FOTOD: Britid andsid välja George Michaelile pühendatud mälestusmündi

26.02.2024 07:35
NT
Kommentaarid
0
Foto:

Brittide kuninglik rahapada The Royal Mint on avalikustas George Michaeli mälestuseks kollektsioonimündi. Mündil on kujutatud laulja ja laulukirjutaja signatuurne välimus tema debüütplaadilt "Faith".

Tegemist on viimase mündiga rahapaja muusikalegendade sarjast. George Michaeli münt järgneb sellistele staaride omadele nagu David Bowie, Sir Elton John ja Queen.

Kunstnik ja skulptor Sandra Deiana poolt kujundatud uus kollektsioonimünt kujutab Michaelit tema kaubamärgiks olevate päikeseprillidega ja „Faithi”-i refrääni graveeringuga. „Juba projekti algusest peale oli mul selge, milliseid elemente tahtsin kujundusse lisada. Soovisin üksikasjalikku portreed, mis kajastaks tema karismaatilist ilmet - eriti mõtlesin George’i ikooniliste päikeseprillide peale. "On hämmastav, et saame avaldada austust tema muusikale ja see, mida näete kujunduses, on tõesti tükike George Michaeli laulust."

Rebecca Morgan, kuningliku rahapaja kollektsiooniteenuste direktor: "Alates tema debüüdist koos Wham!-iga kuni tema saamiseni üheks kõigi aegade enim müüdud soolomuusikuks on George Michael ülemaailmne superstaar, kelle looming on inspireerinud ja mõjutanud põlvkondi oma muusika ja ainulaadse stiiliga. Miljonid fännid kogu maailmas armastavad teda ja meil on hea meel, et me esitleme tema elu ja pärandit tähistavat ametlikku Ühendkuningriigi münti."

Müntide hinnad algavad 15,50 (18,2€) naelsterlingist, värviline versioon on saadaval 24,50 (28,7 €) naela eest. 2 untsine (56,7 g) kuldmünt nimiväärtusega 200 naelsterlingit on saadaval 5305 (6211€) naelsterlingi eest.

Michael suri 2016. aasta jõulupühade ajal 53-aastaselt. Ta sai kuulsaks 80ndatel ansambli Wham! liikmena, mis moodustati pärast seda, kui Michael ja Andrew Ridgeley kohtusid Hertfordshire'i Bushey Meads'i koolis.

Vaadatud 516 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi