Eesti mehe kaks naist ja kaks haigust

06.08.2017 18:25
Mariina Rein
Kommentaarid
1
Foto:

Praegu 54aastase Holgeri ­kohta ei saa ­öelda, et tema elu oleks olnud nagu sõit ameerika raudteel. Tema elu on olnud ­üldiselt rahulik, aga mitme suure vapustusega.

Holger elas oma naisega tavalise Eesti mehe elu kahe lapsega perekonnas. Sõi tavalist mitte just tervislikku toitu, võttis napsi, tegi palju tööd, aga muidu liikus vähe. 46aastasena sai ta infarkti. Õnneks juhtus see tööl ja ta sai kiiresti abi.

Rõõmustas naist tervisliku eluviisiga
Haiglas lamades oli Holgeril palju aega oma elu üle mõelda. Loomulikult tekkis tal hirm, et see kõik võib korduda ja nii ­raskel moel, et ta ei saa enam täisverelist elu elada. Holger jõudis otsusele, et ta peab oma eluviisi muutma, kui ei taha enne 60. eluaastat mullatoidule minna. Lapsed olid selleks ajaks juba kodust läinud, aga abikaasal oli Holgeri otsuse üle tohutult hea meel. Ta toetas väga oma mehe tervislikule eluviisile üleminekut ja muutis ka enda toitumisharjumusi.
Holgeri elumuutus oli radikaalne. Ta hakkas iga päev kiirkõndi tegema, jälgis hoolega, mida ta sööb ja tagatipuks hakkas karsklaseks. Kogu vaba aja peamiselt kodus nokitsev karske mees on paljude naiste unistus.
Holger tundis, kuidas temas oli viimastel aastatel nii palju energiat, nagu juba palju aastaid polnud enam olnud. Aga siis see juhtus. Holger armus endast 15 aastat nooremasse naisesse ja kolis üsna pea tema juurde elama.

Elu oli ilus ja sõbrad kadestasid
Elu oli ilus, nagu oleks see otsast alanud. Holger liikus endiselt ja üritas võimalikult tervislikult toituda, aga pärast aastast kooselu mõtles, et vahel harva võib ju napsi ikka võtta. Kuna pärast üle pika aja esimest napsitamist midagi ei juhtunud, loobus Holger karskusest.
Noore elukaaslase tutvusringkond tõmbas ta elukeerisesse kaasa ja vanade sõpradega oli ka taas tore pidu pidada. Sõbrad lausa kadestasid Holgerit, kelle suhe oli nii värske ja kes oma naisega tänaval käest kinni käis. Holger tundis end tõesti õnnelikuna. Ka suhted poja ja tütre ja nende elukaaslastega paranesid, sest noored leppisid tasapisi isa valikuga. Kui nad niimoodi armunutena tänaval kõndisid, ei paistnud kuidagi välja, et Holger naisest pea 15 aastat vanem on.Jälle elupööre
Siis sai Holger insuldi. Ja jällegi tal vedas, et kahjustus polnud tõsine ja ta sai kiiresti abi. Haiglas lamades võttis Holger taas vastu otsuse, et peab oma eluviisi radikaalselt muutma. Aktiivsest seltskonnainimesest ja napsivennast sai taas karske kodus- istuja. Holger kartis, et kolmandat korda teda enam nii kergelt ei hoiatata ja ta hakkas elama ikka väga rahulikku elu.
Tuttavad märkasid, et ilmselt muutis ka haigushoog tema mõtlemist ja tegutsemist aeglasemaks. Holger muutus nagu hetkega vanemaks. Paraku ilmselt ei meeldinud see rahulik kodus istuv karske mees enam oma noorele naisele, kes võttis aina enam ilma Holgerita asju ette, koos sõbrannadega. Holgeril polnud muud valikut kui sellega leppida, kuigi ta üritas naisega rääkida, et nad võiks ju koos kodus aega veeta. Või rohkem teatris ja kontsertidel käia. Käisidki, aga Holgeri vanad sõbrad nägid, kuidas mees kannatas, kui naine jälle sõbrannadega kuskil oli.
Siis millagi teatas naine Holgerile, et tema enam koju ei tule ja ootab, et Holger tema korterist välja koliks. Sellega lõppes Holgeri ilus elu. Kuigi ta oli oma abikaasaga veel paberite järgi abielus, oli ta abielu ajal ehitatud maja suuremeelselt naisele lubanud. Ta üüris endale tagasihoidliku korteri, aga mõne kuu pärast jõudis naisega kokkuleppele, et kolib koju tagasi.

Vaadatud 2187 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
anita

jah see on kui ei võta ,midagi tõsielt ,elu pöördeid võid teha ,10 ja rohkem aga pead aru saama ,et oma tervisega mängida ei tohi.see on vana tõde mis kiirelt tulnud, kiirelt läinud.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi