FOTOD: Soomlased korraldavad sel nädalavahetusel hiigelfestivali!

11.06.2024 16:25
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
5
Foto:

14.-15. juunil astub Helsinki City Festivali lavale tublisti üle neljakümne Soome ja teiste riikide tippartisti. Hiigelfestivalil on üles seatud kolm lava, toimumiskohaks Bolt Arena ja selle kõrval asuv jalgpallistaadion, kus muuseas on kunagi vastamisi olnud ka Eesti ja Soome jalgpallimeeskonnad.

Eelmisel nädalal õnnestus osaleda Helsinki City Festivali pidulikul rahvusvahelisel pressiüritusel restoranlaeval “Bat”, kus räägiti suursündmusest lähemalt. Festivalile muide pidi kohale tulema, ülevaadet tegema, isegi suuretiraažiline Rootsi ajaleht “Expressen”.

Pressiüritusel esinenu sini-must-valgesse riietunud

Väikest muusikalist külakosti pakkus kohapeal väga hea häälega soome laulev kitarrist Reino Nordin ja pressikal viibis ka mainimisväärt Luxonia Family kollektiiv koos oma mänedžeriga.

Huvitav tähelepanek. Soomekeelseid armastusteemalisi lugusid esitaval Reino Nordinil oli seljas sini-must-valge riietus!

Soome EDM artistid huvituvad esinemistest Eestis

Luxonia Family soome EDM (Electronic Dance Music) artistid on muuseas esinenud juba ülipopulaarsel Weekend Festivalil Helsingis ja on väga huvitatud Eestiski esinemistest. Ilmselt on neil siingi üksjagu fänne olemas, igatahes saatsid nad oma austajatele Eestis tervitusi!

Helsinki City Festival on tinglikult jätk eelmisel aastal toimunud üliedukale Radio Nova festivalile. Helsinki City Festival keskendub mingil määral ehk natuke rohkem 90ndatele, kuid tegelikult on tänapäevaseidki väga soosituid esinejaid.

Festivalil on vanusepiirang

Vahepõikena. Festivalil on millegipärast isegi vanusepiirang: K-18, alla kaheksateistkümne aastastele keelatud!

Siinkohal mainiks sedagi,et artistid (lisaks kohalikele tippudele) tulevad USA-st, Kanadast, Suurbritanniast, Saksamaalt, Hispaaniast, Rootsist, Hollandist, Belgiast, Rumeeniast.

Nublu kompanjon Mikael Gabriel laupäeval laval

Eestigagi on festivalil täiesti teatud seos. Nimelt esineb seal hiphop maastiku kõrgelthinnatud tegija Mikael Gabriel, kes poolenisti eesti päritoluga, eesti juurtega. Huvitav teada, et festivalile püüti ära rääkida ka meie (tehno)ansamblit Caater, kuid asi jäi seekord soiku. Kas siis tehnilistel põhjustel, või ajad lihtsalt ei klappinud.

Ainuüksi Haloo Helsinki! pärast tasuks kohale minna

Lõpetuseks mainiks põgusaks infoks ära kümmekond eriti olulist artisti. Nylon Beat ja absoluutne kõrgliiga punk/rock/popansambel Haloo Helsinki! Soomest. Nylon Beat muuseas tõuseb lavalaudadele pärast kuueaastast vahet ja Haloo Helsinki! tõi oma aastatetaguse kontserdiga Tallinnas, Saku Suurhalli rahvast pungile täis.

Saksamaalt tuleb ports aegade eest eriti soositud üksusi. Näiteks Groove Coverage, ATB, DJ Sash! Ja Robin Schulz.

Kuhjaga vaatamist

Rootsi eriti tugevaks väljundiks on E-Type ja Pandora ning loomulikult täiendavalt veel E-Rotic ning Basic Element.

Suurbritanniat esindavad muuhulgas Atomic Kitten ja Blue, Hispaaniat Las Ketchup ning Belgiat Kate Ryan. Ühesõnaga vaatamist-kuulamist on kahe päeva jooksul kuhjaga.

Vaadatud 1044 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Helsingi Saladused

Helsingis oli nähtud Tallinna samasooiharaid homokoeri. Tuut ja Pläät ! Imbi Käbba olla kah näht.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi