Eestlased hoiavad kõrge eani või surmani töötamise esikohta

28.03.2024 13:55
NT
Kommentaarid
8
Foto:

Demograafide ja majandusteadlaste sõnul saab kõrge eani või lausa surmani töötamisest Eestis uus normaalsus. Euroopa Liidus ollakse juba nüüd esikohal. Olulisimaks teguriks on loomulikult majanduslik toimetulek.

"Pensionärid töötavad selleks, et enam-vähem toime tulla, mitte elada vaesuse piiril," selgitas majandusanalüütik Heido Vitsur „Pealtnägijale”. Ühtlasi on Vitsur kõrge eani töötaja ehk 80-aastane riigikogu liige, analüütik, aga ka endine majandusminister, neljakordne vanaisa ja kahekordne vanavanaisa. "Me tahame vähemalt sama hästi elada kui soomlased ja sellepärast on vaja tööd teha. On ju vana ütlus, et ühed töötavad sellepärast, et elada ja teised elavad sellepärast, et töötada. Meie elame selleks, et töötada."

Statistikast tuleb välja, et eestlased on vanemaealiste tööhõive poolest mitte lihtsalt Euroopa tipus, vaid meie eakad ongi sõna otseses mõttes kõige hõivatumad. Kui 2021. aastal oli euroliidus tööga rakkes viis protsenti üle 70-aastaseid, siis Eestis oli vastav näitaja 14.

"Selles mõttes on see kõigile eakatele positiivne sõnum, et teid on vaja. Ka need, kes praegu on alles keskealised või noored. Ühiskonna poole pealt on lihtsalt vaja mõelda, kuidas seda kõige edukamalt korraldada," ütles rahvastikuteadlane Mare Ainsaar.

Vaadatud 695 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Nikkuda tuleks ja surmani nagu Raul ütles!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi