FOTOD: Uus tegija Räpina Jack tuli, nägi ja võitis... kuldplaadi!

21.03.2024 17:35
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
4
Foto:

Alati glamuurne Kuldse Plaadi auhinnagala toimus taas Kadrioru lossis. Esmaspäeval, 18. märtsil antigi seal üle Kuldne Plaat 2024 popmuusikaauhinnad. Üheteistkümnes põhikategoorias ja ühes erikategoorias.

 Pidulikku auhinnatseremooniat juhtis, nagu juba heaks traditsiooniks saanud, alati särasilmne poplaulja ja telesaatejuht Kairit Tuhkanen alias Niki. Võitjatele andis kuldsed plaadid üle Miss Raplamaa 2023 Kärolin Kiin.

 „Auhinnad siin on faktilised, siin ei ole žüriid”, rõhutas mitmel korral õhtujuhi/konferansjee rollis olnud Kairit. Seega hoopis teistsugune printsiip, siin praktiliselt ainult müüginäitajate põhjal, kui „konkureerival” Eesti Muusikaauhindadel(EMA-l).

 Muusikalist eriti eliitset külakosti pakkusid The Tri-Tones ja popkoor Kari

Ürituse muusikaline avapala tuli reipalt rockabilly triolt The Tri-Tones, kes Tallinnas esineb väga tihti erinevates nooblimates klubides ja pubides. Nende laulja-kontrabassimängija Mari Laube on muidugi veel täitsa omaette klass, milline hääl, milline esinemismaneer! Siin anti neile üle Grillfesti auhind festivali parimale showbändile.

Eriti võimsa etteastega tuli Kuldsel Plaadil 2024 välja alles pool aastat tagasi asutatud popkoor Kari. See oligi neil esimene avalik esinemine üldse! „Sinu valinud ma”, oli suurepärane töötlus Olivia Newton-Johni ja John Travolta kunagisest megalööklaulust „You´re The One That I Want” tantsufilmis „Grease”.

 

Täpselt veerand sajandit korraldatud

Aasta popmuusikaauhinda Kuldne Plaat antakse välja Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liidu kogutud faktiliste andmete alusel. Esimene auhinnagala „Kuldne Plaat” toimus 1998.aastal ETV stuudios. Praegune seega lausa juubeldav, kahekümne viies.

Auhindade väljaandmise taga on MTÜ Kuldne Plaat, eesotsas tegusa härra Auris Rätsepaga.

 Syn Cole ja Trad. Attack! seekord edukaimad

Tavaliselt on toonud Kuldse Plaadi auhinnagala Kadrioru lossi terve saalitäie Eesti muusikamaailma kõrgliigasse kuuluvaid, nii seegi kord.Kuldne Plaat 2024 said enim tunnustatud, mõlemad kahes kategoorias, Eesti DJ ja plaadiprodutsent Syn Cole ja ülikõva folk/etno bänd Trad. Attack! Syn Cole võidutses Aasta Autori ja Aasta Artist Internetis kategoorias.

Trad. Attack seevastu veelgi võimsamates ja hoopis tähtsamates kategooriates. Said nad koguni Aasta Ansambliks ja Aasta Albumi tiitli omandasid plaadiga „Bring It On”. Aasta naisartistiks valiti Mari Kalkun ja Aasta meesartistiks postuumselt Riho Sibul.

Muhe ja raju Räpina Jack arvestatavaim uus tulija

Siinkohal mainiks ära veel mõned olulisemad kategooriad. Aasta Raadiohitt ja Stefan „Kiri külmkapi peal”. Aasta Plaadifirma ja Vaiguviiul. Aasta Esitaja ja 2Quick Start. Ning omamoodi põnevas-huvitavas kategoorias, Aasta Uustulnuk, omandas „kuldse plaadi” osavalt raju rock´n´rolli folgi ja kantribluusiga ühendav Räpina Jack.

Reet Linna ja Olavi Pihlamägi said spetsiaalsed eriauhinnad

Ning veel. Tegelikult täiesti eraldiseisev üksus. Vägagi oluline. Nimelt Panus Eesti Muusikasse. Vahemärkus. Kui seda tunnustust üle anti, tõusis kogu saal püsti.

Seekord lausa topelttunnustus. Esmalt Reet Linna ja siis Olavi Pihlamägi! Kuldse Plaadi gala lõpetas, nagu alati, ühispildi tegemine ja eridisainiga maitsva suure tordi söömine. Tordi lõikasidki lahti aga Reet Linna ja Olavi Pihlamägi.

Vaadatud 1345 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ahvide Mannerg

Neegerisi oli vähevõitu. Rassism rsk !

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi