FOTOD: põnevusdraamas ‘Valetamisklubi’ näeb nii ootamatusi kui kenasid neiusid

07.03.2024 16:35
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
0
Foto:

Esmaspäeval esitleti kino Sõpruse KAI kinosaalis Noblessneris uut kodumaist telesarja “Valetamisklubi”. Kohal viibisid nii sarja tegijad kui mitmednäitlejad. Ühtlasi vaadati põnevat avaosa. Valetamisklubi on TV3 ekraanil juba 12.märtsil.

Hea, kui tuleb üle pika aja kodumaine draamasari”, oli üks esmastest kuuldud emotsioonidest Valetamisklubi pidulikul rahvusvahelisel esilinastusel.

Vastukaaluks aga. “Siin on palju tundmatuid noori näitlejaid, keda keegi ei tea. Kahtlane, kas see sari toimima hakkab,” oli tuttav fotograaf Valetamisklubi suhtes juba eelnevalt kriitiline ja kõhkleval seisukohal.

Telekevade põnevaim draama

Aga ei, juba pärast avaosa vaatamist oli selge, et vähemalt seekord on tõepoolest tegemist kodumaise kvaliteetsarjaga. Kusjuures tegu pole mitte mingisuguse (labase) komöödiaga, vaid hoopis kaasaegse põnevusdraamaga. Tõsi, draamas on sees ka mitmeid humoorikaid momente, väljaütlemisi.

Valetamisklubi režissöör ja operaator Ergo Kuld kinnitas sarja tutvustamisel, et tegemist pole siiski “kindla suunitlusega looga ja see paralleelselt jookseb läbi erinevate generatsioonide”.

Valede abil jõhker ärategemine

Jääb tõepoolest mulje, et lood on võetud elust enesest! Põhimõtteliselt võib öelda, et sari käsitleb lausa aktuaalset “tühistamiskultuuri”, püüdes antud juhul nii-öeldatähtsas ametis olevale persoonile (keda kehastab Martin Algus) alatuid võtteid kasutades, valede abil, ära teha.

Tühistamiskultuur nähtusena väärib kindlasti kunstilist peegelpilti, see on meie ühiskonnale lausa vajalik.

Tublid ja andekad noored näitlejad

Maria Teresa Kalmet, Anne Mari Saks, Kaspar Velberg jt. Ühesõnaga värskes telesarjas teeb kaasa üksjagu noori näitlejaid, mõned neist pole varem üldse näitlemisega kokku puutunud. Kuid vähemalt esimese osa põhjal otsustades saavad nad kõik (näitlemisega) väga hästi hakkama, on osavad, elavad oma rolli suurepäraselt sisse.

Kenad neiud Amanda Rebeca Padar, Päike Triinu Tamm ja Anne Mari Saks kehastavad kolme noort tüdrukut, kes ühe valega rikuvad maineka poliitiku karjääri. Avaüritusel lõid nad aga rusikad kokku ja vandusid igavest sõprust!

Loomulikult mängivad sarjas ka filminduse/sarjade tõelised professionaalid, nagu näiteks Jan Uuspõld, Karin Rask ja praegu lapseootel Ursula Ratasepp. Ühena peaosalistest särab täiega näitleja, näitekirjanik ja stsenarist Martin Algus, nagu valatud rolli!

Sarja originaalmuusika on loonud muusik ja helilooja Tiit Kikas.

Kokkuvõttes on “Valetamisklubi” eriti hästi ja meisterlikult tehtud seriaal, mida tasub kindlasti vaadata. “Valetamisklubil” on esialgu kokku kaksteist osa.

Vaadatud 1663 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi