Arvustus: U.D.O jagas soovijaile välja tubli doosi eliitmetalli!

26.02.2024 15:35
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
5
Foto:

Möödunud nädalalsai teoks oodatud hevikontsert. Sakslaste raskerokipunt U.D.O eesotsas endiselt märkimisväärselt heas vormis laulja Udo Dirkschneideriga andis Tallinnas, Helitehases, vinge show „Touchdown Europe Tour 2024” raames.

 Seekord soojendas U.D.O-t meie endi korralik hevipunt Herald. Staažikas ja kogenud kollektiiv. Herald tegi tööd loomulikult hästi ja neidki oli nauding vaadata.

Udo Dirkschneider. The voice of Accept. Nii teda reeglina välja reklaamitakse,tutvustatakse. Kusjuures väga huvitav fakt. Legendaarses Saksa hevimetallbändis Accept, mille lauljaks Udo pikka aega oli, on praegu ainsaks originaalliikmeks kitarrist Wolf Hoffmann. Juba mitu viimast aastat on seega Udo bänd isegi rohkem „Accept”, mis just meeskonda puudutab. Kuna seal on koguni kaks Accepti algkoosseisu kuulunut, Udo ise ja bassist Peter Baltes.

Annab Eestis tihti kontserte

Udo on üks vähestest raskema roki artistidest, kes juba korduvalt Eestis käinud. Ja ka naaberriigis Soomes. Viimati andsid nad kontserdi sealsamas Helitehases, novembris 2022. Ning kindel mis kindel, arvestatav hulk publikut on U.D.O.-le siin ka alati tagatud. Keegi arvas, et kokku on Udo käinud Eestis üheksa korda. Igatahes ta erinevate tuuride lõigus Eestit sageli külastab ja tema showdtasuvad alati vaatamist. Ei lähe kunagi igavaks kätte, kuna mängukavagi regulaarselt muutub.

Vahemärkusena. Naljavennadki kohal või teemat kommenteerimas. Mingi õlletanud tüüp karjus Helitehases enne kontserti paaril korral „Uudo Sepp!” ja rokisõber Tallinna lähedalt viskas omaarust samuti analoogset nalja. „Meil on oma Uudo Sepp, meil pole mingit saksa Udot siia vaja!”.

Accepti lugusid ei teinud

Aastate eest antud lubadusest oma kontsertidel enam mitte kunagi Accepti lugusid teha, kuigi neid endiselt väga soovitakse, pidas ta seekord vähemalt kinni. Kuid kontserdi lõpuloo osas tuli ta ikkagi välja mõnes mõttes kummalise, õigemini ootamatu valikuga. Üllatas igatahes. Mitte enda bändi looga, vaid hoopis Queeniga! Kaverdati natuke metalsemas võtmes Queeni ülipopulaarset, kuid mitte liialt head lugu „We Will Rock You!”.mKoos sellega tegi U.D.O. seega kontserdil koguni viis lisalugu, mida on uskumatult palju!

Tutvustas värsket albumit

Muidugi, tegu oli ju uue albumi „Touchdown” (2023) esitlustuurigaKesksel kohal olidki just antud plaadi lood. Mõned neist sobisid lavale nagu valatult, mõni taas niivõrd sügavat muljet ei jätnud.

Vanemate lugude puhul „provotseeriti” mitmel korral kaasalaulmist ja saalitäis rahvast läks kenast selle õnge.

Kuigi enamik elas U.D.O lugudest vahest kõige enam kaasa rütmikale ja kergesti mällusööbivale, ründava rütmivalliga „Man and Machine´le”, olid muusikalisteks tipphetkedeks U.D.O loomingut silmas pidades hoopis ballaadilik „In The Darkness” ja muidugi „Heart Of Gold”. N-ö. „klassikutest” kõlasid loomulikult veel „Holy”, „Independence Day” ja „Animal House”.

Energiast tulvil etteaste algusest lõpuni välja

U.D.O. reageering jätkuvale sõjale Ukrainas? Otseselt võib-olla shows ei kajastunud, kuid kaudselt kindlasti. Nimelt esitas ta aegu arvestades, üldpilti sobivat, vanemat ülihead sõjateemalist (protestihõngulist) lugu „They Want War”.

Show miinused? Neid praktiliselt polnudki, sest näiteks kõik „kohustuslikud” soolotamised tehti lühidalt, kunstlikult venitamata.

Puhkepause ei võtnud

Kuigi vanust on Udol juba üle seitsmekümne, ei võtnud ta kogu etteaste jooksul praktiliselt mitte mingeid „puhkepause”. ”Väga hea kontsert. Meeldis nii mulle, kui ka sõbrannale.”, võttis asja kokku tuttav kuuekümnendates rokisõber. Kergelt naljatades, ehe ja vitaalne Saksa metall turgutab, teeb töörahva elu meil lõbusamaks.

 

Vaadatud 633 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
täpsustus

U.D.O.l on üks lugu lihtsalt, mis räägib rongisõidust läbi Venemaa. Midagi "Trainride of Russia" taolist. Ilmselt just selle tõttu ka Vene lipp taustal. Kas pidanuks siis olema mingi muu lipp antud kontekstis??? Ainult sellepärast väga head raskerokilauljat maha teha on täisidiootsus. Udo pole mingi venemeelne artist.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi