Biokütus on solk

16.02.2020 22:25
Mait-Margus Pohl Foto: Delfi
Kommentaarid
7
Foto:

Projektijuhi ametit pidab Raivo väitis Nellile, et tankis olude sunnil oma Honda Accordi biolisandiga bensiini ning sõiduauto kütusekulu suurenes märkimisväärselt – tervelt kolm liitrit.

“Algul mõtlesin, et autol endal on midagi tuksis. Lasin remondimehel kõik kriitilise pilguga üle vaadata, aga ta ei leidnud midagi: õhufilter puhas, küünlad uued, kollektorid tihedad, isegi rehvirõhu kontrollisime üle.
Siis panin lisandita 95 sisse ja kõik oli jälle korras,” siunab Raivo. Raivo autot remontinud Riho arvates on biolisandiga kütus küll pesuehtne sõnnik, kuid kolme-liitrine lisakulu kõlab sellegi poolest kuidagi uskumatu.
“Liitrist saaks veel aru aga kolm on palju. Võibolla oli Raivol lihtsalt sellel perioodil rohkem külma mootoriga sõitmist,” räägib 20 aastat autosid remontinud mees.
“Ah mis sa ajad, ma sõidan kogu aeg täpselt ühte moodi. Lapsed lasteaeda (1km), siis tööle (1km), siis lõunale ja tagasi (1km), siis lapsed peale (1km) ja koju (1km).
Ma sõidangi kogu aeg külma mootoriga, auto ei jõuagi soojaks minna! Seega siit minu järeldus. Biokütus on eriti kahjulik neile, kes külma mootoriga ringi rällatavad! Viimane kord, kui seda solki paaki panen!”Vaadatud 2672 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
taat

Tehasest ostetud Opel Astraga testisin 95 ja 98 bensiini. Seda ikka mitme paagitäiega ja tulemuseks oli, et paagitäis 98-t oli paar euri soodsam, siis veel 95 oli puhas.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi