Dieedipidaja: sõin pekki, kaotasin 10 kilo ja tervise...

31.01.2024 19:35
Laura Rantanen
Kommentaarid
2
Foto:

Riigiametnik Regina (43), kes on kogu oma elu olnud pisut ülekaaluline, lootis, et kõik tema kaalumured on igavesti lahenenud, kui isehakanud toitumisspetsialistist töökaaslane talle uut imedieeti soovitas.

Dieedi sõnum oli lihtne : söö sisse rasvast peekonit ja kilod kaovad. Kõlas kui unistuste dieet, mis saaks veel parem olla, kui mugida sisse rasvast liha, millele võib veel supilusikaga majoneesi peale limpsida ning kõige selle juures veel kilod kaovad.

Kilod kadusid

Esimesest dieedipäevast on tänaseks möödas 2 aastat, mille jooksul siis Regina loobus peamiselt magusa, saia, kartuli ja makaroni söömisest ning asendas eestlase põhi toidukomponendi – kartuli – rasvase lihaga.

Eesmärk oli siis tarbida süsivesikuid nii vähe, kui võimalik, mille tulemusena hakkavadki kilod kaduma. Hommikuse võisaia asemel lendas pannile rasvane peekon, mille omas rasvas praeti veel juurde kaks muna ning ka supilusikatäis majoneesi ei olnud võõras komponent hommiku menüüs. Selline hommikuks muna, peekon ja majonees, lõunaks rasvane lihatükk kodujuustuga ja õhtul uuesti sama.

„Nii söömine kestis peaaegu 2 aastat, kokkuvõttes tundsin ennast küllaltki hästi, kogu aeg oli täiskõhu tunne ja võtsin alla 10 kilo ning säilitasin seda kaalu ilusti“, meenutab Regina heldimusega.

Petupäevad 

Nagu igal dieedil, oli ka siin lubatud cheat day (petupäev - toim.), mis tähendas siis seda, et süüa võis kõike ja nii palju kui jaksasid, optimaalne oli üks petupäev nädalas.

“Algul isegi oli üks kindel päev nädalavahetusel, millal sõin kõike, aga ajapikku kujunes see petupäev nädala lõpuks, kuid kuna kaalu juurde ei tulnud, siis ei teinud ma sellest eriti numbrit, ju siis organism võttis omaks”, meenutab Regina targutades.

Sugulased naersid välja

Viimati jõulude ajal maal olles tõstsin taldrikule ainult liha ja kartulit ei võtnud, pärast õhtu läbi muust ei räägitudki, et mis mõttes kartulit ei võta ja küll need linnainimesed on segaseks läinud. Enda õigustuseks võin öelda, et pärast kõik oigasid täiskõhu all ja nii mõnelgi jäi magusa söömine järgmisesse päeva, sest lihtsalt ei jaksanud süüa midagi. Mina jällegi tundsin ennast väga kergelt ja seega läksin sujuvalt üle peturežiimi ehk alustasin desserdiga. Hiljem, kui ma natuke selgitustööd tegin, et miks kõigil raske olla on, aga minul mitte, siis lubasid ka suuremad skeptikud aastavahetuse söögilauas proovida, et kas kartuli menüüst väljajätmine päästab söömakorra või mitte,“ jutustab Regina.

Ootamatu tervisekontroll

Jaanuaris suunati Regina töötervishoiu rutiinsesse kontrolli, kus tehti ka vereanalüüs ja ootamatult selgus, et pekidieedipidaja kolesterool oli koguni 9.2, sealt edasi suunati juba perearsti juurde, kes kirjutas mingi retsepti välja ja soovitas süüa ainult aurutatud juurvilju, seemneid ja kala ehk teisisõnu olingi ringiga kartuli juures tagasi.

Rahaliselt kurnav ja tervis ka läinud

„Kogu see toitumisprogramm oli ka rahaliselt väga kurnav, elukaaslane juba ammu kurtis, et see meeletu liha ja peekoni sisse kühveldamine on löönud pere eelarvesse augu.

Toitumisspetsialist asus ise muidugi kohe kaitsesse ja ütles, et ma olevat liiga palju saia ja muid kõrvaltooteid tarbinud, ühesõnaga, üritas süüd enda pealt ära veeretada.

Perearst soovitas igatahes mitte mingeid interneti dieete proovida, et igale inimesele mõjuvad need erinevalt, toitumisprogrammi võiks kokku panna ikka litsenseeritud paberitega inimene, mitte keegi, kes internetist midagi luges, ega muidu ei öelda, et dieedid võib jagada kaheks – kehale või rahakotile hävitavalt mõjuvaks. Mõned neist on muidugi ka mõlemat korraga.“

 

 

Vaadatud 1686 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tieet tapab

Lüganusel kärvas tieedi tulemusena Viina Selma. Võttis Lauaviina ilma Bocki õlleta.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi