Arvustus: Eesti Muusikaauhindade pidu näitas uudset taset

06.02.2024 22:05
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
3
Foto:

1. veebruaril toimus Unibet Arenal Eesti muusikamaailma üks suuremaid ja tähtsamaid sündmusi, Eesti Muusikaauhindade pidulik kätteandmistseremoonia. Suurejoonelist ja glamuurset galaõhtut juhtisid seekord võluv laulja Birgit Sarrap ja eelmisel aastal EMA-l artistina puhta töö teinud, koguni neli auhinda võitnud Stefan.

Uudse lahendusena kasutati EMA raames Unibet Arenal seekord kahte laval, põhilava ja küljele ehitatud väiksemat lava. Sel aastal tegi, tegelikult küllaltki ettearvatult ja ilmselt ka plaadifirma tõhusal toel, imesid nooruke ALIKA. Muide ALIKAl oli suvel 2023 au soojendada Tallinna Lauluväljakul tõelist raskerokilegendi Scorpions.

Sel Alikal lihtsalt veab

Kui välja tõmmata värsijupp tema esikalbumi ühest särtsakast loost. Ja kahtlemata just vedamisega või eduga nii oligi ALIKA võidutses koguni viies kategoorias. Aasta Artist, Aasta Naisartist, Aasta Album, Aasta Debüütalbum ja Aasta Laul. Aasta lauluks muidugi just seesama „Bridges”, millega ALIKA Eestit Eurovisiooonil esindas ja mida ta oma popurii käigus ka Unibet Arenal esitas.

Koloriitne Bedwetters valiti Aasta ansambliks

Teiseks eriti kõvaks tegijaks kujunes aga viimastel aastatel n.ö. jälle osavasti „pinnale ujunud” rokk-kollektiiv Bedwetters. Bedwetters võidutses kolmes kategoorias, Aasta ansambel, Aasta Rockalbum ja Aasta Muusikavideo. Video koha pealt muidugi „Monsters”, lugu millega kandideeriti Eesti Laulul 2023. Hästi läks tegelikult ka NOEPil, kes omandas kaks tiitlit, Aasta Meesartist ja Aasta Popartist.

Žüriis 160 liiget

Eesti Muusikaauhindade galat on korraldatud juba aastast 1998, seega sel aastal toimus traditsiooniline üritus kahekümne kuuendat korda. Muusikaringkondade jaoks väga vajalikku ja oodatud üritust korraldab Eesti Fonogrammitootjate Ühing (EFÜ), võitjate valimisel osales seekord 160 žüriiliiget. Nende seas muusikud, produtsendid, muusikasündmuste korraldajad, tele-ja raadio tegijad, ajakirjanikud, plaadifirmade esindajad jne. Mis EMA 2024 publikusse puutub, siis jäi mulje, et vähem rahvast, kui viimastel aastatel.

Marju Länik sai tõenäoliselt galal suurima lillekimbu

Üheks omamoodi kõige kaalukamaks tunnustuseks on EMAl endiselt Panus Eesti Muusikasse.Sel aastal sai auväärse tiitli lõpuks endale staažikas poplalulja, suurepärase vokaaliga Marju Länik. Kes nagu ALIKAgi, tuli galal lavale lühikese poppurriiga oma lugudest. Endiselt heas vormis, endiselt muljetavaldav hääl.

Tantsu, tralli ja pürotehnikat laval piisavalt

Kokku hinnati EMA 2024-l kodumaiseid artiste/muusikuid kahekümnes kategoorias. Eelpoolmainituile tooks siinkohal valikuliselt juurde veel kolm. Aasta Metalalbum ja Kannabinõid „Mass”. Aasta Etno/Folk/Rahvalik album. Mari Kalkun, „Stoonia Lood”. Mari Kalkun esines suurel lavalgi ja pärast galat tõmbas saalis, laudade vahel „seltskonnatantsu” käima.

Aasta hip-hop/rap artist. villemdrillem „väljateenitud”. Naastes muusikaliste vahepalade juurde. Pea kogu EMA 2024 lavaline etteastete komplekt oli nauditavalt välja mängitud, esitused üldjuhul head. Ei koonerdatud isegi pürotehnikaga sinna juurde. Väikese vahepõikena. Võrreldes aastaga 2023 polnud EMA galal seekord räpi, hip-hopi üleküllust tunda. Esinejate loetelust võis (lisaks eelpoolmainitutele) leida veel Bedwettersi, NOEPi, villemdrillemi, AnettxFredi. Kuigi kõva pidutsemine käis pärast EMA 2024 galat juba kohapeal Unibet Arenal, oli ametlik järelpidu vanalinna uues klubis Monument.

Vaadatud 1689 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Raul pumpas seal isee nägin!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi