla teistele meelepärane. Nende jaoks on suurepärane aasta teha oma elus täielik restart. Tema edukus algaval aastal sõltub aga sellest, millise baasi on ta endale eelenud aastatel juba ehitanud, mida on praeguseks ära teinud.
Vähem materiaalsed võiksid uuel aastal olla ka Kaksikud. Ärge arvutage kõike siin maailmas ümber rahaks. Keskenduge oma ideedele ja tõekspidamistele ning pidage oma tõest kinni ka alanud aastal. Põnev tõotab uus aasta tullaka Lõvi päikesemärgis sündinutele. Nende jaoks on algamas tõeline suhetega tegelemise aasta, nii isiklikus elus kui tööalaselt. Neitsi päikesemärgis sündinud aga peaksid üle vaatama oma igapäevaharjumused ning loobuma kõigest, millel nende üla liialt võimu. Olgu selleks siis kangelaslik dieedipidamine, rutiinne töö, sund treenida. Vabaks saamiseks peaksid nad tegema ka tööalaselt vajalikud ümberkorraldused. Skorpioni sodiaagimärk aga peaks aastal 2021 pöörduma tagasi oma suguvõsa juurte juurde.  Neil on hea aeg teha ka koduga seotud muudatusi või mõelda enda jaoks selgeks, mida kodu ja perekond tema jaoks tõeliselt tähendab.pere mulle tähendab. Ka Kaljukitse tähtkuju inimestest võiksid uuel aastal saada vähem-materiaalsetele asjadele keskendunud inimesed. Leidku nad oma tõeline väärtus. Nende jaoks on alanud uute väärtuste leidmise aasta, mil suhtumine rahasse ja asjadesse muutub.Vaadatud 857 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi